Kocourova alergie - z čeho to může být?

1400
30.4.21 11:11

Kocourova alergie - z čeho to může být?

Kocour nám včera začal kýchat a to až tak, že mu to vydrželo celou noc, budilo ho to ze spaní. Před chvílí jsme byli u veterináře a pravděpodobně má na něco v domácnosti alergii. Když byl tam, tak ani trošku nekýchl, takže to musí být něco u nás. Dostali jsme kapky a máme ho týden pozorovat, co se stane, pak máme kontrolu. My si ale neuvědomujeme, že by jsme něco doma měnili, z čeho by tu reakci mohl najednou mít. O víkendu jsme myli okna s novým přípravkem, ale začalo mu to až včera. Jinak žádná jiná změna oproti normálu.

V minulosti jsem měla jednu kočku s alergií (na prach a roztoče, dělala se jí vyrážka), jinak byly všechny ostatní bez problému. Takže moc nemám zkušenosti s touhle problematikou. Je to asi čtyřletý kocour z útulku, takže nemám jak ověřit, jestli by to bylo něco dědičného.

Máte někdo nějaké zkušenostmi s alergiemi? Můžou se projevit i po pár letech (tj nebylo by to nějakou aktuální změnou)? Díky za veškeré info. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1485
30.4.21 15:34

Ahoj, alergie muze vzniknout kdykoliv, nas ma kazdy rok na prelomu unora/brezna svedivou vyrazku na krku, nechali jsme mu udelat krevni testy na alergie, ale nic nenasli…
Tak pokazde dostane kortikoidovou injekci, ta zabere a rok je pokoj…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1400
30.4.21 19:14
@Kacatko1986 píše:
Ahoj, alergie muze vzniknout kdykoliv, nas ma kazdy rok na prelomu unora/brezna svedivou vyrazku na krku, nechali jsme mu udelat krevni testy na alergie, ale nic nenasli…
Tak pokazde dostane kortikoidovou injekci, ta zabere a rok je pokoj…

A měl to tak už od kotěte nebo se to najednou objevilo později? To je to co mě právě zaráží. Že dlouho nic a ve 4 letech že by najednou získal alergii. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1939
30.4.21 21:14

Nase kocka zacala mit velke problemy s ocima - neustale ji tekly slzy a kychala. Veterinarka ji udelala stery, nic nenasla, mela atb 1 mesic, kapky do oci, vsechno preleceno a zase to mela za par dni zpet. Zjistili jsme, ze ji to zacalo pote, co jsem koupila pulirapid casa - cpavkovy myci prostredek do domacnosti a nadsena jeho ucinky jim vse myla. Zatim to vypada, ze to byla opravdu alergicka reakce. Pote, co ho nepouzivam je to dobre.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1400
30.4.21 21:46
@MadGirlNancy píše:
Nase kocka zacala mit velke problemy s ocima - neustale ji tekly slzy a kychala. Veterinarka ji udelala stery, nic nenasla, mela atb 1 mesic, kapky do oci, vsechno preleceno a zase to mela za par dni zpet. Zjistili jsme, ze ji to zacalo pote, co jsem koupila pulirapid casa - cpavkovy myci prostredek do domacnosti a nadsena jeho ucinky jim vse myla. Zatim to vypada, ze to byla opravdu alergicka reakce. Pote, co ho nepouzivam je to dobre.

Super, díky za tip. Zkusím projít nové čističe jestli tam něco takhle dráždivého nebude. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1485
30.4.21 22:25

@Parninas objevilo se mu to asi v 4 letech… nemel to od zacatku.. zacaly se mu delat stroupky, nejdriv jeden, myslela jsem, ze se jen skrabl ve hre s druhou kockou.. pak se mu to rozlezalo po krku, svedilo to, skrabal se… Nebo se mu to udela na lici, na hlave.. kazdy rok nekde jinde, ale vzdy na krku/hlave…
druha kocka nikdy nic..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat