Kočárek - nafukovací kola versus ruční brzda

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Julií
Kecalka 422 příspěvků 26.04.11 14:58
Kočárek - nafukovací kola verzus ruční brzda

Maminky prosím Vás o radu. Jsem před rozhodnutím z následujících variant při koupi kočárku. Mám vybraný MISTRAL P TEUTONIA a lze ho zkombinovat, jenže se nemůžeme s manželem shodnout, co je výhodnější.

http://www.kocarky-teutonia.cz/…utonia-2011/

Varianty:
1. kolečka komorová gumová (nenafukovací) na všechny čtyři kola s možností objednat ruční brzdu
2. kolečka nafukovací pouze zadní, přední komorová gumová a možnost mít ruční brzdu
3. kolečka klasická nafukovací bez možnosti ruční brzdy

Měla bych na Vás 2 dotazy:
1.) využitelnost ruční brzdy (jak často využíváte, máte ji vůbec nebo postrádáte ji)? Bydlíme ve městě rovina, i když do terénu bych ráda jezdila také.
2.)čemu dát přednost nafukovacím kolečkům a vzdát se možnosti ruční brzdy, nebo profilová gumová kola a mít ruční brzdu?

Předem Vám mnohokrát děkuji za Vaše názory. ji.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

fellix 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.04.11 15:07

Tak my máme Teutonku spirit S3 s brzdou kola nenafukovací.

Bydlíme ve městě, ale cestou do centra chodíme přes hráz, takže do kopce a z kopce v obou směrech, brzda se nám fakt hodí, už jsem jí mnohokrát ocenila.. hlavně manžel si jí chválí :lol:

S kolama jsem taky spokojená.. jezdí se s tím dobře a nemusím se bát, že to píchnu. Nevím ale, jaké vlastnosti by kočárek měl s nafukovacími :nevim: Co se týče odpružení, tak mi to u Teutonky přijde úplně v pohodě.

Aliik
Echt Kelišová 8335 příspěvků 26.04.11 15:13

Ta komorova kola u Teutonky jsou podle me vlastnostma srovnatelna s nafukovacima. Mame Spirit S3, kola komorova nenafukovaci a rucni brzdu a spokojenost maximalni. Predtim jsem mela pujceny starsi kocarek s nafukovacima koleckama a u Teutonky nepoznam zadny rozdil „k horsimu“, ta komorova kolecka jsou fajn :wink:

Amálka777
Echt Kelišová 8460 příspěvků 26.04.11 15:30

Mám Mistral P, mám ruční brzdu- skvělá v zimě a hlavně na přibržďování z kopce. Komorová kola úžasná!!! nikdy je nepíchneš a podvozek je tak skvěle odpružený, že nafukovací kola fakt netřeba :palec:
Skvělá volba, Teutonia je náš rodinný tank, zvládne veškerý terén :-D

sophie11
Kecalka 184 příspěvků 26.04.11 15:53

Ahoj, já teda ruční brzdu využívám hojně a to jsem z města a úplně nejlepší je na in-linech, tam mě vždycky zachraňuje při sjezdu s kopce :lol: . Já mám Bebeconfort High treck s nafukovacími koly, ale zas neznám ty nenafukovací, tak v tom neporadím :-? .

Julií
Kecalka 422 příspěvků 26.04.11 16:22

Moc děkuji za Vaše názory a zkušenosti. Já pořád řešila, jestli komorová kolečka nejsou moc tvrdá, abych miminko moc nevytřepala. Ale když tak čtu Vaše rady a zkušenosti, tak dám přednost asi ruční brzdě a kolečkům komorovým 60.
Moc děkuji. ji.

Julií
Kecalka 422 příspěvků 26.04.11 16:28

Pro Amálku 777 - mohla bych se zeptat, kde jezdíte? Jaký terén? Zvládáte i lesní cesty bez větších komplikací? A jak hodnotíte to, že nemáte otáčečí kolečka? Nechybí Vám?

Celkově jak hodnotíte kočárek Mistral P? Měnila byste něco?

Moc děkuji. ji.

Amálka777
Echt Kelišová 8460 příspěvků 27.04.11 17:45

Zvládáme hooodně náročný terén, stavíme dům a jezdím s kočárkem i kolem stavby, fakt tankodrom a otočná kolečka nepostrádám ani trochu, kočárek je skvěle ovladatelný a krásně se s ním manipuluje, holky mi ho všechny závidí :wink:

madrianova
Ukecaná baba ;) 1639 příspěvků 27.04.11 17:51

já ho chtěla taky, ale nakonec jsem se rozhodla pro gesslein, řekla bych , že je ještě o něco více lepší..
k teutonii bych se už nevrátila, gesslein vede na plné čáře..ovladatel­nost, výměna kol, terén, město..
hlavně ta ovladatelnost je mnohem lepší!!
teutonie byla horký favorit, ale poté co jsem poznala gesslein,nechci jinak :dance: :dance:

Amálka777
Echt Kelišová 8460 příspěvků 27.04.11 17:51

tak i takový terén zvládá naše Teutonka

Amálka777
Echt Kelišová 8460 příspěvků 27.04.11 17:53

Mě padla do ruky Teutonia a neměnila bych, chce to vyzkoušet :wink:
s maxi cosi

Amálka777
Echt Kelišová 8460 příspěvků 27.04.11 17:55

sporťák s podložkou a dekou od Pinkie, ale musíme do něj ještě dorůst :wink:

madrianova
Ukecaná baba ;) 1639 příspěvků 27.04.11 18:12

vůbec nechci teutonii pomlouvat, je to kára :-)
jen prostě je to tank, a mě se s ní špatně jezdilo
navíc nemá otáčecí kolečka a ve městě tedy nic moc
kdežto gesslein má malá otáčecí do města super, na nákupy, a pak do terénu do lesa, po vesnici nasadím velká a jedu..(jako je teutonie) to mi přijde strašně super…že se tak člověk nenadře, když jsou tam otáčecí malá do města, k doktorům atd.
a dle srovnání: kvalitnější ,lepší zpracování a materiál
jen paní radím, tak se na mě maminky co mají teutonku nezlobte, taky jsem o ní snila..a skorokoupila :-D :-D
ale přecí jen ty kolečka a další věci rozhodly..

Julií
Kecalka 422 příspěvků 27.04.11 19:18

Holky moc děkuji za Vaše rady a Amálce i za skvělou vizualizaci. Nádherné fotky, moc děkuji. Kočárek jsem dnes objednala (s ruční brzdou a kolečka máme 60, ty užší, barvu mám Fashion světle hnědou).
Gesslein jsem chtěla také vidět, ale nikde jsem tady na jihu Čech na něj nenerazila a když jsem vyrazila do Prahy, tak ten obchod, který jsem si vybrala při cestě, tak se zrovna přestěhovával, takže jsem si řekla, že to bude Teutonie a už nic neřešila.

Myslím, že Gesslein i Teutonia jsou srovnatelný v tom, že oba vyrábí Němci, takže podobné podmínky.

Ještě jednou Vám moc děkuji za názory, ji. :dance:

Julií
Kecalka 422 příspěvků 27.04.11 19:21

A tu autosedačku jsem taky objednala Maxi Cosi. Přijde mi přeci jen bezpečnější.

Váš kočárek je fakt moc hezký a s tou podložkou je úchvatný :palec:

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

5 receptů na rychlé vánoční cukroví

Taky se vám nechce zbytečně stát za plotnou ještě před Vánoci? Nebo nestíháte... číst dále >

Články z Expres.cz

Milion donesla v igelitce do baru! Svědek vypověděl, jak Řepka prodával auto, které mu nepatřilo

Ostře sledovaný soud s bývalým fotbalovým reprezentantem Tomášem Řepkou (44)... číst dále >

Že se nestydíš, ty spratku?! Žena slovenského zpěváka naložila Rytmusovi

Kluk z Petržalky? Patrika Vrbovského (41) překřtili na spratka z Petržalky. V... číst dále >

Články z Ona Dnes

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >

Pomozte nadšené sportovkyni Natálce k bezbolestnému pohybu a nové protéze

Jednou by chtěla být veterinářkou, ze všeho nejvíc však čtrnáctiletá Natálie... číst dále >