Reklama

Kočárek - trojkombinace nebo hluboký kočár a pak sporťák

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

janickaIII
Ukecaná baba ;) 1928 příspěvků 05.08.18 21:39
Kočárek - trojkombinace nebo hluboký kočár a pak sporťák

Ahoj, chtěla bych se zeptat na vaše zkušenosti s kočárky. Uvažujeme o koupi trojkombinace (vajíčko, hluboká korba a sporťák). Ale občas slyším, jak rodiče kupují nový sporťák hned jak dítě začne chodit. Unikají mi tedy výhody/nevýhody trojkombinace. Moje představa byla taková, že když koupíme trojkombinaci, tak nám vydrží po celou dobu, dokud nebude prcek chodit zcela sám (cca do 2,5 - 3 let). Jaké s tím máte zkušenosti? Je lepší pořídit trojkombinaci a případně proč a nebo koupit jen hluboký kočár a sporťák zvlášť a proč? Díky za sdílení zkušeností! :kytka:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Sany80s
Kelišová 6294 příspěvků 05.08.18 21:46

Pokud to jde(místo dovolí), tak je většinou lepší koupit zvlášť.
Většinou neexistuje kombinace toho, aby jak sporťák tak hluboký kočár splňoval to, co člověk chce a vše bylo dostatečně praktické.
Navíc ty sporťáky většinou lidi chtějí lehčí než to původní(dítě je větší a těžší), takže koupí prostě něco dalšího.

vjerunqa
Závislačka 3002 příspěvků 05.08.18 21:50

@janickaIII Ahoj, já měla sporťák s vložnou taškou a k tomu od jiné značky vajíčko s adaptéry. A super. Šlo o kočár Hartan.

Svistice
Neúnavná pisatelka 16930 příspěvků 1 inzerát 05.08.18 21:51

@janickaIII Měla jsem trojkombinaci, děti ve sporťálku jezdily do dvou respektivě 2,5 let. Ale věděla jsem, co od takového kočáru očekávám a co od něj chci. Takže při koupi jsme hlavně řešili stabilitu, manévrovatelnost (obou verzí), odpružení podvozku a jestli ho sama strčím v pohodě do auta.

Od roka a kousek dítěte jsme měli ještě golfky na drobné hrkání po městě. Nicméně jsme je používali spíše sporadicky, na cesty trvající víc jak 1 h jsme oba s mužem preferovali velký sporťák. Byl si ce těžší a méně skladny, ale měl milionkrát lepší jízdní vlastnsti než golfky a byl i pro dítě pohodlnější.

Za sebe už bych si koupila jen dvojkombinaci a autosedačku zvlášť.

Zuzka1111
Povídálka 13 příspěvků 20 inzerátů 05.08.18 21:51

Zdravim, ja mela dvojkombinaci. Sedacku doporucuji koupit zvlast, ty od kocarku byvaji prilis lehke, krehke, neduveruji jejich bezpecnosti. Asi v roce jsme kupovali jeste lehci a skladnejsi sportak. Na prochazkach jsme uzivali sportovni korbu od velkeho kocarku, ktera byla bytelnejsi, lepe ovladatelna, bez problemu i na polnich cestach, ale strasne tezka a zabrala cely kufr auta. Na cesty autem jsme pak meli sportak. My vybrali levny, nekvalitni a spatne ovladatelny, ale do auta stacil.Kamaradka mela jen hlubokou a pak Valco Snap 4 sportak a spokojena s bytelnosti, ovladalelnosti i skladnosti a lehkosti. Takze zalezi, co ocekavate, kam budete jezdit, jestli cestujete autem, jak ho mate velke a jake mate financni moznosti. Snad jsem poradila.

Agrion
Závislačka 2764 příspěvků 05.08.18 21:52

To ti nikdo neporadi… kazdy ma jinou zkusenost :nevim: Ja jsem koupila na prvni dite trojkombinaci a odjezdili na ni vsechny me (3) ratolesti ( nejmladsi zrovna rasuje sportak trojkombinace) + jsme pak koupili kocaro-vozik za kolo na velke tereny a cyklovylety. Zadnej sportak ani golfky jsem nikdy nemela …

Agrion
Závislačka 2764 příspěvků 05.08.18 21:54

Jo mam MaxiCosi Muru v trojkombinaci… takze vejce je dobre…

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1631 příspěvků 05.08.18 21:59

My jsme původně chtěli trojkombinaci,ale jelikož nám sestra půjčila vajíčko,koupili jsem jen dvojkombinaci. A dobře jsem udělala,ani jednou snad nebyla příležitost,abych autosedačku na kočár nasadila. Malému je 9 měsíců,korbu jsme odjezdili prvních pět měsíců,teď je už 4 měsíce ve sporťáku,ze začátku jen v lehu. Já osobně si nemůžu stěžovat,sporťák mi nepřijde ani těžký,ani málo bytelný. Jediné,že kdybych třeba koupila zvlášť korbu z druhé ruky a sporťák zvlášť,tak bychom asi dost ušetřili. Ale na druhou stranu máme kočár z obchodu,kde garantují základní opravy( ložiska,brzdy…) do druhého dne. Zatím jsme nic z toho nevyužili a máme kočár polské výroby. Vše funguje jak má.

janickaIII
Ukecaná baba ;) 1928 příspěvků 05.08.18 22:10

@Zuzka1111 díky a info. Jaký je zhruba rozdíl mezi váhou samotného sporťáku a sporťáku od trojkombinace? Co mám předvybranou trojkombinaci, tak ta váží 15kg, kočár budu tahat většinou MHD, občas polní cesta a občas cesta autem, tak nevím… 15kg se mi zdá dost, ale nenašla jsem žádný lehčí za rozumnou cenu.

Fima
Nadpozemská drbna 29217 příspěvků 13 inzerátů 05.08.18 22:12

Před narozením jsme jsme kupovali novou trojkombinaci. Vybírali jsme na základě toho, co od kočárku očekáváme a chceme. Chtěla jsem tenkrát tříkolku, nafukovací kola, sporťák otočný oběma směry, lehký… atd. Ovšem syn nebyl zrovna drobeček a v 1,5 roce se do kočáru prostě nevešel. Měl madlo blízko sedáku a nízko stříšku. Tak jsem kupovala X-lander z druhé ruky, který má sporťák veliký a prostorný, ale syn v něm jezdil už jen půl roku. Oba kočárky posloužily ještě i našemu druhému dítku a oba šly potom dál.

Děti byly v kočáru do 2 let. Pro oba jsem si potom pořizovala i golfky, kvůli cestování. Jezdila jsem hodně MHD a chtěla jsem kočár, který bych si tam vynesla sama a nebyla odkázaná na pomoc cizích. Golfky jsem ale skutečně používala jen když jsem jela MHD, na normální provoz jsem dávala vždy přednost velkému sporťáku.

Po čtyřech letech od druhého se nám narodilo ještě třetí dítko. Kupovali jsme novou dvojkombinaci a do setu vajco Maxi Cosi, které jde na něj s adaptérem nacvaknout. Což jsem teď s třetím dítkem využívala několikrát do týdne. Ale sporťák opět není z největších i když je mnohem lépe řešený než předchozí kočárek a protože starší děti nebyly v kočáru dlouho, MHD už prakticky nejezdím a dítko se víc nosí, než jezdí v kočáru, tak nic jiného plánovat nekupuji. Za těch pár měsíců a chvilku v kočáru, kdy ho to tam baví, mi to nestojí a po funkční/vizuelní stránce jsem s kočárem zase moc spokojená.

Příspěvek upraven 05.08.18 v 22:18

růžový achát
Závislačka 3999 příspěvků 05.08.18 22:13

Baby jogger summit X3 :palec:

Zuzka1111
Povídálka 13 příspěvků 20 inzerátů 05.08.18 22:20

Ja mela stary dlouhatansky kocar po kamaradce, patnact kilo mel minimalne. Zvednout do auta mi moc nesel. Ma trileta dcera by se do nej uz ale nevesla, lezly by ji nohy i hlava nahore. Sportak mam ted osmikilovy, ten kamaradky Snap ma dokonce jen 6…

šnitlík
Kecalka 123 příspěvků 05.08.18 22:26

Po zkušenostech bych rozhodně doporučila koupit velký, odpružený, houpací hluboký kočár. Na něm si vše odzkoušíš, zjistíš, co ti vyhovuje - výška, hmotnost, velikost, váha, skladnost, kolečka......A pak můžeš koupit sporťák, který ti vyhovuje. V mém okolí si většina, včetně mě :zed: , pořídila trojkombinaci.....a stejně jsem si další sporťák přikoupili, takže vlastně separátní koupí ušetříš :lol:

Zuzka1111
Povídálka 13 příspěvků 20 inzerátů 05.08.18 22:31
@šnitlík píše:
Po zkušenostech bych rozhodně doporučila koupit velký, odpružený, houpací hluboký kočár. Na něm si vše odzkoušíš, zjistíš, co ti vyhovuje - výška, hmotnost, velikost, váha, skladnost, kolečka......A pak můžeš koupit sporťák, který ti vyhovuje. V mém okolí si většina, včetně mě :zed: , pořídila trojkombinaci.....a stejně jsem si další sporťák přikoupili, takže vlastně separátní koupí ušetříš :lol:

Souhlas…houpaci kocar je k nezaplaceni…a ted sehnat skutecne houpaci je skoro nemozne..ja mela zaveseny na kozenych remincich a nejlepsi vec na svete…

Gortyna
Kecalka 375 příspěvků 05.08.18 22:43

Tak já mám dvojkombinaci mutsy igo + adaptery na autosedačku maxi cosi, takžev podstatětrojkom­binaci. Teď je malý (19m) ve sporťáku a měnit nebudu, jen pokud bude letecky dovolená tak koupím levné golfky, aby mi ho nezničili. Využila jsem vše až na moskitiéru.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Články z Expres.cz

Co bude Kristelová řešit na YouTube? Záhadnou věc, kterou nikdo nezná

Moderátorka Kateřina Kristelová se rozhodla začít natáčet videa na YouTube,... číst dále >

Bývalý sparťan Zelenka dvakrát napadl manželku: „Neuklízí a vylila na mě kolu“

Platí za jednu z ikon fotbalové Sparty, vždyť v jejím dresu válel v dobách,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama