Kocourovi po kastraci hráblo

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.04.18 22:08
Kocourovi po kastraci hráblo

Holky, omlouvám se za anonym u takového tématu, ale chodí sem kamarádky a nechci, aby věděly mojí přezdívku, jelikož budu lehce rozpoznaná. Tak snad ponecháte. Potřebovala bych poradit, zda má někdo stejnou zkušenost. Mám kocourka, kterému ted byl 1 rok. Je venkovní, domů nechodí ani na noc, pouze, když byly mrazy.Je to můj mazlík. Dnes jsem s ním byla na kastraci, den předtím byl s námi doma, jelikož jsem se bála, že zdrhne. Noc byla hrozná, od 3 hodin řval, že chce ven, nějak jsem to přežila. Kastrovali ho v 10 hodin ráno, ve 12 jsem si pro něj přijela. Celý den se motal, spal, tulil se ke mě. Bylo mi ho hrozně líto :( Kolem 6 večer jako když je vyměněný a sice se pořád motal, ale začal mi zdrhat 8o 2× jsem ho volala ze silnice. Před kastrací se držel kolem domu, máme dost velký pozemek, nebyl to nějaký tulák, takže si troufnu říct, že mu to stačilo. Silnice je od nás cca 1km a jezdí tam docela dost aut. Takže mě polil pot. Dnes ho ještě nechám zavřeného, ale zase řve, že chce ven, už mi jednou zdrhl a zas na tu silnici. jak kdyby mu hráblo. To toho se stále ještě motá, je vidět, že není ve své kůži. Do toho mi několikrát skočil na linku, i když je po operaci, nikdy tohle nedělal. Přijde mi takový divočejší. Tak jsem se chtěla zeptat, zda se hodí zas do normálu, jestli je tohle normální. Jinak je pořád mazlivý. Počítám i s tím, že zas bude mnoukání v noci, ale neumím si ho představit, v jeho stavu pustit ven 8o

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

MartinaIrena
Extra třída :D 10220 příspěvků 30.04.18 22:23

Neporadim, kdy se to srovna, ale ven bych ho v tomhle stavu rozhodne nepoustela. Jestli o nej nechces prijit. Ptala ses na to veterinare? Mozna by ti pomohl to nejam resit.

Jirka_765
Ukecaná baba ;) 1881 příspěvků 30.04.18 22:27

Ty mu necháš uříznout koule a pak se divíš, že mu hrabe? :roll:

Afrikana
Zasloužilá kecalka 602 příspěvků 30.04.18 22:29
@Anonymní píše:
Holky, omlouvám se za anonym u takového tématu, ale chodí sem kamarádky a nechci, aby věděly mojí přezdívku, jelikož budu lehce rozpoznaná. Tak snad ponecháte. Potřebovala bych poradit, zda má někdo stejnou zkušenost. Mám kocourka, kterému ted byl 1 rok. Je venkovní, domů nechodí ani na noc, pouze, když byly mrazy.Je to můj mazlík. Dnes jsem s ním byla na kastraci, den předtím byl s námi doma, jelikož jsem se bála, že zdrhne. Noc byla hrozná, od 3 hodin řval, že chce ven, nějak jsem to přežila. Kastrovali ho v 10 hodin ráno, ve 12 jsem si pro něj přijela. Celý den se motal, spal, tulil se ke mě. Bylo mi ho hrozně líto :( Kolem 6 večer jako když je vyměněný a sice se pořád motal, ale začal mi zdrhat 8o 2× jsem ho volala ze silnice. Před kastrací se držel kolem domu, máme dost velký pozemek, nebyl to nějaký tulák, takže si troufnu říct, že mu to stačilo. Silnice je od nás cca 1km a jezdí tam docela dost aut. Takže mě polil pot. Dnes ho ještě nechám zavřeného, ale zase řve, že chce ven, už mi jednou zdrhl a zas na tu silnici. jak kdyby mu hráblo. To toho se stále ještě motá, je vidět, že není ve své kůži. Do toho mi několikrát skočil na linku, i když je po operaci, nikdy tohle nedělal. Přijde mi takový divočejší. Tak jsem se chtěla zeptat, zda se hodí zas do normálu, jestli je tohle normální. Jinak je pořád mazlivý. Počítám i s tím, že zas bude mnoukání v noci, ale neumím si ho představit, v jeho stavu pustit ven 8o

Pocitam, ze je zblbly jeste z narkozy. Uvidis, co bude zitra, kdyztak volej na veterinu.

Celeste97
Zasloužilá kecalka 726 příspěvků 30.04.18 22:30

Nám tohle kočky dělaly po kastraci taky :? Bály se protože jsme je strčili do bedny a odvezli někam kde cítili bolest :? Máme taky jen venkovní, takže bylo na nich jak budou opatrné u silnice. První noc byly zavřené v kotelně, měly deku a vodu. Další den jsme pustily ven a naštěstí dávaly pozor na silnici :lol: Může být zmatený po narkoze, ale to by mělo přejít. Nech ho dnes zavřeného a zítra uvidíš :mavam:

zoy
Ukecaná baba ;) 1495 příspěvků 30.04.18 22:38

Kočkám se někdy jako narkóza na kastraci dává ketamin, který má jako vedlejší účinek halucinace, takže fakt může být po narkóze zblblý. Uvidíš, jak to bude pokračovat.

MartinaIrena
Extra třída :D 10220 příspěvků 30.04.18 22:42
@Jirka765 píše:
Ty mu necháš uříznout koule a pak se divíš, že mu hrabe? :roll:
:mrgreen: Vlastne mas pravdu

jdukolem
Hvězda diskuse 49256 příspěvků 30.04.18 22:46
@Anonymní píše:
Holky, omlouvám se za anonym u takového tématu, ale chodí sem kamarádky a nechci, aby věděly mojí přezdívku, jelikož budu lehce rozpoznaná. Tak snad ponecháte. Potřebovala bych poradit, zda má někdo stejnou zkušenost. Mám kocourka, kterému ted byl 1 rok. Je venkovní, domů nechodí ani na noc, pouze, když byly mrazy.Je to můj mazlík. Dnes jsem s ním byla na kastraci, den předtím byl s námi doma, jelikož jsem se bála, že zdrhne. Noc byla hrozná, od 3 hodin řval, že chce ven, nějak jsem to přežila. Kastrovali ho v 10 hodin ráno, ve 12 jsem si pro něj přijela. Celý den se motal, spal, tulil se ke mě. Bylo mi ho hrozně líto :( Kolem 6 večer jako když je vyměněný a sice se pořád motal, ale začal mi zdrhat 8o 2× jsem ho volala ze silnice. Před kastrací se držel kolem domu, máme dost velký pozemek, nebyl to nějaký tulák, takže si troufnu říct, že mu to stačilo. Silnice je od nás cca 1km a jezdí tam docela dost aut. Takže mě polil pot. Dnes ho ještě nechám zavřeného, ale zase řve, že chce ven, už mi jednou zdrhl a zas na tu silnici. jak kdyby mu hráblo. To toho se stále ještě motá, je vidět, že není ve své kůži. Do toho mi několikrát skočil na linku, i když je po operaci, nikdy tohle nedělal. Přijde mi takový divočejší. Tak jsem se chtěla zeptat, zda se hodí zas do normálu, jestli je tohle normální. Jinak je pořád mazlivý. Počítám i s tím, že zas bude mnoukání v noci, ale neumím si ho představit, v jeho stavu pustit ven 8o

doznívá narkoza… my si pro kocoura jeli až po 8 hodinách byl probuzený ale stejně pak celý den ještě jak vyměněnej.. hlavně ho nikam nepouštěj nebo se zabije - viz skákání na linku..jde do silnice atd..

TRG
Zasloužilá kecalka 636 příspěvků 30.04.18 22:57

Kočky máme odjakživa, tohle mi nepřijde nenormální. Už to tady v podstatě zaznělo, zvíře je zblblé z narkózy, z toho všeho asi vyděšené nebo nervózní, se „zraněním“ (myslím pooperační jizvičku). Nepouštět ven, zajistit tekutiny a pokud možno vynechat hlasité a prudké podněty. To u nás stačilo. Uříznutím koulí jako takových se nezbláznil, hladina hormonů klesá postupně. Pooperační stav se u nás obvykle spravil do 24 hodin, „kocouří chování“ se změnilo do měsíce (resp. dva stejně staří kocouři se zase začali mít rádi až po měsíci od kastrace, předtím se - zjara, když jim byl rok - začali prát a nesnesli se u žrádla apod.).

Helileli
Závislačka 2958 příspěvků 30.04.18 23:04

Ještě mu nevyprchala narkóza. Můj kocour se dlouho nemohl po narkóze probrat, nechali si ho do zaviracky na veterinu a ještě v 10 večer mi doma boural do nábytku. Nakonec spal v přenosce, dostal předtím pořádně napít a pak jsem ho zavřela, abych mohla taky spát. Ráno už byl v pohodě, jen teda trochu uražený.

Lalelale
Ukecaná baba ;) 2405 příspěvků 30.04.18 23:07

Podle mě z něj nevyprchala narkóza. Vzala bych si ho domů a odměnila ho něčím dobrým, třeba šunkou od kosti. K tomu hodně vody, pokud od vás utíká, nechte ho být. Pokud se to nezlepší, zavolej veterináři.

rokris
Kelišová 6257 příspěvků 01.05.18 00:26
@Jirka765 píše:
Ty mu necháš uříznout koule a pak se divíš, že mu hrabe? :roll:

Tak to máš teda svatou pravdu. :?

Uživatel je onlineVenetia
Hvězda diskuse 36699 příspěvků 01.05.18 10:32

Zrovna se chystám objednávat…to mně docela děsíte

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.05.18 14:33
Zakladatelka

Tak holky, kocour je od včerejška zas plně normální :kytka: Jak kdyby na kastraci ani nebyl. Zas se drží kolem domu, tulí se, vrní.. Ani na mě není naštvaný, což jsem tedy čekala :lol: Jinak jste mě pobavili, jak jste psali, že at se nedivím, když jsem mu nechala fiknout kulky :mrgreen: To stejné totiž říkal můj manžel :mrgreen: Takže snad to pomůže i jiným holkám, které se chystají kastrovat :)

anonym1698
Nováček 2 příspěvky 14.05.18 07:12
Renča

Ahoj holky,

máme britského kocourka.Je pouze doma. Nechali jsme ho kastrovat v 8 měsících, protože ná doma značková. Pře kastrací to byl můj mazlíček. Asi tak měsíc po kastraci začal být agresivní. Na mě a na přítele začal syčet a útočit na nás. Cizí návštěva k nám vůbec nesmí, protože každěmu hned ublíží. Je možné, že mu po kastraci švíklo? Uź si s ním nevím rady. Když ho chytne amok tak se musím zavří, aby na mě nemohl. :(

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Novinky z Pákistánu: Tereza si ve vazbě našla kamarádku a chybí jí vepřové maso

Češka Tereza H., která je obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu, v... číst dále >

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >