Kočka vyhazuje granule a vodu

8316
20.10.20 11:08

Kočka vyhazuje granule a vodu

Ahoj, prosím o radu. Máme roční kočku - britku, není zatím kastrovaná, je domácí. Má svůj prostor pro jídlo, na podložce má misku s vodou a granulemi. Misku s vodou si pořád vylívá a umývá si packy a obličej, ale teď k tomu začala i vyhazovat granule a žere je na podlaze místo v misce. Všude jsou pak rozkousaný granule, který po sobě nesní. Když jí dám místo misky talířek, tak si je taky bere na podlahu a jí je z podlahy :nevim: Takže několikrát denně vytírám vodu od misky a zametám granule :nevim: Ví někdo proč to dělá a jak jí to odnaučit? Přitom je opravdu čistotná, jakmile vykoná potřebu, tak škrábe na záchod, dokud jí ho nevyneseme, ale toto ji nevadí :roll: Díky :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
28433
20.10.20 11:19

Náš kocour to také dělá, ty granule - možná by pomohla širší miska :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5175
20.10.20 11:36

Podle mě si ty granule loví, jako myši. má to jako zábavu ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
286
20.10.20 11:39

No, kočky by neměli žít jen na granulích, suchý granule jsou jen přídavek ke krmení. Zkus jí koupit maso do misky. Nebo aspoň nějaké vlhké krmení. Jak bude reagovat na to. Co se týče vody tak doporučuju kočičí fontánu. Možná to vylejvá protože kočky mají vrozený instinkt pít tekoucí vodu. Stojatá voda je pro ně nedůvěryhodná. Tak to třeba vylejvá protože dává najevo nespokojenost. Zkusila bych určitě tekoucí vodu na pití a maso k jídlu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8316
20.10.20 11:44

@Olina95 Ona maso nechce, jenom to očuchá a nejí to :nevim: Když jí dáme kapsičku, tak se z ní poblije :nevim: Kupujeme tedy alespoň kvalitní granule - pouze zelenina a maso. Ta fontánka mě napadla, ale mám strach, aby jí to nedejbože nekoplo, když tu vodu pořád vyléva a kolem misky je kaluž.
@mackA159 Taky mě to napadlo, že jí to nudí, ale proč to dělá až teď? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2491
20.10.20 11:50

Jedna z našich dvou britek to dělá taky. Z misek nejí už od koťátka. Už chovatelka mi to říkala při prvním setkání, to bylo kočce 5 týdnů. Dělá to dodnes, 5 let. Nevadí mi to, má pod miskami podložku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
286
20.10.20 11:55
@florenc píše:
@Olina95 Ona maso nechce, jenom to očuchá a nejí to :nevim: Když jí dáme kapsičku, tak se z ní poblije :nevim: Kupujeme tedy alespoň kvalitní granule - pouze zelenina a maso. Ta fontánka mě napadla, ale mám strach, aby jí to nedejbože nekoplo, když tu vodu pořád vyléva a kolem misky je kaluž.
@mackA159 Taky mě to napadlo, že jí to nudí, ale proč to dělá až teď? :think:

Určitě jí to nekopně, máme dvě kočky a fontánu catit. To jí kopnout nemůže ani kdyby stála v naplněné vaně. Naše jsou hodně chlupatý a někdy jim po chlupech steče kaluže vody pod fontánu a vpohodě. Jinak je divné že neche maso…Když vaříš a máš třeba vařené kuřecí, nejedla by to? Jinak poradila bych se i s veterinářem. Tohle může být hravost ale to že hrabe záchod dokud neuklidíte naznačuje že buď máte špatné stelivo, nebo má nějakou neurozu. Může být z něčeho nervozní…píšeš i že je hodně čistotná. Nečistí se třeba až moc? to je taky příznak neurozy. To by ti veterinář řekl co s tím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8316
20.10.20 12:07

@Fiialka Mně by to nevadilo, kdyby ty granulky zůstaly na podložce, ale ona to to vyhazuje na podlahu a jsou rozházené i půl metru od misky :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46306
20.10.20 12:09
@florenc píše:
@Fiialka Mně by to nevadilo, kdyby ty granulky zůstaly na podložce, ale ona to to vyhazuje na podlahu a jsou rozházené i půl metru od misky :zed:

Asi se nudí, hraješ si s ní?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8316
20.10.20 12:11

@Olina95 tak to mě nenapadlo, ona nehrabe v záchodku, ale hrabe packou do dveří (má ho schovanej ve skříňce), aby to dělalo randál a my to uslyšeli a šli jí ho vyčistit. Dělá to jen u velké potřeby. Čistí se asi normálně :nevim: Jak by se taková neuróza mohla řešit? :think: JJ, dávala jsem jí maso z polévky a nejí ho :nevim: Ale teď si ještě uvědomuji, že je posledních pár dní taková umňoukaná a mazlivá, ale to jsem si říkala, že je ráda, že jsme doma :think:

Příspěvek upraven 20.10.20 v 12:17

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8316
20.10.20 12:13

@aiwwa Máme dvě děti, tak blbnou s ní. S mladším se rádi honí po bytě a se starší dělají blbosti. Ale můžu jí kupit novou hračku :think: Je pravda, že hračku jsem jí dlouho nekoupila :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46306
20.10.20 12:21
@florenc píše:
@aiwwa Máme dvě děti, tak blbnou s ní. S mladším se rádi honí po bytě a se starší dělají blbosti. Ale můžu jí kupit novou hračku :think: Je pravda, že hračku jsem jí dlouho nekoupila :think:

Ještě mě napadlo, že některý kočky nemají rády když mají misku s vodou hned vedle jídla. Tak zkus ještě jednu misku s vodou do jiné místnosti nebo tu fontánku.
A maso bych zkoušela syrové nebo vařené, třeba i kuřecí srdíčka nebo játra.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50905
20.10.20 12:26

To delavala pudlice rodicu. Prebirala granule, ktere nechtela, tak je dala mimo misku.
Britaci jsou komici. Mame doma jednoho komika.
On nesnasi, kdyz je malo granuli v misce. Takova jedna, dve hrstky je pro nej malo. Pokud neni miska na kopec, tak jest nebude. Protestne si sedne k tomu, je nafouknuty a ceka. Nebo si pro tebe dojde a privede si te k misce. Pritom dve hrstky jsou dost. No nas by se zblaznil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.10.20 12:28
@florenc píše:
@Olina95 tak to mě nenapadlo, ona nehrabe v záchodku, ale hrabe packou do dveří (má ho schovanej ve skříňce), aby to dělalo randál a my to uslyšeli a šli jí ho vyčistit. Dělá to jen u velké potřeby. Čistí se asi normálně :nevim: Jak by se taková neuróza mohla řešit? :think: JJ, dávala jsem jí maso z polévky a nejí ho :nevim: Ale teď si ještě uvědomuji, že je posledních pár dní taková umňoukaná a mazlivá, ale to jsem si říkala, že je ráda, že jsme doma :think:Příspěvek upraven 20.10.20 v 12:17

Hele to co popisuješ u hrabání může být spíš to špatné stelivo. Doporučuju Tigerino hrudkovací. No a když to má ve skříňce tak ti naši mají taky uzavřený záchod. Je u nich normální že škrábou na zeď a „zahrabávají to“. Otázka je jak dlouho takhle škrábou. Jestli dokud to nevynesete tak je to opravdu neurotický. Zkontrolujte jí jestli nemá lysynky na kožíšku. Jestli se někde nečistí tak extrémně že by tam už neměla chlupy. Jestli ne tak to je spíš vpohodě. Umňoukaná a mazlivá-je kastrovaná? Může to být říje.
Shrnula bych to tak že záleží na tom jaký máte typ kočky. Jestli má v sobě hodně „pravěké divokosti“ Jako že je to povahově spíš divoká kočka, tak jí může spousta věcí stresovat a podle toho se chová. Může to být špatné stelivo, malá krabice na záchod(nevejde se tam pohodlně). Může to být nedostatek hraní a tak všechno vylejvá. Můžete mít třeba rekonstrukci nebo kupovat nový nábytek a ona to nesnese a reaguje tak. Spousta věcí. Kdyby to byla neuroza tak se to může řešit terapií kdy je nějaký režim kdy si hrajete a kdy má jídlo apod. Nebo jsou na to i léky.
No a ještě pokud je to kotě tak to může být čistá zvědavost. Náš kocour když mu byli 4 měsíce ukradl z prádelního koše trenky a odnesl je do kočičí fontány :D ty trenky nacucali vodu a všude se pak rozlila kolem a fontána jela na prázdno..to dělal několkrát a pak ho to omrzelo tak to tvojí kočku může taky omrzet :D jen zkontroluj jestli má všechno co potřebuje. Dost velký záchod se správnou náplní. Svoje místa která patří pouze kočce. Dost hraček a domečků na škrábání. A hlavně vyvýšený prostor. Potřebujou buď domeček až ke stropu nebo aspoň poličky navrtané tak aby se mohla dostat na kuchyň nebo na skříň. Dost hraní a péče o srst a stříhání drápů aby nezarůstali a neboleli :D je toho dost

• Citovat
  • Nahlásit
50905
20.10.20 12:32

A nam obcas dava packu do vody, nez zacne pit. Nedela to pokazde. Ale obcas ho prichytime, ze strci packu do vody, olizne a teprve pije.
Mame od zari kote, ktere melo nepekny osud. Nas rebel to naucil i to mimino :mrgreen:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama