Reklama

Kočička nás nenechá spát - nějaká rada?

Fotoalbum tématu (7) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Zuuuzaaa122
Zasloužilá kecalka 545 příspěvků 24.01.18 09:17
Kočička nás nenechá spát - nějaká rada?

Dobrý den, prosím o pomoc. S přítelem máme doma jednu dvouletou kočičku. Před Vánoci jsme ji pořídilo kamarádku, malé 2měsíční koťátko. Hned se skamarádily a v tomhle ohledu je to super. Koťátko je super, mazlík. Jediný problém nastává večer a v noci. Jelikož brzy ráno vstáváme, potřebujeme se vyspat. Kočička si v noci hraje, dělá kravál. Od té starší jsem na to zvyklá a jen tak něco mě neprobudí, ale u koťátka je to fakt šílené. Příteli někdy rupnou nervy a zavře ji do koupelny (bydlíme v 1+1, ale koupelna je veliká). Tam koťátko kvičí, mňouká a vše ničí. Nelíbí se jé tam, což chápu. Potřebuji poradit, co dělat, aby v noci spinkala. Snažím se s ní přes den blbnout, aby v noci byla unavená. Vím, že kočka je noční tvor a koťata hravé, ale co je moc… Opravdu snesu hodně, kočky miluju. Není něco, čím by se její režim mohl trochu obrátit? Přítel ztrácí trpělivost :( Bojím se, nechci ji dát pryč, ale také ho chápu. V práci se musí soustředit a přestože nemáme ještě děti, unavení jsme úplně stejně.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Reakce:

pikola
Neúnavná pisatelka 19057 příspěvků 24.01.18 09:21

Neporadím. Náš kocour jak se zhasne, stojí v obýváku a zpívá svoji árii, jak když se škrtí dítě. Pak se různé honí, shazují věci. Pomáhá dát najíst, občas…

stinga
Závislačka 3738 příspěvků 7 inzerátů 24.01.18 09:32

Rada moc není, akorát tak od 10 měsíců už kotě není tak hravé, a snad by mohlo v noci spát, naši kocouři v noci spí, ale tak ve 4 je budíček, poběhají si, porvou se a nají se, a pak teda spí dál - tak snad pomůže čas

NikushV
Zasloužilá kecalka 930 příspěvků 24.01.18 09:47

Jo tak to by možná chtělo se obrátit na odborníky, kteří se zvířaty pracují, třeba by poradili. My máme doma taky kočku, která v noci moc nespí a dělá binec, ale výhoda je ta, že chodí ven, takže si vždycky zabrnká na žaluzie a my ji pustíme. Nevýhoda je ale zase to, že kolikrát je schopná takhle skákat na okno třeba 10× za noc a pořád k ní vstávat a otvírat ji je taky pěknej opruz. A nejvíc mě dokáže naštvat (což dělá taky pořád), že třeba od 4 do 7 dělá bugr a jakmile už se to nedá a vstaneme, tak ona šup do peřin a chrápe skoro celej den :zed:

Zuuuzaaa122
Zasloužilá kecalka 545 příspěvků 24.01.18 10:19

@stinga muze to pak zmirnit taky kastrace? Planuju tak v 5.měsíci

Zuuuzaaa122
Zasloužilá kecalka 545 příspěvků 24.01.18 10:20
@NikushV píše:
Jo tak to by možná chtělo se obrátit na odborníky, kteří se zvířaty pracují, třeba by poradili. My máme doma taky kočku, která v noci moc nespí a dělá binec, ale výhoda je ta, že chodí ven, takže si vždycky zabrnká na žaluzie a my ji pustíme. Nevýhoda je ale zase to, že kolikrát je schopná takhle skákat na okno třeba 10× za noc a pořád k ní vstávat a otvírat ji je taky pěknej opruz. A nejvíc mě dokáže naštvat (což dělá taky pořád), že třeba od 4 do 7 dělá bugr a jakmile už se to nedá a vstaneme, tak ona šup do peřin a chrápe skoro celej den :zed:

Ony pak taky cely den spi. Skoro. Kdyby aspon byla vetsi místnost, ktera se da zavřít, dala bych je tam obe. A byl by klid. Takhle jedna knuci v koupelne, druha u nas protoze ji hleda a boji se o ni.

stinga
Závislačka 3738 příspěvků 7 inzerátů 24.01.18 10:24
@Zuuuzaaa122 píše:

jo kastrace zvířátko vždycky zklidní, ale jestli to úplně pomůže od nočního dovádění, nevím
ale kdyby nebyla kastrovaná, tak bude ještě mrouskat a řvát při tom tak, že to není k vydržení ani přes den ani přes noc

stinga
Závislačka 3738 příspěvků 7 inzerátů 24.01.18 10:25

@Zuuuzaaa122 a nedaly by se obě zavřít do koupelny? a mají tam wc?

kristyn.g
Závislačka 2780 příspěvků 24.01.18 11:13

@Zuuuzaaa122 ahojky, máme také dvě kočičky od koťátek a zpočátku jsme to měli podobně, nebo nam mnoukali na dveře v noci atd.. vždy jsem otevřela dvěře zasyčela huššš a za týden asi byl klid… Malinkaté koťátko je jako miminko, asi musíte přetrpět ten začátek, holt to není hračka ale živý tvoreček, je to ještě prtě :-) nejlepší je pohrát večer a pořádně unavit, pořídit pelíšek, dát večer nakrmit a ono to časem přejde. Naše kočky v noci spí, nebo chodí na granule, jen slyším jak chroupou, procházejí se po bytě :-) určitě se taky podaří :-)

Zuuuzaaa122
Zasloužilá kecalka 545 příspěvků 24.01.18 15:44

@stinga vim, jak mrouskala prvni kocicka bylo to silene

Zuuuzaaa122
Zasloužilá kecalka 545 příspěvků 24.01.18 15:44
@stinga píše:
@Zuuuzaaa122 a nedaly by se obě zavřít do koupelny? a mají tam wc?

Daly, wc tam maji, jen mi je lito te vetsi, je zlata :D

Zuuuzaaa122
Zasloužilá kecalka 545 příspěvků 24.01.18 15:46
@kristyn.g píše:
@Zuuuzaaa122 ahojky, máme také dvě kočičky od koťátek a zpočátku jsme to měli podobně, nebo nam mnoukali na dveře v noci atd.. vždy jsem otevřela dvěře zasyčela huššš a za týden asi byl klid… Malinkaté koťátko je jako miminko, asi musíte přetrpět ten začátek, holt to není hračka ale živý tvoreček, je to ještě prtě :-) nejlepší je pohrát večer a pořádně unavit, pořídit pelíšek, dát večer nakrmit a ono to časem přejde. Naše kočky v noci spí, nebo chodí na granule, jen slyším jak chroupou, procházejí se po bytě :-) určitě se taky podaří :-)

Presne, prijde mi to stejne jako s miminkem. Hold nezbyva asi nez se obrnit trpelivosti :D prvni byla taky takova (myslim, jako kote jsem s ni stravila jen par noci, bydlela u byvaleho pritele, jak jsme se rozesli, vzala jsem si ji) ale byla taky takova hodne akcni a ted je to zlaticko

jdukolem
Hvězda diskuse 49255 příspěvků 26.01.18 20:52
@Zuuuzaaa122 píše:

8o kotě kastrovat v 5 měsících? to je hloupost a doufám, že to veterinář neudělá - minimum je osm měsíců…jinak mu to spíše ublíží… máš kočku dva roky… tu starší a nevíš o kočkách nic??? Ono už to že jste si vzali osmitýdenní kotě je blbě.. :nevim:

Lalelale
Ukecaná baba ;) 2128 příspěvků 26.01.18 21:01

@Zuuuzaaa122 Mám kočky od mala a můžu říct, že bez výjimky byly výrazně divočejší v noci, jak zahradní, tak ty bytové. Režim podle mě obrátit nejde, ony prostě v noci „loví“. Nevím, jestli to pro vás je v menším bytě možné, ale nejde se v ložnici prostě zavřít a obě kočky nechat vedle? V koupelně podle mě kvíká, že je tam jednak sama - chce k druhé kočce, a je to tam pro ní malé. Kočky v noci dost lítají. A pořídila bych hračky, co nedělají hluk, třeba plyšovou myšku. Kotátko se nejspíš časem uklidní. Ale úplné ticho podle mě nebude nikdy.

Venetia
Hvězda diskuse 35774 příspěvků 27.01.18 23:35
@Zuuuzaaa122 píše:
Dobrý den, prosím o pomoc. S přítelem máme doma jednu dvouletou kočičku. Před Vánoci jsme ji pořídilo kamarádku, malé 2měsíční koťátko. Hned se skamarádily a v tomhle ohledu je to super. Koťátko je super, mazlík. Jediný problém nastává večer a v noci. Jelikož brzy ráno vstáváme, potřebujeme se vyspat. Kočička si v noci hraje, dělá kravál. Od té starší jsem na to zvyklá a jen tak něco mě neprobudí, ale u koťátka je to fakt šílené. Příteli někdy rupnou nervy a zavře ji do koupelny (bydlíme v 1+1, ale koupelna je veliká). Tam koťátko kvičí, mňouká a vše ničí. Nelíbí se jé tam, což chápu. Potřebuji poradit, co dělat, aby v noci spinkala. Snažím se s ní přes den blbnout, aby v noci byla unavená. Vím, že kočka je noční tvor a koťata hravé, ale co je moc… Opravdu snesu hodně, kočky miluju. Není něco, čím by se její režim mohl trochu obrátit? Přítel ztrácí trpělivost :( Bojím se, nechci ji dát pryč, ale také ho chápu. V práci se musí soustředit a přestože nemáme ještě děti, unavení jsme úplně stejně.

Ja mam petimesicni kote, nekdy ho to taky chytne a vecer, kdyz lezime zacne litat a blbnout, vetsinou, ale vleze k nam do postele a spi

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Rytmus a jeho nové hnízdečko: Luxusní bungalov objevil úplnou náhodou

„Miluju život a jeho plány,“ vyznal se Patrik Vrbovský (41) alias Rytmus.... číst dále >

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >