Kočárek pro sourozence 15 měsíců od sebe - ano nebo ne?

17.11.15 20:52

Kočárek pro sourozence ano nebo ne pro 15 měsíců od sebe

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat maminek co mají děti od sebe 15 měsíců zda jste potřebovali kočárek pro sourozence? Mám syna už mi chodí bez kočárku v kočárku je málo kdy a proto si nejsem jistá zda pořizovat kočárek nebo jen skate. Budu ráda za každou radu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

186
17.11.15 20:56

Ceka me to za par mesicu a teda odmitam porizovat sourozenecky kocar. Budu doufat, ze uz bude chodit po svych. Starsi v tom veku uz kocarek nepotrebovala, asi i zalezi kde vsude budes chodit, jak casto, na jak dlouho..
Sama jsem zvedava na sebe :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.11.15 21:03

@Amoletka No já mám termín příští měsíc. Právě se mi taky moc nechce pořizovat. Zatím doufám že bude stačit nositko pro malého. Proto se ptám ostatních jak to měli oni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24837
17.11.15 21:17

Tak názory ostatních ti moc nepomůžou. Sama musíš vědět, jak na tom syn je, kam se budeš potřebovat s dětmi dostat. Pokud bych měla všechno „u huby“, nemusela nikam chodit na čas, většinu času stávila s dětmi na zahradě a třeba nákupy oblítala autem, tak by to asi šlo. Pokud jste zvyklí hodně chodit po venku, na výlety, nemáte všechno poblíž, tak bych kočár viděla jako nutnost.
My máme všechny děti hodně blízko u sebe, nejmenší věkový rozdíl máme 12, největší 28m a bez sourozeneckého kočáru bych byla totálně v háji. Bez mučení příznávám, že nejsem nosící typ a skate by pro nás byl mnohdy utopie, protože některé děti s příchodem mladšího sourozenece ani nestály/nechodily ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8686
17.11.15 21:27

My máme teda rozdíl 20m a máme skate, bez něj si to neumím představit, často naložím mladší do kočáru, starší naskočí a dojedeme docela rychle kamkoliv, na hřiště, do herny, do lesa, k doktorovi, i v krámě starší ví, že nesmí ze skejtíku dolů, takže i nakupujeme. Ale program přizpůsobuju spaní staršího, aby se doma v klidu vyspal, takže záleží, jak a kdy ti starší spí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
113
17.11.15 21:29

Presne jak pise Fragola…
To ti nikdo neporadi. Zalezi na tvem zivotnim stylu, jak prichod sourozence bude zvladat starsi, kam a jak budete muset chodit/jezdit…
Ja osobne mam deti 13 mesicu od sebe. Vsude chodim pesky nebo vyuzivam mhd. A denne chodim na velke prochazky… Pres leto i 25 km denne… Ted na podzim 10-15 km…
Takze za me dvojkocar nutnost. Hlavne tim, ze travime cele dny venku, tak tam obe deti spi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70096
17.11.15 21:38

Já měla rozdíl 25 měsíců a i přesto jsem s dvojkočárem jezdila rok a půl…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31691
17.11.15 21:41

Pokud chceš miminko nosit, tak nepotřebuješ. já měla mezi prvním a druhým 22m, a první do 2,5 let občas v kočáře spal. my chodili ven dost po obědě, kdy spal. ale mimino bylo výhradně šátkovaný. jinak v 15m mi ani jeden syn ještě nechodil

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19200
17.11.15 21:49
@zrcadlo píše:
My máme teda rozdíl 20m a máme skate, bez něj si to neumím představit, často naložím mladší do kočáru, starší naskočí a dojedeme docela rychle kamkoliv, na hřiště, do herny, do lesa, k doktorovi, i v krámě starší ví, že nesmí ze skejtíku dolů, takže i nakupujeme. Ale program přizpůsobuju spaní staršího, aby se doma v klidu vyspal, takže záleží, jak a kdy ti starší spí.

Mám to přesně jak píšeš, jen rozdíl 22 měsíců.
Sourzenecký kočár bychom využili tak maximálně na celodenní výlety.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7287
17.11.15 21:57

@Soňa Zacharová jak píšou holky, rozhodnout se musíš sama podle toho, kde bydlíte a jak je malý zdatný chodec. Můžu ale napsat svou zkušenost.
My máme děti sice 21m od sebe, ale: starší syn je poměrně zdatný chodec, od 18m kočár prakticky nepoužíváme a to chodíme ven dost, máme psa, takže nesedíme jen na pískovišti. Takže kdybych měla věkový rozdíl mezi dětmi takový, jako vy, byl by sourozenecký kočár u nás ve smysluplném provozu tak ty tři měsíce. Mladší syn se navíc moc rád nosí, takže často nebereme kočár vůbec, starší ťape, mladší je v šátku. Když bereme kočár, tak na delší trasy vezmu pro staršího skejtík, případně bych mohla vzít i nosítko, kdyby byl horší terén. Bydlíme v centru města a pokud nejdeme pěšky, tak jedeme MHD a tam je sourozenecký kočár sebevražda. Taky by se mi nevešel do výtahu, což je pro mě celekem důležité. No a konečně, já na svém kočáru oceňuju manipulovatelnost jednou rukou, protože v druhé mívám vodítko na psa, nebo držím staršího za ruku, případně obojí, takže se sourozeneckým bych se dost namordovala.
Suma sumárum, v mém případě by mi to nestálo za to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.11.15 22:16

No právě že u nás je to jak na houpačce. Zatím mám plán že menší bude v kočárku a starší chodit nebo v nositku pak ro možná prohodim zatím nevím. Ale děkuji moc za vaše zkušenosti. Jinak malý mi chodí od 10 měsíce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15116
17.11.15 22:23

@Soňa Zacharová, nemám sice rozdíl 15 měsíců, ale 21 měs. a sourozenecký jsem nekupovala, i když občas jsem si říkala, že bych ho užila.

Na krátké procházky starší chodila pěšky. Měli jsme i skate, ale po té co mi na něm usnula a já si toho nevšimla a dcerka spadla, tak mi na něm nechtěla jezdit. Na dlouhé cesty jsem brala s sebou kombinaci kočáru a šátku. Do půl roku byl mladší jen v šátku, pak jak kdy, někdy v šátku, někdy v kočáře a starší obráceně.

Pokud bych měla rozdíl 15 měs. tak asi sourozenecký pořídím, ale takový, který se pak dá jednoduše předělat na kočár pro jedno dítko. Ale zase bych měla problém, kde ho uskladnit.

Takže zvaž dobře všechna pro i proti, ale ze začátku to bude hodně náročné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7287
17.11.15 22:26

@Soňa Zacharová tak jestli máš kočár, kde se snadno přehazuje korbička a sporťák, nebo máš zvlášť hluboký a golfky, tak by to šlo. Já jsem si taky říkala, že můžu v případě potřeby snadno přehazovat, podle toho, kdo se bude chtít zrovna nosit nebo jezdit v kočárku. Ale nakonec to není třeba, starší už v tom roce a půl s kočárem skončil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.11.15 22:33

Já mám kluky 15 měsíců od sebe a pořídili jsme buggy pod io a jsme moc spokojeni. Pokud jedu někam sama, tak je to super, je to trochu těžší, ale to sourozenecký kočár bude taky a víc.
Vyhovuje mi, že to mohu kdykoliv sundat a mít jen samotný kočár nebo že sedátko jen složím a kdykoliv ho mohu během procházky rozložit. A kluk je spokojenej :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13920
18.11.15 08:29

Mám rozdíl mezi dětmi 14m, miminko se narodilo před 3 ma týdnama… mezi strašíma dětma mám rozdíl kolem 20 m a za sebe můžu říct, že to obrovský skok oproti těm 14m.. dětí je celůekm 5, dvojkočár jsme enměli ani na jednoho, až te´d naholky.. nedošla bych absolutně nikam, malá každých 10 kroků upadne, popojde metr, pak zkoumá louži a vajgl, olizuje šutry, hche sežrat berušku, pak jde 2 metry zase zpět a pak se vzteká, ž potřebuju jítž jinam.. když potřebuju někam rychle a stane se, že táhnu v jedný ruce vajíčko, v druhý ruce jí, tašku pověšenou v zubecha a na zemi tříle´táka co chche jít taky za ruku, ketrou už nemám… :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama