Kočárek - nafukovací kola versus ruční brzda

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Julií
Kecalka 422 příspěvků 26.04.11 14:58
Kočárek - nafukovací kola verzus ruční brzda

Maminky prosím Vás o radu. Jsem před rozhodnutím z následujících variant při koupi kočárku. Mám vybraný MISTRAL P TEUTONIA a lze ho zkombinovat, jenže se nemůžeme s manželem shodnout, co je výhodnější.

http://www.kocarky-teutonia.cz/…utonia-2011/

Varianty:
1. kolečka komorová gumová (nenafukovací) na všechny čtyři kola s možností objednat ruční brzdu
2. kolečka nafukovací pouze zadní, přední komorová gumová a možnost mít ruční brzdu
3. kolečka klasická nafukovací bez možnosti ruční brzdy

Měla bych na Vás 2 dotazy:
1.) využitelnost ruční brzdy (jak často využíváte, máte ji vůbec nebo postrádáte ji)? Bydlíme ve městě rovina, i když do terénu bych ráda jezdila také.
2.)čemu dát přednost nafukovacím kolečkům a vzdát se možnosti ruční brzdy, nebo profilová gumová kola a mít ruční brzdu?

Předem Vám mnohokrát děkuji za Vaše názory. ji.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
fellix
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.04.11 15:07

Tak my máme Teutonku spirit S3 s brzdou kola nenafukovací.

Bydlíme ve městě, ale cestou do centra chodíme přes hráz, takže do kopce a z kopce v obou směrech, brzda se nám fakt hodí, už jsem jí mnohokrát ocenila.. hlavně manžel si jí chválí :lol:

S kolama jsem taky spokojená.. jezdí se s tím dobře a nemusím se bát, že to píchnu. Nevím ale, jaké vlastnosti by kočárek měl s nafukovacími :nevim: Co se týče odpružení, tak mi to u Teutonky přijde úplně v pohodě.

Aliik
Echt Kelišová 8483 příspěvků 26.04.11 15:13

Ta komorova kola u Teutonky jsou podle me vlastnostma srovnatelna s nafukovacima. Mame Spirit S3, kola komorova nenafukovaci a rucni brzdu a spokojenost maximalni. Predtim jsem mela pujceny starsi kocarek s nafukovacima koleckama a u Teutonky nepoznam zadny rozdil „k horsimu“, ta komorova kolecka jsou fajn :wink:

Amálka777
Echt Kelišová 8460 příspěvků 26.04.11 15:30

Mám Mistral P, mám ruční brzdu- skvělá v zimě a hlavně na přibržďování z kopce. Komorová kola úžasná!!! nikdy je nepíchneš a podvozek je tak skvěle odpružený, že nafukovací kola fakt netřeba :palec:
Skvělá volba, Teutonia je náš rodinný tank, zvládne veškerý terén :-D

sophie11
Kecalka 189 příspěvků 26.04.11 15:53

Ahoj, já teda ruční brzdu využívám hojně a to jsem z města a úplně nejlepší je na in-linech, tam mě vždycky zachraňuje při sjezdu s kopce :lol: . Já mám Bebeconfort High treck s nafukovacími koly, ale zas neznám ty nenafukovací, tak v tom neporadím :-? .

Julií
Kecalka 422 příspěvků 26.04.11 16:22

Moc děkuji za Vaše názory a zkušenosti. Já pořád řešila, jestli komorová kolečka nejsou moc tvrdá, abych miminko moc nevytřepala. Ale když tak čtu Vaše rady a zkušenosti, tak dám přednost asi ruční brzdě a kolečkům komorovým 60.
Moc děkuji. ji.

Julií
Kecalka 422 příspěvků 26.04.11 16:28

Pro Amálku 777 - mohla bych se zeptat, kde jezdíte? Jaký terén? Zvládáte i lesní cesty bez větších komplikací? A jak hodnotíte to, že nemáte otáčečí kolečka? Nechybí Vám?

Celkově jak hodnotíte kočárek Mistral P? Měnila byste něco?

Moc děkuji. ji.

Amálka777
Echt Kelišová 8460 příspěvků 27.04.11 17:45

Zvládáme hooodně náročný terén, stavíme dům a jezdím s kočárkem i kolem stavby, fakt tankodrom a otočná kolečka nepostrádám ani trochu, kočárek je skvěle ovladatelný a krásně se s ním manipuluje, holky mi ho všechny závidí :wink:

madrianova
Ukecaná baba ;) 1639 příspěvků 27.04.11 17:51

já ho chtěla taky, ale nakonec jsem se rozhodla pro gesslein, řekla bych , že je ještě o něco více lepší..
k teutonii bych se už nevrátila, gesslein vede na plné čáře..ovladatelnost, výměna kol, terén, město..
hlavně ta ovladatelnost je mnohem lepší!!
teutonie byla horký favorit, ale poté co jsem poznala gesslein,nechci jinak :dance: :dance:

Amálka777
Echt Kelišová 8460 příspěvků 27.04.11 17:51

tak i takový terén zvládá naše Teutonka

Amálka777
Echt Kelišová 8460 příspěvků 27.04.11 17:53

Mě padla do ruky Teutonia a neměnila bych, chce to vyzkoušet :wink:
s maxi cosi

Amálka777
Echt Kelišová 8460 příspěvků 27.04.11 17:55

sporťák s podložkou a dekou od Pinkie, ale musíme do něj ještě dorůst :wink:

madrianova
Ukecaná baba ;) 1639 příspěvků 27.04.11 18:12

vůbec nechci teutonii pomlouvat, je to kára :-)
jen prostě je to tank, a mě se s ní špatně jezdilo
navíc nemá otáčecí kolečka a ve městě tedy nic moc
kdežto gesslein má malá otáčecí do města super, na nákupy, a pak do terénu do lesa, po vesnici nasadím velká a jedu..(jako je teutonie) to mi přijde strašně super…že se tak člověk nenadře, když jsou tam otáčecí malá do města, k doktorům atd.
a dle srovnání: kvalitnější ,lepší zpracování a materiál
jen paní radím, tak se na mě maminky co mají teutonku nezlobte, taky jsem o ní snila..a skorokoupila :-D :-D
ale přecí jen ty kolečka a další věci rozhodly..

Julií
Kecalka 422 příspěvků 27.04.11 19:18

Holky moc děkuji za Vaše rady a Amálce i za skvělou vizualizaci. Nádherné fotky, moc děkuji. Kočárek jsem dnes objednala (s ruční brzdou a kolečka máme 60, ty užší, barvu mám Fashion světle hnědou).
Gesslein jsem chtěla také vidět, ale nikde jsem tady na jihu Čech na něj nenerazila a když jsem vyrazila do Prahy, tak ten obchod, který jsem si vybrala při cestě, tak se zrovna přestěhovával, takže jsem si řekla, že to bude Teutonie a už nic neřešila.

Myslím, že Gesslein i Teutonia jsou srovnatelný v tom, že oba vyrábí Němci, takže podobné podmínky.

Ještě jednou Vám moc děkuji za názory, ji. :dance:

Julií
Kecalka 422 příspěvků 27.04.11 19:21

A tu autosedačku jsem taky objednala Maxi Cosi. Přijde mi přeci jen bezpečnější.

Váš kočárek je fakt moc hezký a s tou podložkou je úchvatný :palec:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama