Kočárek pro letní mimko - myslim na zimu a váhám...

6429
2.5.04 10:34

Kočárek pro letní mimko - myslim na zimu a váhám...

Ahojky těhulky či již mamulky,

chtěla bych poprosit maminky, které čekají letňátko či již jedno doma mají, jestli by mi nenapsaly, jaký kočárek si vybraly.. Zajímalol by mne, na základě čeho se rozhodly právě pro jimi vybraný model. Já stále váhám… Proč?

U vícekombinace mne odrazuje:

1. váha sportovní verze, se kterou se začne jezdit poměrně brzy a myslím, že bude na obtíž tahat sporťák vážící kolem 15 - 20kg + váha mimka a všech věcí okolo… :(
  1. že hluboká varianta kočárku v zimě již nebude dostatečně velká pro velké mimko a všechno to zateplení kolem… :(

U klasického hlubokého kočáru se zas obávám, že až bude mimko sedět a bude potřebovat sporťák, tak na odlehčenou verzi sporťáku (abych netahala moc kg) zas bude ještě zima.. :(

Díky moc za všechny tipy, fakt v tom mám chaos… :? V jedné prodejně, když jsem to chtěla řešit, mi řekli, ať si vyberu, co se mi líbí, že je to jedno. :! Fakt profi přístup…

Efina + čutátko 30tt

P.S.: Mimka máme v rodině kolem či přes 4kg 8O = narodí-li se mi čutátko začátkem července, tak v zimě to bude fakt obřík a ještě k tomu sedící.. volba kočáru u letního miminka mi připadá dost obtížná… :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
2.5.04 15:11

Ahoj,

já se nechala zlákat při nákupu kočárku na dvojkombinaci a dodnes toho lituji. Zakoupili jsme model Big Foot Nizza, čistá váha 17,5 kg bez mimina. Hrůza! Už nikdy bych si podobný kočár nekoupila. Jediné místo, kde jsem tento vskutku bitelný off road ocenila, byla cesta v brdských lesích. Pravda, s podobným tankem člověk hravě překoná i menší vývrat a ani srážka s dospělým na kolečkových bruslích na něm nezanechala stopy, neřku-li, že mimís si kolize nepovšiml. Ale nastoupit do prostředku MHD s tímto buldozerem by nezvládla ani Helena Figingerová v své nejlepší formě. A požádáš-li někoho o pomoc, protože Ti nic jiného nezbývá, upřímě se vyděsí. A to jsem si nechala na kočár extra přidělat madlo na zvedání, protože výrobce na něco podobného nepamatuje.
Později, když už kluk seděl, jsem zakoupila Inglesinu Max Rain (golfové hole, váha bez mimi 7,5 kg). Vejde se do ní dítě i se zimním fusakem. Pro tento případ doporučuji zakoupit univerzální nánožník a ne nánožník od Inglesiny. Univerzál je větší a lze tedy snadno přetáhnout fusak. Začala jsem s Inglesinou jezdit v únoru a problém jsem žádný neshledala.
Mezi golfkami patří tento model k těm dražším, ale poměr váha x komfort pro dítě x cena je vyhovující. Jistě existují 4,5 kg vážící modely za třetinovou cenu, ale třeba nemají polohovací záda jako Inglesina, odpružená kola, pláštěnku v boudě atd. A do tramvaje s ní nastoupím bez problémů sama a bez cizí pomoci. Podotýkám, že dítě sedí v kočárku, a já nejsem žádná bitevní loď.
Nevím, co doporučují odborníci, ale tento typ Inglesiny má polohovací záda až do vodorovné polohy, a tak jsem viděla, že v něm některé maminky vozí i úplně čerstvá miminka. No, to já bych neriskla …
Shrnuto, já se přikláním k variantě - hluboký kočár (lehčí než dvoj či trojkombinace) a později „komfortnější“ golfky něco jako Inglesina Max Rain.

Evča :twisted:

• Nahlásit
  • Citovat
2133
2.5.04 19:09

Ahoj Efi,
já mám doma taky letňátko, narozené v půli července. Narodil se tříapůlkilový, ale jenom během šestinedělí nám povyrostl o 12cm a patří rozhodně k těm větším (i když ne teda zrovna tlustším) dětem. Napřed jsme měli hlubokou Inglesinu tuším Alice nebo jak se to jmenovala, je to klasický hluboký kočárek, lehoulinký, skvěle se s ním jezdí. Délka korbičky je 78cm - pokud si pamatuju, tak je to jeden z nejdelších klasicky hlubokých kočárků. Krom toho má různá větrání v bočnicích a ve dně korbičky. A řadu dalších vymožeností. Osvědčil se i přes zimu, Ondra mi v něm vydržel přesně do sedmi měsíců, kdy dostal sporťák. A to všichni říkali půl roku maximálně. :o)))) Podotýkám až do konce s fusakem a dekou a v kombinéze. Teď máme shodou okolností taky Hoco - ale Spacer. Je to dobrý kočárek, lehký, něco mezi deseti a dvanácti kg bez dítěte, nafuk. kola, dobře odpružený…jediná nevýhoda je, že nemá přehazovací rukojeť, ale na to už jsem si zvykla.
Podle naší zkušenosti je napřed hluboký kočárek a pak samostatný sporťák dobrá varianta, přece jen je klasický hluboký takový hodně uzavřený a zima přijde…
Ještě jsem si vzpomněla - s posazováním jsme neměli žádný problém, Ondra si teda teprve sedat začíná, ale to je tím, že já jsem ho zá:,–(ně nikdy neposazovala, není to pro jeho záda absolutně zdravé, dokud si nesedne sám. Krom toho v zimě ve fusaku, v kombinéze…pochybuju, že by se mu to nějak podařilo. Takže my jsme s hlubokým vydrželi bez problémů sedm měsíců a doteď na něj s nostalgií vzpomínám (jezdí se s nimi mnohem, mnohem líp).
Doufám, že jsem ti pomohla.
Sylva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1290
2.5.04 22:44

Ahojky Elfino,
moc zdravím a přidám svou zkušenost s kočárkem.
Em je narozená v půlce srpna a já pro naše mimi chtěla takový supr moderní kočár nejlépe 3KB.

Nakonec mě manžel přesvědčil a koupili jsme klasický hluboký kočárek (v jednom z Polských obchodů)a co je na tom nejlepší jsem naprosto spokojená a jsem ráda, že jsem dala na jeho radu.

1. Je opravdu velmi lehký oproti 3KB nejeden spolupomahatel do tramvaje nás pochválil, že tak lehký kočárek dlouho nenesl. Kamarádka má klasickou 3KB a je hrůza ten kočárek zvednout a je to jeden z těch cenově dražších kočárků.
  2. V zimě do něho nefučelo, a že letos byla zima, tak jak píše Sylva, navlečená Emily v kombinéze a ve fusáku neměla žádný problém?
  3. Ve sporťáku jezdíme od velikonoc, takže jsme v hlubokém kočárku vydrželi 8.měsíců.
  4. Na hluboký kočárek nedám dopustit a u dalšího mimi bude má volba stejná.

Přeji příjemný zbytek těhotenství.
Quatro

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
2.5.04 23:08

Díky moc holky za potvrzení co se týká váhy u 3K,4K.
Takže nyní už určo budu jen hledat vhodný hluboký kočárek (asi z druhé ruky) a pak nový sporťák na déle..
Jak jsem koukala, tak třeba Inglesina samostatný hluboký kočár má vnitřní rozměr vaničky dost malý 8O .. takže i tady volit opatrně, nyní už ale nemám dilema, jaký typ chci..

Ještě jedno díky moc za reakce, cením si toho
Efina 30tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
830
3.5.04 22:18

Ahojky, i já přikládám své potvrzení, že lepší na malé mimčo je hluboký kočár, náš Kuba byl koncem srpna a jezdil v něm sice jen 4 měsíce (díky rozmařilosti maminky), pak jsem koupila trojkolku (spíš sobě :D ). Hlubokej kočár jsme měli bazarovej, deltim - SUPER, skvěle odpružený, výborně se s ním jezdí, nedám na něj dopostit. Nyní máme ten samý kočár znova na druhé mimčo (6tt) a snad v něm taky nějakou dobu vydrží (mohu ho pak poskytnout :wink: ). Jen k těm rozměrům, délka je 78cm a šířka 38cm, dítko se do něj pohodlně vejde i s fusakem, švagrová má 3k Inglesinu, sice je dlouhá, ale zase je to hrozná nudle. Dobrou ruku ve výběru přeje Smokie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2133
3.5.04 23:06

Ahoj Efi,
ráda čtu, že ti naše rady pomohly… :)
Jenom bych chtěla dodat k těm rozměrům Inglesiny (spíš se ohradit) - vnitřní rozměry korbičky jsou 78×35cm, což rozhodně není z těch nejmenších. Nemůžeš to samozřejmě porovnávat s různými kombinačními kočárky a nebo s kočárky pár let staršími, tam ty rozměry bývaly jiné. Hodně úzká je Inglesina Magnum a právě další kombinace téhle značky, tam je to snad 33 nebo i míň. A tady hrají roli opravdu centimetry.
Každopádně rozhodnutí pro kočárek z druhé ruky (ale jenom ten hluboký) schvaluji, taky jsme to tak měli. Hluboký se tak nějak míň zničí nebo co, prostě bývají krásně zachovalé.
Snad ti to ještě k něčemu bude, ty moje moudra.
Ahojky Sylva :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
80
4.5.04 08:13

Ahoj Efino, ještě mě napadla jedna varinta: co si mkoupit sportovní podvozek (tj. lepší golfky) a k tomu autosedačku (kolíbku) ev. i korbičku?
Nánožníky se dají dát do všeho, pláštěnka existuje i na autosedačku.
Je to pak velice variabilní model, dobře se s tím cestuje - mimi usne v autě, nemusíš ho rvát z autesedačky, jen ji zaklapneš na podvozek :lol:
Myslím, že je při volbě kočárku opravdu jedno, jestli se miminko narodí v létě nebo v zimě. Spíš je důležité, kde bydlíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2133
4.5.04 14:32

Ahoj Gabi,
nevím, ale bez hluboké korbičky bych do toho nešla - dítě by v autosedačce nemělo být více než dvě hodiny denně, možnosti odpočinku by se měly střídat - klasický kočárek, sedačka, postýlka, šátek nebo vak…aby mělo dítě možnost více poloh a hlavně taky pohybu. A na léto ho nechávat jenom v autosedačce, je horko, není to nějak extra odvětrané ani moc chráněné proti slunci, přece jenom kočár je kočár. Ale vím, že některé mamky to takhle dělají, autosedačka a pak rovnou sporťák. Ale pro mimčo je rozhodně lepší i klasická korba.
Sylva :) :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
178
4.5.04 21:06

Ahoj,

mam mimco narozene v zari, takze jsme volili kombinaci hluboky kocar a pak sportak. Hluboky jsme poridili z bazaru, je to Deltim, krasne veliky, odpruzeny, velky nakupni kosik, proste bezva. Pouzivali jsme ho 4 mesice, pak jsme kvuli cestovani presli k Hoco sportaku, kterej lze sklopit uplne narovno. Hlubokej ted prodavam, snad jeste nekomu poslouzi :)

Taky preju dobrou ruku pri vyberu, aby bylo spokojene jak miminko, tak maminka:)

Misa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
5.5.04 08:30

Ahoj,
já z vlastní zkušenosti ti moc neporadím, ale já když teď uvažuji o kočárku, tak beru taky v úvahu kde a jak s ním budu jezdit. My třeba máme krátkou fabii, a zjistila jsem, že hluboký kočárek se nám do auta nevejde a když tak už se tam nic jiného nedá. Tak že spíš uvažuji o variantě kombinace, kdy při přesunu bude mimi v sedačce, kterou pak na:,–(ím na konstrukci kočárku. Švagrová má teď měsíčního chlapečka a mají Deltim Skippy, je docela velkej, ale dost těžkej. Nedá se moc složit a vejde se jim do auta akorát, mají totiž kombik Mondeo.Jelikož taky bydlím v malém městečku, kde zastupitelstvo kašle na opravu chodníků, nepřicházejí v úvahu ani golfky. Ikdyž jsem koukala že teď mají docela velké slevy a později bych třeba golfky kolem 2000,–- pořídila aspoň na to cestování.
Johana

• Nahlásit
  • Citovat
80
5.5.04 09:55

Sylvah:
já k tomu dospěla po zkušenostech s prvním dítkem. Ze začátku jsem střídala šátek a autosedačku a občas i kočár po prvním dítku. Syn se narodil v dubnu, takže zažil všechny výkyvy teplot. Bylo to absolutně bezproblémové. Co se týká polohy v klubíčku v kvalitní autosedačce - je fyziologicky lepší než tvrdá rovná podložka, jak se dříve hlásalo. Ono jde hlavně o to, aby se mimi co nejvíc „pohybovalo“ a trénovalo svalíky - tj. chovat, chovat, chovat, čehož si kojené miminko užije dostatečně ;-)
Musím říct, že povodně v Praze ukončili mé používání klasického kočárku definitivně - potřebovala jsem hodně cestovat MHD i autem, chodila s mimi do práce, takže řešení autosedačka + podvozek bylo geniální. Byla jsem zcela soběstačná.
S druhým dítkem jsem se na vše dívala hlavně prakticky.
Někomu se nákup korbičky pro novorozence ani nevyplatí, je poměrně drahá a mimi z ní brzy vyroste. Autosedačka má ještě jednu výhodu a tou je rozhled, v klasickém kočáru se tedy pak u nás žádné nadšení nekonalo :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2133
5.5.04 11:57

Gabi - souhlasím s tebou, že klubíčko v autosedačce je rozhodně pro mimčo fyziologičtější, než rovná podložka - šlo mi spíš o tu dobu, kterou v ní dítě stráví - v autosedačce se prostě hýbat nemůže - ale to už jsem psala. I novorozeně se potřebuje protáhnout, narovnat nohy a ruce. Krom toho syn lehával i v kočárku na boku - vpodstatě taky v klubíčku. Proto za optimální považuji kombinaci všeho - kočár, sedačka, šátek…
A co se týče té ventilace, tak musím říct, že Ondra, když byl úplně maličký (narozený v červenci - loni do těch tropických veder), byl vždycky úplně zlitý během jediné návštěvy supermarketu, když byl v sedačce, zatímco když jsme ho přehodili do kočárku, tak se krásně vyspal. V dubnu je to dítěti asi jedno, to je ještě příjemné počasí, je oblečené, a v létě už bylo tvoje dítko přece jenom větší a schopné se v sedačce aspoň trošku pohnout, i když mělo na sobě třeba jenom bodíčko. Prostě to píšu z pohledu opravdu letního, skoro až tropického miminka - což taky Efina chtěla myslím.
No je to na každém, ať se rozhodně pro variantu, kterou považuje pro své dítě za nejoptimálnější.
Ahoj Sylva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
34
5.5.04 16:47

Gesslein

ahoj,
mate niekto skusenosti s kocikmi znacky Gesslein Highlight II ?
Ak mi viete podat nejake informacie o praktickosti/nepraktickosti, budem Vam vdacna a moje babulo (23tt) tiez :)
dakujem
Sonja

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
5.5.04 22:20

Ahojky holčiny,
to se to tu sáákryš rozjelo :-)
Mismisko - za kolik bys prodala ten Deltim? Můžeš mi popsat, co „umí“? :-) Jestli má třeba nějak odvětrávanou boudu, aby se mi tam to letňátko v červenci, srpnu či září nevařilo… jesli má nafukovací kola a do jaké výšky lze nastavit rukojeť (měřím 180 a drahá polovička ještě víc = neměla jsem Deltim ještě pořádně v ruce = nevím, co s nim lze, vlastně ani jaké mají modely a jaký máš ty)

Sylvah - já myslela Inglesinu Magnum, když jsem psala o těch malých rozměrech.. ale jak zjišťuji, většina kočárů ja fakt hlavně strašně úzkých..
v parametrech na webu je např. uvedeno 33 či 35, když si v reálu ale nejužší spodní část proměříš, tak dojdeš třeba k 28 pohodlných a 31, když rveš metr do látky = fakt asi prima, když tam mimko bude s rukama podél těla, okolo něj narvaná deka či fusak :-(

Mno a je fajn, jak jsem si ujasnila, co chci (hluboký kočár klasický), abych vzápětí zjistila, že skoro nikdo už je nedělá a na krámech jich moc není vidět… a když jo, tak jejich rozměry mi připadají podobné těm taškám s deskami nahrazujícími vanu… resp. když do vany „holého“ hlubokého kočáru narvu fusak, tak jsem na tom samém, jako když mám ve sporťáku „taškovou vanu“ rovnou již zateplenou…

Otázka je, jak červencové, srpnové a zářijové období může mimko přežít v zateplené otevřené tašce (nebo je to zespodu fuk, že mimís leží na „spacáku“? Fakt toho mám ještě dost k ujasňování… :-)

Tak zatím díky za podporu, jdu dál bojovat s informacemi… 8O
Sákryš, je to 2:2, takže to budou přece jen nervy… jestli ty Amíky neporazíme..
Tak zatím pa,
Efina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama