Kočka a chování po kastraci

9
21.4.21 12:14

Kočka a chování po kastraci

Čauky, chci se zeptat na vaše zkušenosti a možná se i uklidnit… máme kočičku která je dneska druhý den po kastraci a přijde mi, že je asi v depresi… včera (1 den po kastraci) byla přítulná mazlivá a celkem v pohodě. Ale dneska je nějak extrémně smutná, bez nálady. Máme doma ještě jednu kočičku a tu to teprve čeká a když za ní přijde, že si s ni chce hrát, tak číča po kastraci na ní začne syčet… Možná je ještě brzy tohle řešit, ale prostě obavy a strach se nedají ovládat. Prve se zeptám tady vás na zkušenosti než začnu zbytečně otravovat na veterině. Do dneška jsme ji zavírali v pokojíku a dneska jsme ji pustili ať už si běhá po bytě, protože jsem myslela, že jí to zlepší náladu, ale moc to nepomohlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4469
21.4.21 12:17

To je normální. Druhý den ještě doprchává účinek anestetika, třetí břicho může bolet. Srovná se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
479
21.4.21 12:23

Ahoj my jsme měli obě naše kočičky na kastraci ve stejný den takže to byla výhoda. Nicméně v den kastrace když jsme si je přivezli tak jak jsme je pustily z přepravek tak byli celý večer přítulné a spavé. Další den to bylo lepší, ale náladu taky neměli. V dalších dnech se to zlepšovalo :palec: určitě to chce vydržet. Anestezie chvíli odeznívá a pak určitě má i trochu bolesti a chvíli trvá než se z toho dostane. Určitě to bude v pořádku dokud jí, pije a chodí na záchodek tak bych se nebála. Chce to čas aspoň týden než se to trochu ustálí. U nás za týden běhaly jak kdyby se jim nic nestalo, jen se štval jejich obleček co museli mít než jim vytáhly stehy :mrgreen: :mrgreen: držím palce :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
21.4.21 12:31

@Misagom

Taky má obleček (takovou síťovinu), tak mne napadlo, jestli není i z toho špatná. Ale naštěstí si obleček nijak nehryže a „nevšímá“ si ho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
479
21.4.21 12:39

@Denisacka našim se nelíbil :lol: ale taky až později že se snažila si ho sundat. Ale naštěstí to přežily i s oblečkem. I když jsme ho museli sundat o chvíli dřív, ale vše bylo v pořádku a stehy vydržely 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24606
21.4.21 12:40

Tak ono ji to může bolet, i ten obleček nic moc, vydržte ještě pár dní a bude to dobré.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
21.4.21 17:56

Akorát uvažuju a napadlo mne, jestli by ta rána neměla i trošku dýchat? Veterinářka nic neříkala, jen že jí to máme za 10 dní sundat a nenapadlo mne se ji na to zeptat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24606
21.4.21 18:21

Když je ten obleček síťovaný, tak asi prodyšný, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
479
21.4.21 18:25

@Denisacka Normálně jsme nechali asi 10 dnů ten obleček pak už to nechtěli a jizvu měli krásnou :palec: :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
21.4.21 18:40

@Pipet

Je síťovaný, ale na té ráně má ještě takovou sterilní látku. Myslím si, že kdybych jí tu látku dala dolů, tak ta síťovina by se jí mohla do té rány zařezat a mohlo by jí to bolet. Ale tak veterinářka asi ví co dělá a určitě by mi k tomu něco řekla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5067
26.4.21 02:21
@Denisacka píše: Čauky, chci se zeptat na vaše zkušenosti a možná se i uklidnit… máme kočičku která je dneska druhý den po kastraci a přijde mi, že je asi v depresi… včera (1 den po kastraci) byla přítulná mazlivá a celkem v pohodě. Ale dneska je nějak extrémně smutná, bez nálady. Máme doma ještě jednu kočičku a tu to teprve čeká a když za ní přijde, že si s ni chce hrát, tak číča po kastraci na ní začne syčet… Možná je ještě brzy tohle řešit, ale prostě obavy a strach se nedají ovládat. Prve se zeptám tady vás na zkušenosti než začnu zbytečně otravovat na veterině. Do dneška jsme ji zavírali v pokojíku a dneska jsme ji pustili ať už si běhá po bytě, protože jsem myslela, že jí to zlepší náladu, ale moc to nepomohlo.

Je po kastraci. Ty jsi po operaci mazliva a pritulna? Kocka se z toho vylize, tak si dej mokry hadr a dychej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat