Kočka přestala používat svůj záchod

151
21.3.16 05:08

Kočka přestala používat svůj záchod

Ahoj všem,
mám už nějaký ten pátek (no asi tak půl roku) problém s naší cca dvouletou kočkou. Máme ji z útulku, je navíc slepá (přišla o oči kvůli nějaké nemoci) a původně jsme si ji brali jako kámošku pro naši první kočku. Bohužel ta první kočka nám asi po půl roce umřela a my se za nějakou dobu rozhodli navštívit útulek ještě jednou. Přinesli jsme si starší kočku cca 8 let a těšili se, jak spolu budou kamarádit. Problém je teda asi v tom, že ta dvouletá by si chtěla hrát, ta starší na to moc není, takže občas dojde k nějaké bitce (ale nic vážného, trocha syčení a během deseti vteřin je klid). Jinak kolikrát vedle sebe spí na posteli, misky mají taky na stejném místě, prostě není to tak, že by se nesnesly. Mimochodem jsou obě kastrované.

Každopádně v den, kdy jsme si přinesli tu starší, nám Ray (ta slepá) pokadila a počůrala celý byt, od podlah po postel. Brali jsme to tak, že byla naštvaná z vetřelce a dávali si pozor (jednu dobu jsme i uklízeli peřiny, teď už to není potřeba). Co jí ale od té doby zůstalo je kadění mimo záchod. Ty záchody máme doma 3 a ona stejně chodí pravidelně vedle toho jednoho. Vždycky to místo drhnu savem, zkoušela jsem na to lít i nejrůznější smrady, aby ji to odradilo, posouvat záchod přesně na to místo, kam chodí…nic. Občas to vyčíhám a v pravé chvíli ji na ten záchod odnesu, ale upřímně nemůžu ji mít pod kontrolou 24 hodin denně. :? Zajímavé ale je, že čůrat do těch záchodů chodí bez problémů a to do všech třech… :zed:

Nemáte s tímhle někdo nějakou zkušenost?

Jinak bych ještě dodala, že máme relativně malý byt, v prvním patře máme kuchyň a ve druhém ložnici s koupelnou. Kočky jsou zvyklé nahoře, mají tu pelíšky, spí i na posteli nebo na gauči. Takže přesun nepřipadá v úvahu (už kvůli schodům, Ray by se na nich zabila). Rozhodně jí nechci dát pryč, jinak je zlatá, mazlivá, taková závislačka. Ani jí za ty bobky nebiju (i když se mi občas teda strašně chce, ono není nic lepšího než se ráno vzbudit do smradu plus zjistit, že od toho má i packy, jak se to snažila na těch dlaždičkách zahrabat :poblion: )

Budu ráda za každou radu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3159
21.3.16 05:41

Na Facebooku je skupina CAT-MANIA kočičí povídání, je tam několik tisíc zkušených kočkařů. Doporučuji napsat tam, kde se určitě dočkáte více relevantnějších rad, zkušeností. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
151
21.3.16 06:17

@TSMoruga Děkuju mockrát, určitě se tam podívám. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6613
21.3.16 06:18

Máme to podobně, taky chodí najednou vedle záchodu.
Jak už nejsou takové velké mrazy tak jsem kočku vykopnul na dvůr a spí v nevytápěné garáži. Doma ji už jen necháváme chvilku na pomazlení (max hodinu denně)
Dal jsem jí několik šancí, ale asi je prostě blbá.
Jestli na něco přijde budu rád když dáš vědět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
levante
21.3.16 06:33

Ony chodí asi obe na stejné WC ne? Nemůže ji vadit, že tam chodí i ta druhá? Třeba pes se taky nevy…někde, kde i jiný pes :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
11189
21.3.16 06:39

Hele neporadím, ale můžu Tě potěšit, nejsi v tom sama. Totéž má kamarádka, její kočka, taky původné útulková, žádnou konkurenci nemá - a prostě najednou, po víc než roce bez problémů, začala chodit kadit na podlahu do předsíně (ještě že tak: ne na kobereček do obýváku nebo do peřin apod.). A nepomohlo nic: druhý záchod, odstranění dvířek, výměna steliva za různé jiné typy, lákadla na WC… Kamarádka je nešťastná, nemůže si ani domů přivést chlapa, protože nikdy neví, co najde v předsíni na podlaze - ale zatím to nevyřešila. Tak kdybys na něco přišla, dej vědět, poradím jí to ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
151
21.3.16 06:46

@jakanas No tak na to já bych upřímně neměla, ani by to u nás nebylo proveditelné právě kvůli tomu, že nevidí. Navíc bydlíme v centru velkého města a ona je taková vyloženě domácí puťka. Jednou jsem jí omylem zapomněla při věšení prádla na balkoně a mňoukala tak, že div nezbořila barák.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
151
21.3.16 06:48

@levante Ona chodila na jeden záchod s tou naší úplně první a v pohodě. Pak jsme přinesli ještě dva další protože příteli někdo poradil, že je lepší mít vždycky o jeden záchod víc než je počet koček. Řekla bych, že chodí obě na všechny tři, i když ta starší preferuje jeden velký a Ray zase ten, který je blízko u toho jejího „místa činu“. Ale říkám si, že kdyby jí to tak vadilo, nechodila by tam ani čůrat… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6613
21.3.16 06:49

Jako posledně se nám ta mrcha vykálela pod lavici v kuchyni když jsme večeřeli. A teď řve za oknem a chce domů… nic nebude. No kočky u nás dožívají okolo 1-2 roků(máme tu dlouhou rovnou silnici v dědině kde se jezzdí velmi rychle), takže jí dávám max rok a bude zase klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
151
21.3.16 06:49

@Slečna Ferka Ty jo tak to jsi mě teda moc nepotěšila. :mrgreen: každopádně pokud bych něco zjistila, dám vědět. Do té doby, že zdravím kamarádku a přeju pevné nervy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6613
21.3.16 06:59
@LiliSun píše:
@jakanas No tak na to já bych upřímně neměla, ani by to u nás nebylo proveditelné právě kvůli tomu, že nevidí. Navíc bydlíme v centru velkého města a ona je taková vyloženě domácí puťka. Jednou jsem jí omylem zapomněla při věšení prádla na balkoně a mňoukala tak, že div nezbořila barák.

no jo u nás máme vždy kočky takové polo domácí, léto tráví venku a zimu skoro furt doma, jen tahle to nějak nemůže pochopit. Ale je fakt že je schopná se vykálet i na betoně před garáží, místo aby šla do trávy, písku, pole…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24639
21.3.16 07:19

@LiliSun Určitě to přestaň umývat savem, kočky savo milujou a láká ji to tam udělat znova.
Umyj to octem…
Jestli chodí fakt na jedno místo, tak tam zkus nechat mističku s octem/namočený hadřík v octu. Ovšem otázka, kam to udělá místo toho :lol:.

Za vyzkoušení nic nedáš :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
levante
21.3.16 08:00
@LiliSun píše:
@levante Ona chodila na jeden záchod s tou naší úplně první a v pohodě. Pak jsme přinesli ještě dva další protože příteli někdo poradil, že je lepší mít vždycky o jeden záchod víc než je počet koček. Řekla bych, že chodí obě na všechny tři, i když ta starší preferuje jeden velký a Ray zase ten, který je blízko u toho jejího „místa činu“. Ale říkám si, že kdyby jí to tak vadilo, nechodila by tam ani čůrat… :nevim:

Myslím si, že ne. Vadí ji, že tam chodí ta druhá kočička…

• Citovat
  • Nahlásit
levante
21.3.16 08:02

Má ji za cizí za vetřelce. To tak bývá, když tam byla dříve. A curani je něco jiného, než kadeni. Fakt bych to připisovala te druhé kočce…

• Citovat
  • Nahlásit
753
21.3.16 09:06

Hele mě tohle začal dělat kocour po pár měsících z ničeho nic, prostě každej den se vykadil vedle bedny, za dveře do bytu takže první co jsme viděla bylo hovn* :/ byla jsme fakt zoufala a i když is ho pak vzal bejvalej sebou do novýho bytu kde už žádná jiná kočka nebyla tak kadil mimo bednu zvesela dál…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat