Kočka po kastraci si sundává límec

89
19.12.19 11:50

Kočka po kastraci si sundává límec

Ahoj ted jsem nechal vykastrovat kočku. Má mít límec 7 dní na hlavě jí vydrží tak 7 minut. Když ho utahnu moc tak se zase dusí tak to taky nejde. Obleček mít nemůže. Tak jsem jí zatím dal do přepravky a tam na ten límec nemůže. Nemáte nejakou radu? Zatím jediná možnost co mě napadá že hold bude pouštěna jen na záchod a na jídlo jinak bude v přepravce. Fakt už jsem z toho unavený a dvě noci sem před kastrací nespal jak viváděla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
36
19.12.19 12:01

A proc musí mít límec? Nechavala jsem kastrovat už spoustu kocek a kocouru a zadna limec nepotrebovala a ani mi na veterině nebyl doporucen. Vzdy se rany vyhojily dobre a nikdy si stehy zadna nevykousala. ( a byly to venkovní kocky z vesnice) Z toho limce musi byt na nervy, kocky jsou na tyhle veci citlive. Drzet ji v prepravce tyden nema vyznam a navic by byla chudak, a k cemu by to pomohlo? Pokud by si mela vykousat stehy, tak to zvladne i v prepravce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6719
19.12.19 12:04
@Smutek11 píše:
Ahoj ted jsem nechal vykastrovat kočku. Má mít límec 7 dní na hlavě jí vydrží tak 7 minut. Když ho utahnu moc tak se zase dusí tak to taky nejde. Obleček mít nemůže. Tak jsem jí zatím dal do přepravky a tam na ten límec nemůže. Nemáte nejakou radu? Zatím jediná možnost co mě napadá že hold bude pouAštěna jen na záchod a na jídlo jinak bude v přepravce. Fakt už jsem z toho unavený a dvě noci sem před kastrací nespal jak viváděla.

A jak dlouho je po kastraci? Naše kočka si to taky sundávala, tak jsem ji to zas vždycky nasadili :nevim: Jak se ji hojí jizva? Má tam taky takový velký, trčící stehy?
PS: Naše kočka s tím límcem dokázala ulovit venku i myš :lol: Měla ji pak položenou vevnitř toho límce jak na talíři, fakt chuťovka. V noci mlátila tím límcem do dveří, taky jsem se týden nevyspala :cert: :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15926
19.12.19 12:09

@Smutek11 límec až v krajním případě. Zkuste to bez něj. Kdyby si rány chtěla nějak více všímat, řešila bych to spíš prubanem (taková síťovina - koupíte v lékárně ) s vystřiženými dírami na hlavu a nohy + gázou překrýt stehy (aby se jí o pruban nezachytavaly nebo si to nevykusovala i přes něj. Nouzově příp. malé dětské body.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
89
19.12.19 12:10

Zdravím. Veterinářka nám ten límec vnutila. Kočka je extrémně živá tak aby si prý tu ránu nelízala a nevytrhala ztehy. Ted pujdu do práce tak jí večer pustím na záchod a přez noc jí tam ještě asi nechám. A zejtra bych ji snad nechal venku. S tím límcem je to už horší. Ta kočka to furt dává dolů. Kdyby to bylo na mě dal bych to pryč takhle si furt to rve.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
89
19.12.19 12:11
@baimoli píše:
A jak dlouho je po kastraci? Naše kočka si to taky sundávala, tak jsem ji to zas vždycky nasadili :nevim: Jak se ji hojí jizva? Má tam taky takový velký, trčící stehy?
PS: Naše kočka s tím límcem dokázala ulovit venku i myš :lol: Měla ji pak položenou vevnitř toho límce jak na talíři, fakt chuťovka. V noci mlátila tím límcem do dveří, taky jsem se týden nevyspala :cert: :cert:

Pár hodin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
89
19.12.19 12:13
@Kakika píše:
@Smutek11 límec až v krajním případě. Zkuste to bez něj. Kdyby si rány chtěla nějak více všímat, řešila bych to spíš prubanem (taková síťovina - koupíte v lékárně ) s vystřiženými dírami na hlavu a nohy + gázou překrýt stehy (aby se jí o pruban nezachytavaly nebo si to nevykusovala i přes něj. Nouzově příp. malé dětské body.

Zkusím se zeptat ještě u jinýho veterináře. Tady mě doktorka řekla že musí mít límec a nic jinýho neni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6719
19.12.19 12:17
@Smutek11 píše:
Pár hodin.

To je teda hodně živá. I ta naše neposedí, ale první dva dny byla dost malátná a hodně spala. Bohužel pak začala lítat a prát se svým bratrem kočičákem a trochu ty stehy povolovaly. Ale veterinář řekl na kontrole, že se jí ta jizva zhojila moc hezky..Já bych jí ten límec klidně sundala, ale když jdeš do práce a nemůžeš ji kontrolovat, tak nevím :nevim: já nechala první den kočku na veterině až do konce pracovní doby

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
89
19.12.19 12:20

Tak i v prepravce ten limec strhala a malem se udusila jak to chtela dát dolů. Po sundání je klidná. Jdu si vzít volno a objedu i jiný veterináře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
116
19.12.19 12:31

Proč ji nedala pruban? ( Taková ta košilka jak obvaz) skočte ji pro to.. pokud se nelize nemusí mit nic pokud ano běžte pro pruban

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
89
19.12.19 12:38

No ptal jsem se ji na nakej oblecek a to rikala ze to ty kocky hnedka znici. Ve dve u nás otvírá druhý veterinář tak zkočim za ním. Tahle (Doktorka na mě řvala že musí být ten límec. Ale ta kocka to proste neda a radsi se uskrti při sundavání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5279
19.12.19 12:57

Naše kočka neměla nic. Vůbec si toho nevšímala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39
19.12.19 13:01

Nechala jsem kastrovat cca 10 koček domácí i venkovní tulačky. Žádná límec neměla. Veterinář ránu zastříkal sprejem. Jen mi říkal, abych je hned nepouštěla ven, kvůli vyprchání narkózy. Měla jsem je do probuzení doma v bedně a po probuzení do vyndání stehů v garáži. Nikdy žádné problémy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
PHV
1296
19.12.19 13:08

Ja nechávala kastrovat dvě kočky, a ani jedna neměla ani pruban ani límec. Rány si lizaly, to kočky dělají, a zahojilo se jim to krásně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1186
19.12.19 13:20

Také jsem nechala vykastrovat kočku a límec neměla, byla zavřená v garáži a chodila normálně na písek v bedničce. Hned jak to šlo jsem ji pustila ven. Podle mě nevadí, když si to olizuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat