Kočka běhá volně po paneláku a útočí na meho psa

29.5.20 23:21

kočka běhá volně po paneláku a útočí na meho psa

Ahoj holky chtěla jsem se zeptat zda nemáte některá podobnou zkušenost nebo mi aspoň některá z vás neporadila co mám dělat. bydlím v panelaku (byt je v mém osobním vlastnictví) v 7. patře a mám velkého psa vždy na vodítku a s kolečkem přes tlamu abych ho v pohodě udržela není to košík jen takové kolečko přímo proti tahání psů. Sousedi v přízemí mají kočku kterou neustále pouštějí volně po paneláku a klidně i ven někde určitě i čůrá protože smrdí dole celý vchod a bývá tam i celý den takže někde potřebu udělat musí přece jen je to jen zvíře, jen dodám že všude ve sklepě a přizemí po vchodě jsou kamery. Pokaždé co jdu se psem tam kočka je a je na mého psa pgresivní i přesto že on jenom kňučí ani nevrčí ani neštěká a ona na něj klidně i vlítne jednou se mi dokonce stalo když jsem šla večer se psem domů že na nás vyjela venku u vchodu a mého psa poškrábala přes čumák a nebála se startovat i na mě samozřejmě jsem byla rozčílená a šla sousedce rázně vynadat a říct že si nepřeju aby ji pouštěla po panelákuže jí a sousedům by se asi taky nelíbilo kdybych svého psa pouštěla volně po panelaku na to mi odpověděla že si mám psa hlídat takže se s ní nic řešit nedá. Přemýšlela jsem že podám stížnost na SVJ jenže paní sousedka je místopředsedkyní komise SVJ a byt má také v osobním vlastnictví stejně jako já. Pán ze š. patra má taky velkého psa a určitě se mu to taky nelíbí že jí takhle pouští protože vidím co to s těmi psy dělá. Tak se chci holky zeptat na pár otázek 1. mohu si někde vyžádat kamerové záznamy z kamer které jsou ve vchodě? (aby bylo jasné kdo na koho útočí) 2. Není protiprávní pouštět po paneláku domací zvířata volně? 3.Mohu podat trestní oznámení nebo to řešit rovnou přímo s policijí aby ji už nepouštěla? (kamarád mi poradil že mám zavolat městskou policii až bude kočka volně po paneláku že se zaběhla a oni by ji odvezli do utulku pani by ji hledala a dostala by upomínku kdyby se k ní přihlasila pokud by se to opakovalo dostávala by i pokuty ale nevím co je na tom pravdy) 4.Mohu podat stížnost na paní za týrání na nějaky odbor na ochranu zvířat? (kočka mi přijde i celkem zanedbaná a pohublá jednou byla venku v bouřcce a pouštěla jsem ji dovnitř když ji nechali venku, sedla si před dveře kde bydlí a čekala tam chudák zmoklá kočka do rána) Moc děkuji pokud si to některá z vás přečte a poradí mi už jsem vážně zoufalá chodit pokaždé venčit psa se strachem že na nás vyběhne kočka a něco mému psovi udělá už nevím co dělat tak to musím začít řešit jinak než domlouvou která vůbec nefungovala. Nic proti kočkám nemám ale paní je očividně jedno že se toulá v zimě venku že čůrá po paneláku a že se jí také může něco stát jestli se dostanou kočka a muj pes do boje tak ji zakousne a kočička to nepřežije kvůli tomu že její páníček je nezodpovědný a nepřemýšlí a to bych vážně nechtěla ta kočka za to přeci nemůže chápu že je to zvíře a má ochranné pudy ale ten člověk by měl přemýšlet když už se stará o život zvířete at je to pes nebo kočka. Moc prosím o jakoukoliv radu nebo doporučení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Ou
13656
29.5.20 23:27

Se sousedkou se to řešit dá, potřebuješ opakovaně, bez emoci a jasně jí řikat, že nemá pouštět kočku po domě.

ŕešit to na SVJ samozřejmě má smysl, ale ve své podstatě to bude daleko méně příjemnější, než když to s ní budeš opakovaně řešit. pokaždé když potkáš kočku na chodbě, tak ji chyť, odnes domů vysvětli majitelce že to nemůže dělat, že tím otravuje ostatní a ještě hrozí že kočce někdo ublíží.

Ona z toho sama ta kočka nebude mít žádnou zábavu - an psa útočí ne proto, že by chtěla, ale proto že je vyděšená k smrti - i proto taky ochcává co může, protože ji to uklidńuje, cítit svůj pach.

s policií to neřeš, opravdu to není trestní čin, myslím že se to nevejde ani do přestupku - ale to konzultuj s právníkem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1810
29.5.20 23:28

S velkým psem v paneláku, navíc s čímsi protitahacím na čumáku bych o týrání zvířat pomlčela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
376
29.5.20 23:40
@Petula306 píše:
S velkým psem v paneláku, navíc s čímsi protitahacím na čumáku bych o týrání zvířat pomlčela.

já bych zas pomlčela, pokud o problematice nic nevím. halti ohlávka opravdu není týrání zvířat, ani velký pes v paneláku ne.

Nejdřív bych sousedku opakovaně vyzvala, ať kočku nepouští na chodbu, pokud možno před svědky, takže klidně na schůzi SVJ. A dodala bych, že v případě, že kočku na chodbě potkám ještě jednou, budu ji brát za opuštěné zvíře a takové patří do útulku. A to bych taky udělala. Pokud by na tebe sousedka vyrukovala s kamerovým záznamem, kde bude vidět, jak odchytáváš kočku, odvětila bych, že jsem myslela, že ji vyhodili a už nechtějí, když se kočka potuluje v a kolem baráku, že jsme to přece projednávali na předchozí schůzi SVJ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1810
29.5.20 23:44

@moof podle čeho nic nevím? Jen jsem dlouho neslyšela o stupidnějším dotazu. A se psy v bytech nesouhlasím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
376
29.5.20 23:58

@Petula306 soudím dle tvého věty S velkým psem v paneláku, navíc s čímsi protitahacím na čumáku bych o týrání zvířat pomlčela.

že nesouhlasíš se psem v bytě je sice pěkné, ale týrání to zkrátka není. Stejně jako použití ohlávky. Vypuštění kočky do prostoru domu, kde předpokládám nemá záchod, vodu ani krmivo, to ovšem týrání je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4311
29.5.20 23:59
@Petula306 píše:
@moof podle čeho nic nevím? Jen jsem dlouho neslyšela o stupidnějším dotazu. A se psy v bytech nesouhlasím.

ale to že nesouhlasíš neznamená že je to špatně :think: :nevim:

@klarka31166 jako určitě by to šlo řešit s ostatními vlastníky, můžeš to zkusit s majiteli kočky ale nevím nevím někdo kdo je tak bezohledný s okolím asi udělá akorát zle. takže bych asi zkusila zajít za ní ale pokud by to neproběhlo v klidu tak bych o řešila s ostatními. ta městská policie by taky asi byla řešení otázka je co si z toho vezme a navíc to pak odnese ta kočka která za to ale nemůže

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Katastrofaobecna
30.5.20 00:02

Kontaktovala bych nějaký útulek ať ji odchytí, tak abych u toho na kamerách nebyla já a klidně tomu útulku platila, než najdou nový domov. Chudák micina.

• Nahlásit
  • Citovat
6851
30.5.20 00:07

@klarka31166 Uvědomuješ si, že stejně jako ty máš ráda svého psa, tak oni mají rádi svou kočku?
JAK tě vůbec může napadnout tu kočky odchytit a odvézt pryč?
JAK vůbec něco takového může z pusy vypustit milovník zvířat?

Jinak kočka, klasická obyčejná, je nejšťastnější venku, i když občas zmokne. Zmoklá kočka není nic strašného. Horší je kočka zavřená nafurt v bytě, fakt.
A hubené kočky taky bývají, pro kočku je naopak lepší - přirozenější - zdravější být hubená, než tlustá. Nehledě na to, že může mít zdravotní problém, můj kocour celý loňský rok vypadal totál na chcípnutí, než se z toho trochu vyhrabal.

Jediné, co bych řešila, je to čůrání po baráku. To úplně chápu. Jestli sousedi bydlí v přízemí/prvním patře, zkus jim navrhnout, aby si udělali žebříček pro kočku do okna. Třeba jim s tím pomoz.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
376
30.5.20 00:12

@Lucie_Sx
já mám zvířata ráda, i když milovník koček rozhodně nejsem. Ale ještě víc jsem milovníkem lidí. Co když v paneláku bydlí alergik? Svoboda sousedky i její kočky končí přesně tam, kde začíná svoboda ostatních vlastníků i nájemníku toho paneláku. Kočku samozřejmě může sousedka pouštět ven, na ulici, kde kočka bude mít svobodu (a taky velkou šanci, že ji srazí auto, sežere jed na krysy…) ale určitě ji nemůže pouštět po společných prostorách baráku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10189
30.5.20 00:21
@Petula306 píše:

Hal ti ohlavka, neznáš? Pokud to není ve vedru a pes jinak tahá, je to v pořádku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10189
30.5.20 00:26
@Petula306 píše:

A co jako???

Jinak ta kočka přece může být úplně v pohodě, určitě ji dávají najíst. Kočky, když je teplo, dost lítají po venku a jsou vyhuble.
Vadily by mi curanky, svý psy bych si bránila, ale kočku bych nikam neodvazela! Na životě nikoho neohrožuje! Jste blázni, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Katastrofaobecna
30.5.20 00:37

Čtu znova, ona je v přízemí? Tak holt prostě vychytat lepší chůzi domů, možná systém, že jakmile někdo vidí kočku u dveří tak na dotyčné zazvoní, ať si ji pustí domů.

Nemáte na domě takové ty dýchací otvory co ústily do spížek? Babička to tak měla, měla k tomu takovou kládu a kočka prostě přišla domů sama, občas i s myší.

Nějak jsem si ji předtím zařadila někam do 4 patra a to by mi tedy vadilo.

• Nahlásit
  • Citovat
6851
30.5.20 00:46
@moof píše:
@Lucie_Sx
já mám zvířata ráda, i když milovník koček rozhodně nejsem. Ale ještě víc jsem milovníkem lidí. Co když v paneláku bydlí alergik? Svoboda sousedky i její kočky končí přesně tam, kde začíná svoboda ostatních vlastníků i nájemníku toho paneláku. Kočku samozřejmě může sousedka pouštět ven, na ulici, kde kočka bude mít svobodu (a taky velkou šanci, že ji srazí auto, sežere jed na krysy…) ale určitě ji nemůže pouštět po společných prostorách baráku.

Ale tazatelka to nepíše z pozice alergika.
Píše to z pozice majitelky zvířete, která by klidně jiné zvíře někam zlikvidovala. Ta kočka za to přece nemůže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5912
30.5.20 01:03

A řešila jste s nimi poškrábání psa kočkou? Pokud by se to stalo znovu, normálně bych psa naložila do auta a odvezla na veterinu a předložila jim účet k úhradě. A hlavně si na telefon nahrávat konfrontaci vašeho psa s tou kočkou, myslím že záznam z kamer smí mít k dispozici pouze policie, ale tím si nejsem jistá, tak je lepší mít vlastní důkazní materiál. Jinak před schůzi SVJ bych se zastavila za ostatními sousedy a udělala návrh, že vzhledem k tomu, že jejich zvíře znečišťuje společné prostory tak ať nesou čistě oni finanční zodpovědnost za úklid v dostatečné četnosti, tj. několikrát denně. Ono pokud je někdo hovado, musíte ho zasáhnout do nejcitlivějšího místa, do peněženky. Myslím že kočku pak sami odvezou do útulku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama