Kočka se chová jinak

Napsat příspěvek
Velikost písma:
346
14.5.20 08:20
@Tarjei píše:
Ahaaa tak ale stejne muze mit rozhazeny hormony. Kocky svoje zvyky meni pry cca kazdy tri tydny, asi nejaka strategie k preziti..to vis, to neni pes..to uz jsem davno vzdala, ze kocka bude delat, co chci ja :lol:

To já už jsem taky vzdala, akorát co se naučila, že když se zašustí pytlíkem od ňamin, tak se psem dávají závody, kdo přiletí dřív :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
346
14.5.20 08:21
@stinga píše:
jestli myslíš, to že se bojí návštěv, tak s tím podle mne nejde nic moc dělat, kočka je ostražitá a je to tak dobře, ta kočka neví, jestli jí ta cizí návštěva nechce ublížit, kor když žila na ulici, a kdoví jak se k ní lidé chovali, to bych se nesnažila vůbec řešit

Ne jenom cizí návštěva, ale i rodiče, se kterýma se mazlila, než jsme se od nich odstěhovali. Teď když přijdou, tak kočka stejně zdrhá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18310
14.5.20 08:23

Buď ráda, že ti začala věřit. Nenuť ji k tomu, aby se ukazovala před návštěvama, prostě je plachá a lidem nevěří, nejspíš má důvod.

Pokud chceš aby se u vás doma cítila sebejistější, tak ji zařiď možnost sedět v místnosti kde trávíte nejvíc času ve výšce - alespoň na úrovni vašich očí, ale klidně ještě výš a zároveň si s ní pravidelně hraj - nech ji něco lovit- střapce na udici, stužku a podobně - alespoň 10 minut v kuse a pak ji nakrm. Tím simuluješ jednak pozorovatelnu na stromě, kde se většina koček cítí v klidu a v bezpečí a taky teritoriální chování, tady lovím, tady je to moje.

Jinak pokud ji nemáte kastrovanou, tak ji nech vykastrovat. Jednak vám odpadne mrouskání a nechťená koťata. A především to kočkám prodlužuje život a snižuje šanci na některé druhy rakoviny.

A preventivně teda nechat u zvěrolékaře prohlédnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8459
14.5.20 08:27

@ŽofkaTofka hele ja mam utulkacku tri a pul roku a jak k nam prijde na navstevu jakejkoliv chlap, kocka zdrha. Kdyz ji pak dotycnej nalaka treba na kus sunky, tak i prijde. Ale prvotni reakce je uprk. Nasli ji kdysi skoro pretrzenou vejpul, tak myslim, ze ji to udelal nakej chlap no…to nelamej, zvirata nezapominaj…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
346
14.5.20 08:29
@Ou píše:
Buď ráda, že ti začala věřit. Nenuť ji k tomu, aby se ukazovala před návštěvama, prostě je plachá a lidem nevěří, nejspíš má důvod.

Pokud chceš aby se u vás doma cítila sebejistější, tak ji zařiď možnost sedět v místnosti kde trávíte nejvíc času ve výšce - alespoň na úrovni vašich očí, ale klidně ještě výš a zároveň si s ní pravidelně hraj - nech ji něco lovit- střapce na udici, stužku a podobně - alespoň 10 minut v kuse a pak ji nakrm. Tím simuluješ jednak pozorovatelnu na stromě, kde se většina koček cítí v klidu a v bezpečí a taky teritoriální chování, tady lovím, tady je to moje.

Jinak pokud ji nemáte kastrovanou, tak ji nech vykastrovat. Jednak vám odpadne mrouskání a nechťená koťata. A především to kočkám prodlužuje život a snižuje šanci na některé druhy rakoviny.

A preventivně teda nechat u zvěrolékaře prohlédnout.

Má absolutní volnost, může kamkoliv a kdykoliv, má i svoje oblíbené křeslo, je jenom její, takže v místnosti s námi je dost často, jen se nemazlí. Jinak vše, co jste zmínila, tak děláme.

A kastrovaná je, viz. příspěvky výše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26658
14.5.20 08:30

@ŽofkaTofka nejdou se všechny kočky zdravit s návštěvami, naši dva kocouři u rodičů se jdou vždy schovat pod postel v ložnici

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
346
14.5.20 08:32
@Tarjei píše:
@ŽofkaTofka hele ja mam utulkacku tri a pul roku a jak k nam prijde na navstevu jakejkoliv chlap, kocka zdrha. Kdyz ji pak dotycnej nalaka treba na kus sunky, tak i prijde. Ale prvotni reakce je uprk. Nasli ji kdysi skoro pretrzenou vejpul, tak myslim, ze ji to udelal nakej chlap no…to nelamej, zvirata nezapominaj…

Ano, volný průběh tomu necháváme. Spíš mě jen zajímalo, jestli s tím někdo nemá nějaké zkušenosti, rady a typy. Vím, že v pořadu ‚Kočka není pes‘ se občas s něčím podobným zabývají, ale nic, co by odpovídalo našemu problému tam nejspíš nebylo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
346
14.5.20 08:33
@stinga píše:
@ŽofkaTofka nejdou se všechny kočky zdravit s návštěvami, naši dva kocouři u rodičů se jdou vždy schovat pod postel v ložnici

V našem okolí má právě každý přítulné kočky, tak jsem chtěla vědět, jestli to má někdo podobně :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26658
14.5.20 08:41

@ŽofkaTofka ty kocouři u našich jsou šíleně mazliví, ale jenom na domácí lidi, když byl jeden ještě „dorostenec“, tak ten se na návštěvy chodil dívat, ale teď už ne
právě z mých a mamčiných dlouholetých zkušeností s kočkami je hlavní pravidlo - nic nelámat přes odpor, spíš nechat kočku žít tak, jak chce ta kočka
a pokud např. nečurá do postelí, tak vůbec neřešit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
elibro
14.5.20 08:44

@ŽofkaTofka naše dvě si mezi návštěvami vybírají, některé dokážou obsadit na hodinu, před jinými se ani neukážou. A někdy je to tak a jindy onak, jak se jim chce. Upřímně řečeno by mě nenapadlo je v tomhle drezúrovat :) I k nám se přijdou samy od sebe mazlit jen když se jim chce a ano to není denně. A to jsou to od koťat rozmazlovaní bobci.

Čili za mě: hlavně nemáte problém, máte normální kočku ;).

Jinak jsme měli nejprve kocoura a v jeho cca 8 r. jsme si vzali kočku. Zpočátku ji nenáviděl, nám to dával děsně sežrat… Hledala jsem rady, dokonce jsem zaplatila za nějaké poradenství… Všechno víceméně marno, až po půl roce si to jakž takž sedlo. Ale co opravdu pomohlo? Když onemocněl a malá u něj proseděla týden v kuse. Od té doby jsou kámoši. Takže nějaké cvičení v těchhle věcech - no nevím, moc na to nevěřím :).

• Citovat
  • Nahlásit
346
14.5.20 08:45
@stinga píše:
@ŽofkaTofka ty kocouři u našich jsou šíleně mazliví, ale jenom na domácí lidi, když byl jeden ještě „dorostenec“, tak ten se na návštěvy chodil dívat, ale teď už ne
právě z mých a mamčiných dlouholetých zkušeností s kočkami je hlavní pravidlo - nic nelámat přes odpor, spíš nechat kočku žít tak, jak chce ta kočka
a pokud např. nečurá do postelí, tak vůbec neřešit

Necháváme jí naprostou volnost :)

A zaplať pánbůh od první chvíle čůrá jenom na záchůdku.

Děkuji za rady :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
346
14.5.20 08:49
@elibro píše:
@ŽofkaTofka naše dvě si mezi návštěvami vybírají, některé dokážou obsadit na hodinu, před jinými se ani neukážou. A někdy je to tak a jindy onak, jak se jim chce. Upřímně řečeno by mě nenapadlo je v tomhle drezúrovat :) I k nám se přijdou samy od sebe mazlit jen když se jim chce a ano to není denně. A to jsou to od koťat rozmazlovaní bobci.

Čili za mě: hlavně nemáte problém, máte normální kočku ;).

Jinak jsme měli nejprve kocoura a v jeho cca 8 r. jsme si vzali kočku. Zpočátku ji nenáviděl, nám to dával děsně sežrat… Hledala jsem rady, dokonce jsem zaplatila za nějaké poradenství… Všechno víceméně marno, až po půl roce si to jakž takž sedlo. Ale co opravdu pomohlo? Když onemocněl a malá u něj proseděla týden v kuse. Od té doby jsou kámoši. Takže nějaké cvičení v těchhle věcech - no nevím, moc na to nevěřím :).

O to mi šlo, jestli je to normální nebo je šibnutá :mrgreen:

Žádná drezúra neprobíhá, spíš naopak :mrgreen: naše zvířata se mají možná líp než my sami :mrgreen:

Když jsme si přivezli psa, tak taky byla chvíli naštvaná, ale teď jsou to fakt nerozluční kamarádi, ale ten bordel, co doma dokáží udělat.. :zed: :mrgreen:
Až si kolikrát říkám, jestli by nebylo lepší, kdyby se ignorovali :cert: :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
332
14.5.20 16:27

Možná jsi těhotná ty, náš Kocour se taky změnil a hlídá si mě co jsem v tom :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat