Kočka z útulku - máte zkušenost?

750
13.8.20 08:39

Kočka z útulku - máte zkušenost?

Ahojky, zemřela nám naše stará kočka a rádi bychom si vzali zase nějaký starší kus třeba z útulku, aby byl ze zdravotního hlediska výhled, že vydrží aspoň tak dva tři roky ještě. Kotě nechci v žádném případě. Tak jsem se dívala na stránky útulků a nestačila se divit, co mají nesmyslných požadavků, hodně jich například vyloženě zakazuje kočkám pobyt venku a my máme dům se zahradou na vesnici v klidné oblasti, takže kočka by mohla být venku a chodit si jen na jídlo a spaní dovnitř, pokud by chtěla.

Nehledáme živého plyšáka na mazlení, ale spíš samostatného společníka, prostě takového „vesnického kocoura“ a rozhodně je mi proti srsti držet zvíře zamčené, když podmínky umožňují, aby si mohlo chodit ven, jak se mu zlíbí. Do bytu bych si ani žádné nebrala. Máme i kočičí vrátka a tak, kočka by u nás měla plné misky, čisté wc, milou pozornost a pelíšek.

Existují vůbec i nějaké útulky, kde vám dají kočku i do domečku? Nenapadlo by mě, že by to mohl být problém, ale co jsem četla, tak většinou je a to velký. Máte někdo zkušenost, jak to chodí? Třeba to nění tak horké a jen jsem se zbytečně vyděsila :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19736
13.8.20 08:55

@Semtex tak to by mě zajímalo, chtěli jsme kočku z útulku v prvním když zjistili, že by měla přístup i ven a bydlíme na vesnici paní dostala pomalu záchvat že kočku zavraždíme když vyleze z baráku a ve druhém kde jsme se ptali tak první co chtěli aby ležela jen doma na gauči takže nic. Upřímně od té doby když mi někdo řekne jak jsou plné útulky koček a jak je to srašný že je nikdo nechce se směju a říkám, ale oni je dát nechtějí
jo a chtěli kočku jezdit pravidelně navštěvovat 8o

Příspěvek upraven 13.08.20 v 08:58

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5606
13.8.20 08:55

No v Praze v utulku v Mecholupech se te vyptavat nebudou.Ale taky tam zvirata nejsou nekdy nejzdravejsi.Ale pokud to mas schudne, stavila bych se tam, zachranis jednoho chudaka!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
165
13.8.20 09:04

Záleží na útulku. Ten, odkud máme kocoury my, to bere individuálně podle povahy kočky. Takže pokud mají nalezence, co je zvyklý být venku, tak ho chtějí dávat lidem, kteří by mu to poskytli (a naopak). My si třeba adoptovali 2 kocoury bratry, kde byla podmínka zase, že je chtějí dát pouze spolu kvůli odloučení (což nám vyhovuje, ale byla hromada lidí, co se nad touto podmínkou velmi podivovala). Takže záleží jaké máš očekávání. Jestli si vybereš kočku podle vzhledu a oni ti řeknou, že ji znají a nepřejí si aby byla venku, tak je dobře to respektovat. Ale pokud útulky oslovíš s tím, že bys chtěla venkovku a ať ti řeknou, jestli nějaké takové mají, tak věřím, že budou více vstřícní. :kytka:

Odkud jsi? Pokud někde z Jihomoravského kraje, tak ti můžu dát kontakt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
750
13.8.20 09:05

@ka2ka jj, já jsem z toho překvapená a mám už i strach se tam jít na tu kočku vůbec zeptat :lol: :lol: :lol: četla i nějakou zprávu, že jedné paní odebrali kočku za to, že přijeli na kontrolu a pohybovala se zrovna venku :lol: takový kočičí barnevernet :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
750
13.8.20 09:06

@jannina1 aha díky za tip, to by tedy mohla být možnost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
750
13.8.20 09:09

@Parninas no mně na tom vzhledu zase tak nezáleží, spíš bych ráda, aby to bylo klidné zvíře, které pokud možno neškrábe (lidi ani nábytek). Ale na jižní moravu to máme už celkem daleko, jsem západní okraj Prahy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19736
13.8.20 09:09
@Semtex píše:
@ka2ka jj, já jsem z toho překvapená a mám už i strach se tam jít na tu kočku vůbec zeptat :lol: :lol: :lol: četla i nějakou zprávu, že jedné paní odebrali kočku za to, že přijeli na kontrolu a pohybovala se zrovna venku :lol: takový kočičí barnevernet :mrgreen:

já to vzdala, ale svým způsobem je mi těch koček líto, kolikrát tam mají kočky co žili léta venku a ted musí sedit na zadku doma protože si někdo myslí že je to o. k.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
165
13.8.20 09:11

Mimochodem já tu jejich starost celkem chápu. Když vidím jací experti si pořizují kočky, tak si občas taky klepu na čelo. Že třeba jůů, líbí se mi sphynx (ty bezsrsté), ale budu ji pouštět ven (což fakt není vhodně, hned si spálí tu kůži). Nebo si najdou nalezence z ulice a hrozně se diví, že není doma zavřená spokojená.
Když by sis pořídila kotě (což chápu, že nechceš), tak je mnohem schůdnější naučit ho fungovat, jak chceš ty. Ale pokud si pořídíš třeba pětiletou kočku, co celý život byla gaučák a chceš ji jako venkovku, tak to taky asi nebude dělat dobrotu. Neříkám, že je to tvůj příklad, ale jen to, jak lidi občas dokáží být nerozumní.

Plus teda teď nedávno ta kauza nějakého toho sadisty, co si pořád adoptovával koťátka a koťátka pak mizela (zabíjel je), tak naprosto chápu, že chtějí být obezřetní při výběru nového majitele. Je to smutné, ale rozumím jim, že nechtějí ty zvířata dávat kdekomu bez prověření. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
13.8.20 09:11

Taky jsme to řešili, chtěli jsme kotě (aby ho přijali psi) a když jsem zjišťovala informace, doporučovali nám Teplické kočky . Nakonec jsme si vzali nalezence od lidí ze vsi, takže jsme to nevyužili. Určitě bych se jich zkusila zeptat, za záchranu číči to určitě stojí :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
165
13.8.20 09:13
@ka2ka píše:
já to vzdala, ale svým způsobem je mi těch koček líto, kolikrát tam mají kočky co žili léta venku a ted musí sedit na zadku doma protože si někdo myslí že je to o. k.

Hele ale tohle je chyba toho útulku. Žádný slušný útulek ti nedá zvíře zvyklé být venku s podmínkou, že musí být jen uvnitř. :nevim: Je to o lidech…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
165
13.8.20 09:15

@Semtex Tak to je škoda. Doporučuju si projít vícero útulků. My naše kocoury našli až tak v pátém. Snad najdete někoho podobně rozumného na domluvu, jako my. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19736
13.8.20 09:22
@Parninas píše:
Hele ale tohle je chyba toho útulku. Žádný slušný útulek ti nedá zvíře zvyklé být venku s podmínkou, že musí být jen uvnitř. :nevim: Je to o lidech…

jako chápu že musí být opatrní, ale strikně nedávat kočky ven je naprostá blbost, kotě se přizpůsobí a stará kočka co žila venku bude v baráku trpět a nezvykne si

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
750
13.8.20 09:25

@ka2ka to jo no, ale ona i kočka bytová může být spokojená venku, kamaráda třeba bydlela léta s kocourem v garsonce a pak se přestěhovala do domku, a kocour kupodivu nezemřel, naopak si hodně rychle zvykl a pohybuje se přes den úplně samostatně po okolí. A to už taky tehdy nebyl úplně nejmladší. Tak právě ty striktní podmínky úplně nechápu, neřeknu vypustit to zvíře někam do lesa, aby se živilo lovem a sběrem, to by asi nebylo úplně ono, ale když může mít možnost pobytu venvitř i venku s tím, že nažrat dostane vždy, tak si přeci může vybrat samo, zda chce na tom gauči ležet i nadále nebo ne 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
165
13.8.20 09:30

@Semtex Hele a když už bys ji pouštěla ven, tak máš v plánu aby byla někde na zahradě nebo se toulala po širokém okolí? Protože jestli jen na zahradě, tak se dají pořídit různé udělátka na plot, aby vám neutekla a s tím většina lidí mít problém podle mě nebude. Tady jde spíš o to aby ji hned první týden někdo nesrazil autem když bude na průzkumu. Plus jestli bydlíte někde u lesa/pole, tak i myslivci často kočky střílí jako škodnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama