Kočka utíká před miskou, občas zvrací a stále se bojí :-(

3.11.19 10:36

Kočka utíká před miskou, občas zvrací a stále se bojí :-(

Zdravím, mám takovou zapeklitou otázku, stalo se Vám, že se kočka povahově změnila? No a to ze dne na den. Jde mi o to, že mám kočku, která je přes rok stará, před několika měsíci ji zemřela sestřička na Fip, u ní se nic neprojevilo a nyní ze dne na den, začala zvracet, průjem ustal a hlavně je úplně mimo. Tím myslím, že jí nabídnu jídlo, ona vytřeští strachem oči a utíká, jako kdyby jste ji chtěli něco udělat. :-( Bojí se všeho a chce být jen sama a spát. Navíc, když ji člověk chce chytnout, je agresivní a tak musíme čekat, až na tom bude opravdu zle :-( a to bude možná už pozdě a z toho mě bolí srdce, protože dostat ji do přepravky a ošetřit, to budou sedativa, protože jinak to nepůjde. Jsem z toho neštastná. Upřímně myslím na nejhorší a protože jsem si prošla se zvířaty opravdu hnusnýma nemocema, tak bych již zvíře trápit nenechala. Dneska budu volat ještě na jednu kliniku, jestli ji manžel může ráno přivézt, protože ne vždy Vám tento typ kočky ošetří.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2280
3.11.19 11:15

Nam se zmenil kocour po stehovani o 100% :zed: nechytej ji, nehlad kdyz nechce, jidlo ji dej nekam stranou, ona si to najde az bude potreba, nech ji spat, odpocivat, pokud pije, ji tak je to normalni kococi puberta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.11.19 11:46

@Peggy54 No, uvidím během dneška. Jinak na tu vet.bude muset. Jinak je to dlouhosrstá kočka, tak je tu i možnost, že nestrávila nějaké chlupy. I když jim dávám malt pastu :-( Jinak včera kadila, takže něco sníst musela, dneska jsem do ni dostala trochu vet. pasty s oleji a jinak nic. Nechápu ten její strach, protože neproběhlo žádné stěhování, žádná změna :-( Ted zase zvracela tmavší zvratky, ale nikoliv krev a hlavně chlupy a šla kadit a tam to byl bobek a malinko řídší, ale nikoliv, že by průjmovala. Takže asi jí potají granule, ty mají kočky k dispozici pořád. No, snad ten dnešek dá, protože na vet.se dostanu až zítra :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2280
3.11.19 12:01

@hanabenešová to zvraci z tech chlupu, ale bez, nam prave zacal ted vsude po domku znackovat :roll: 8o jako poptvi to udelal na lino, rikame ok, je to pro nej nove, pak nam nacural do kufru, do postele pro hosty, do krabice s nadobim :zed: no nastvana.. ve ctvrtek jsem si prinesla kufr ze zabalim nam na vikend, a na posteli jsem mela kabat, jak uvidel ten kufr tak se vych..l na ten kabat :cert: ten je citit i po vyprani, do cistirny se s tim stydim, ted byl na vikend u mamy tak trnu, ona ho miluje ale smrdi ji, meni kockolit po kazde potrebe 8o jeste si vykousal chlupy na vsech nohou, tak vypada jak debil..je to whiskas. Zere kytky a pak bleje a schvalne na sedacku :cert: uplne jinej kocour :nevim: zrat chce jen mlsky, packou vylejva vodu z misky, chlasta ze zachodu :cert: a furt mnouka, ale takovym hrozne tahlym mnucenim, ve tri rano fakt pecka :cert: vet rikal ze je zdravi :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2299
3.11.19 12:29

Je to kočka. Možná by bylo fajn ji nechat klid, nenahánět ji s nějakou pastou nebo jídlem. Dát jí granule a vodu někam, kde je klid a jen hlídat jestli pije.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.11.19 13:34

@Peggy54 S tím vetem uvidíme, když to během dneška nepůjde, tak jí vet. přispí a bude tam muset být lehce pod sedativy, aby ji udělali sono břicha a nějaký ten krevní test. Zatím ji nechávám. Nakrmím ostatní kočky a jí si nějak nevšímám a ani nenaháním. Ona spí na své oblíbené barové židli a nějak to neřeším, i když mě to vnitřně trápí. Před několika měsíci jsem pochovala kočičku (její sestru), před týdnem ježečka, do toho mi kluk průjmuje (pravděpodobně zuby) a manžel si jel pryč… fakt super :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74
25.11.20 17:15

Podobně to bylo i u nás doma, ale změnila jsem žrádlo, a najednou to bylo v pohodě, začala sem jí dávat kapsičky a salámky a pak až granule, aby si pochutnala a bylo to v pohodě, ty kočky jsou takový zvláštní zvířátka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
786
25.11.20 17:31

Na co že zemřela ta druhá kočička? Mě to připadá jako otrava po jídle. Ta jedna to nepřežila a té druhé bylo třeba špatně a pamatuje si to a ještě třeba viděla tu druhou umřít. Nemohl jim tam někdo hodit nějaký jed? Nebo třeba ta konzerva nebo co jim dáváte nebyla v pořádku. Proto utíká když vidí misku s jídlem :nevim:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
287
25.11.20 17:33

Napadá mě zánět dásní - bolest, strach z jídla a kousání. Třeba zkusit polévku pro kočky. Jestli je to třeba hodně špatný může být i ta agresivita a tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
8.12.20 22:19

Zkuste třeba kapsičky, to mají kočky rády a hezky voní, víc než granule, tak třeba jí to navodí chuť k jídlu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat