Kocour po kastraci nespí

K97
76
18.9.20 12:40

Kocour po kastraci nespí

Dobrý den, dnes v 9:00 jsme byli s britským kocourkem (1 rok a 4 měsíce) na kastraci, už nám doma dost čůral po bytě, tak jsme museli.. doktor mu před námi píchl dvě injekce a celé to pak trvalo to asi 15-20 min., my čekali v čekárně, potom nám veterinář předal spícího kocoura v přepravce s tím, že se má vzbudit za x hodin a bude malátný atd. No, vzbudil se asi za 20 min. co nám ho veterinář předal, ale mele se v té přepravce hrozně.. chudák hlavou tam pořád narážel do stran, on říkal, že mu máme doma klidně pootevřít tu přepravku, aby pak mohl pomalu vyjít ven až se bude cítit ale to nešlo, on z ní hned vyletěl a snažil se chodit ale hrozně se motal a padal, tak jsme ho dali zpátky. Je to zvláštní, podle toho co jsem vše četla jsem si myslela, že se probere za x hodin a bude spíš spát.. 8o on je od vzbuzení celou dobu probraný a jen se tam mele ze strany na stranu, celkem dost funí. Dali jsme mu tam vodu, zatím se nenapil, asi jak se motá. Je mi ho hrozně moc líto.. :,( a hlavně se chci zeptat proč nespí, je to zvláštní že? Asi bych byla víc v klidu kdyby si odpočinul a spinkal, třeba by ta narkóza odezněla lépe místo toho je takhle relativně čilý a chtěl by hned vstávat.. otevřu ho asi až odpoledne nebo k večeru, bojím se, aby zase nezdrhal ven, aby někde nezáleží a neublížil si. Myslíte si, že to bude v pořádku? Mám toho načteno hodně, ale všude se psalo jak po kastraci spíš všechny kočky a kocouři spí až příliš a ten můj zatím nic tak je to zvláštní. A nevadí když ho nechávám v té přepravce? Doufám, že tam není vystresovaný když tak funí, ale fakt mám obavy ho pustit ven.. kdyby si někde lehl tak by to bylo v pohodě, ale on jak je zmatený tak by všude nejradši lezl.

Děkuji za rady :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16254
18.9.20 13:07

Je to normální průběh, naše kočky se také vždy motaly a padaly a narážely do zdi nebo do radiátoru, a nemůžeš ho někde dát na zem na deku a hlídat?
zítra už bude normální

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K97
76
18.9.20 13:51

@stinga To s tou dezorientací vím, ale bylo divné, že nespal x hodin jako se všude píše, že se snad nemohou vzbudit a on byl vzhůru hned.. ale vypadal jak zfetovaný, rozšířené zornice, funěl s jazykem ven.. teče mu z očí tak mu je otírám a dokonce zvracel. Achjo teď mám výčitky co jsme mu to udělali :( kazdopadne teď leží na zemi a je trochu klidnější než v té přepravce. Jen jedno oko má přivřené, jako když měl nedávno zánět spojivek, doufám, že to zase nebude mít :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3516
18.9.20 15:09
@K97 píše:
@stinga To s tou dezorientací vím, ale bylo divné, že nespal x hodin jako se všude píše, že se snad nemohou vzbudit a on byl vzhůru hned.. ale vypadal jak zfetovaný, rozšířené zornice, funěl s jazykem ven.. teče mu z očí tak mu je otírám a dokonce zvracel. Achjo teď mám výčitky co jsme mu to udělali :( kazdopadne teď leží na zemi a je trochu klidnější než v té přepravce. Jen jedno oko má přivřené, jako když měl nedávno zánět spojivek, doufám, že to zase nebude mít :?

To je normální stav. Naše kočky po převzetí na veterině taky už nespaly, doma se jen motaly. Zkus si dát kocoura k sobě - na břicho, hrudník, lehnout si k němu. Naše kočky přestaly vyvíjet snahu po kastraci vylézt snad až do nejvyšší komnaty nejvyšší věže až tehdy, když se přitulily a mohly odpočívat u nás.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16254
18.9.20 19:52

@K97 co kocour, je to lepší?
naše kočky také po příjezdu domů nikdy nespaly, jenom jeden kocour, ale ten byl po úraze, kdy mu to spravovali v narkóze, ten teda nespal, ale ležel jak mrtvý a byl i docela chladný na omak, to jsme mysleli, že umře - taky byl druhý den dobrý
a ještě se nám často stávalo, že kočka-kocour po narkóze se počurají na zem, kdekoli - necítí to

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K97
76
18.9.20 23:09

@stinga Děkuji za optání. :kytka: Je to můj prvni kocourek tak jsem z toho celý den vyplašená.. načetla jsem toho dost, ale jeho chování bylo jiné a ještě jak jsem ho v tom stavu viděla, tak mi bylo hrozně :,( Odpoledne už to bylo lepší, ležel na zemi a dýchal klidněji, zkoušel spát, ale nešlo mu to. Pořád si líže tu ránu tak mu od toho dávám hlavu pryč. Potom už vstával a chodil, už se nemotal, otíral se o mě a dokonce snědl trochu granulí. Jen jsem se otočila, už skákal na stůl a na gauč, blázen malej. Ale asi to značí, že je mu lépe.. jen teď večer byl na WC a když z něj vycházel, nějak se mu podlomili nožky, možná se tou rankou otřel o písek a možná to zabolelo. :? Každopádně má to jedno oko slzící a přivřenejsi, musím asi do lekarny pro kapky do očí, od kotěte je má citlivé a hodně mu slzí ale teď fakt nevím z čeho by to mohlo být..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
479
19.9.20 00:05

@K97 co používáte za kočkolit? Našemu kocourovi nedělal na oči dobře kočkolit, co hodně prášil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K97
76
19.9.20 03:27

@neanonymní Většinou Tigerino, ten docela práší, ale neteče mu z očí když jde z WC to ne.. spíš když někdy žere a někdy jen tak. Ale opravdu nevím, kde by přišel k tomu při cestě na veterinu a zpět, před kastrací měl obě očka úplně OK.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16254
19.9.20 23:10

@K97 jestli problém s očičkem bude přetrvávat, zavolejte na veterinu, jestli se dá kočkám dávat nějaké volně prodejné oční kapky - očko se mohlo podráždit při operaci, kočky mají v narkóze otevřené oči a veterináři jim je mažou mastí, aby oči nevyschly - možná budete muset zajet na veterinu pro nějaké speciální oční kapky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama