Kočka v domě, kam se chceme stěhovat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Pataa
Nováček 5 příspěvků 17.01.18 11:52
Kočka v domě, kam se chceme stěhovat

Zdravím všechny,
Chtěla bych se zeptat, jak je to s alergeny, které by mohli zůstat po kočce v domě, do kterého se chceme stěhovat.. Jsme doma dva alergici a tak by mě zajímalo, zda po odstěhovaní majitelů i s kočkou může být nějaký problem s alergeny po kočce, nejspíš až na záclony tam nebude asi nic zůstávat, možná nějaký koberec.. nemůžou alergeny zůstat ještě někde jinde? Má s tim někdo zkušenosti? Popřípadě jak nejlépe uklidit, aby tam opravdu nějaké alergeny nezůstaly?

Přečtěte si článek: Nejčastější alergie u dětí a jak je léčit

Reakce:
Tichošlápek
Extra třída :D 10914 příspěvků 17.01.18 11:55

Můžou, ale určitě budete i malovat a necháte vyčistit podlahy, tak by to mělo byt dobre.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34291 příspěvků 17.01.18 11:56

Alergeny zustavaji pekne dlouho, veskere textilie bych vyhodila. Pokud nelze, tak si je nechat profesionalne vycistit.

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 22889 příspěvků 17.01.18 12:26

@Pataa tak předpokládám, že minimálně uděláš velký pořádek - vyčištění koberců, vytření dezinfekcí atd.

kristyn.g
Závislačka 2911 příspěvků 17.01.18 12:36

Vyměnila bych záclonu a koberec nechte vyčistit, máme kočky a záclony jsou hrozný nejdou chlupy pořádně dolů ani vypranim

Helileli
Závislačka 3042 příspěvků 17.01.18 12:38

Alergeny zůstávají v čemkoli, kam se můžou zachytit chlupy, částečky kůže, uschlé sliny. Záclony a spol. bych vyhodila rovnou, pokud je nějaký koberec na pevno, tak bych ho nechala vyčistit na mokro, vymaloval bych, jeden můj kocour se velmi rád otíral o konkrétní roh zdi, ten musel být hodně alergenní :lol:
Nezapomenout na místa, kam běžné člověk nedosáhne, ale kočka tam mohla být, zažila jsem kočku pravidelně spící na lednici, na skříni. A kdyžtak se zeptejte, kde měla kočka záchod, občas precuraji a i když se to umyje, můžou být zbytky třeba ve spárách dlažby atd.

bartsch
Závislačka 4621 příspěvků 17.01.18 12:40

Nedávno mi říkala jedna chovatelka koček, že je potřeba i vymalovat a vyčistit podlahy.

Heivka
Závislačka 3252 příspěvků 17.01.18 13:15

Textilie bych vyhodila a nahradila novými (nikdy nevíte jestli kočka někde nepozvracela nebo nepočurala koberec a celoplošně položený koberec nejde pořádně vyčistit pokud se nezvedne) potom určitě oškrábat a udělat novou výmalbu, případě sundat staré tapety. Když jsme vystěhovávali byt kvůli rekonstrukci, tak jsme našli chlupy naší čuby i pod celoplošně lepeným PVC. Takže pokud jste silní alergici zbavila bych se všeho co nejde pořádně vyčistit.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Zářez dne: Dáda si na sebe vzala luxusní legíny a předvedla camel toe

I luxusní legíny značky Gucci mohou napáchat pěknou škodu. Zvlášť když si je... číst dále >

Výhrůžný vzkaz radikálů: Na těchto místech o Vánocích zaútočíme znovu!

V posledních měsících a letech se začínalo zdát, že aktivita islámských... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >