Kočárky - do města, terénu, na běh a za kolo :D

734
14.10.20 08:42

Kocarky - do mesta, terenu, na beh a za kolo :D

Ahoj, chtela bych poprosit o rady ohledne kocarku… uz jsem si myslela, ze mam jasno, ale asi ne :mrgreen:
Rada bych nejaky lehky a dobre ovladatelny kocarek, s kterym to bude v pohode po meste, do socky a ktery bude ok k mym 152 cm. Uzasne mi v obchode padnul Easywalker Harvey 2.
Jenze ten pak asi nebude uplne idealni do terenu a uplne nepouzitelnej treba na beh, brusle…
Nicmene tim, ze uricte budeme chtit s mimcem i na cyklovylety, tak asi budeme
muset koupit vozik, asi nejakeho
Chariota (bud novy Sport nebo pouzity CX)
Tak by me zajimaly rady zkusenych, jestli je takova kombinace idealni nebo ten Chariot neni moc dobry na behani a je lepsi zvazit treba Thule Urban Glide 2 jako normalni + behaci kocarek a k tomu klidne levnejsi vozik za kolo (bez rucni brzdy)?
U toho Thule netusim, jak mi bude sedet k te me velikosti a jaka brnkacka to s nim bude ve meste…

Takze uvitam jakekoli rady ohledne kocarku a voziku… sice uz v tom par dni lezim, ale moc se nedobiram zaveru :roll:

Diky :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19322
14.10.20 08:49

@lalouch tak ja mela radu kocarku, na druhe dite jsem napr. pouzivala jen nositko na novorozence, od doby, kdy sedelo, tak jsem mela chariot cx plus do auta a mesta/auta golfky inglesinu trilogy s otocnou sedackou. Uprednostnuji mit vice kocarku, nez vsechno cekat od jednoho jedineho (lehky, skladny, odpruzeny…). Ten chariot jsem vyuzivala z 90%, na prochazky, do zoo, za kolo, na brusle,… A ten vozik hlavne vem takovy, ktery ma odklapeci ta bocni okenka, velmi se to hodi, ze pak muzes mit prikrytou tu predni slidu, nejen za kolem, ale i na prasne ceste, v desti apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1731
14.10.20 09:43

Kočárek vhodný vsude neexistuje. Proste vždycky někde bude horší. Mám thule urban glide 2 a je fakt super, ale občas se s nim nevejdu do dveri a v Albertu musím přes poklady pro vozickare :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9472
14.10.20 10:02

Ja teda idealni kocar nasla, a to BJ Summit. Vypada podobne jako Thule. Prave ze i do mesta mi prijde super, prokrosi vsechno, po velkych kolem vyjedu ci sjedu schody bez pomoci, a to i do busu. Je lehounky, v obchode zatacim jednim prstem. Ano, rozvor kol je sirsi nez obvykle, ale na vetsine mist to nevadi.
Vozik za kolo jsme kratce meli a jinam bez za kolo jsem ho nebrala, prisel mi dost tezkopadny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9472
14.10.20 10:06

Jo a ten Harvey mas vyzkouseny…? Ta teleskopicka rukojet nebyva moc pro male lidi, protoze kdyz ji celou zasunes, kopes nohama do kocaru, koukala jsi na to…?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11562
14.10.20 10:11

Určitě neber teleskopickou rukojet. Nechápu, proč he to tak rozšířené.
Vem si trojkolku s ruční brzdou a k tomu golfky nebo golfky se spojenou rukojetí.
Ty chceš ještě ten cyklovozik, tak ten může asi nahradit trojkolku?
No a nositko mam taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
734
14.10.20 10:32
@Lucie_Sx píše:
Jo a ten Harvey mas vyzkouseny…? Ta teleskopicka rukojet nebyva moc pro male lidi, protoze kdyz ji celou zasunes, kopes nohama do kocaru, koukala jsi na to…?

jo zkousela, prisel mi super, nikam jsem
nekopala :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
734
14.10.20 10:33
@g.sandova píše:
Určitě neber teleskopickou rukojet. Nechápu, proč he to tak rozšířené.
Vem si trojkolku s ruční brzdou a k tomu golfky nebo golfky se spojenou rukojetí.
Ty chceš ještě ten cyklovozik, tak ten může asi nahradit trojkolku?
No a nositko mam taky.

no ja prave nevim, jestli je vozik vhodna nahrada za celej kocarek, to si nemyslim… stejne budu potrebovat nejakej kocar s korbou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11562
14.10.20 10:42
@lalouch píše:
no ja prave nevim, jestli je vozik vhodna nahrada za celej kocarek, to si nemyslim… stejne budu potrebovat nejakej kocar s korbou

No v tom případě vyber trojkolky s ruční brzdou, na kterou jdou korby na miminko.
Vzhledem k výšce radim vyzkoušet. Nevím 163cm a taky hsem vybírala nižší.
S korbou jsem měla jane slalom pro. Je nízký, Krkonoše zvladnul. Sníh jsem nezažila.
Nebo nemusíš trvat na te ruční brzda, pokud budeš mít vozík…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11562
14.10.20 10:44
@lalouch píše:
jo zkousela, prisel mi super, nikam jsem
nekopala :D

A zkoušela's to venku, nebo na prodejně? Chce to zkusit i při rychlé chůzi…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11562
14.10.20 10:52

Nebo kup zvlast hlubokej z druhe ruky, potom cyklovozik a nejakej městskej kocarek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
734
14.10.20 11:00
@g.sandova píše:
No v tom případě vyber trojkolky s ruční brzdou, na kterou jdou korby na miminko.
Vzhledem k výšce radim vyzkoušet. Nevím 163cm a taky hsem vybírala nižší.
S korbou jsem měla jane slalom pro. Je nízký, Krkonoše zvladnul. Sníh jsem nezažila.
Nebo nemusíš trvat na te ruční brzda, pokud budeš mít vozík…

no pokud budu mit dobrej vozik s rucni brzdou, tak asi nebudu potrebovat trojkolku, ale klidne nejakou pohodlnejsi mensi ctyrkolku nebo ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
734
14.10.20 11:01
@g.sandova píše:
A zkoušela's to venku, nebo na prodejně? Chce to zkusit i při rychlé chůzi…

no jen na prodejne, asi to bude chtit vyzkouset vic, diky moc!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11562
14.10.20 11:15
@lalouch píše:
no pokud budu mit dobrej vozik s rucni brzdou, tak asi nebudu potrebovat trojkolku, ale klidne nejakou pohodlnejsi mensi ctyrkolku nebo ne?

Jojo, cyklovozik, městské kocarek a hlubokej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11562
14.10.20 11:19

Jq teda i ve městě používám trojkolku. Chodníky máme strašný. No a mam v záloze golfky.
I do Prahy beru trojkolky, do MHD. Vyhledavam nízkopodlažní spoje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat