Koho kontaktuje nemocnice bez udání osoby

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
31.10.21 15:18

Koho kontaktuje nemocnice bez udání osoby

Ahoj, pokud leží v nemocnici člověk, který má rodinu ale neudá kontakt na osobu blízkou, koho pak nemocnice informuje o tom, pokud by třeba pacient zemřel? Jak se tohle řeší a dohledava? Dozví se to rodina i když s ní není v přímém kontaktu?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27792
31.10.21 15:37

No asi nikoho, jak by mohla nemocnice někoho kontaktovat, když nemá kontakt :zed:

• zřejmě to jen hlásí na obecní úřad, kde má zemřelý TP
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7507
31.10.21 15:47

Buď se najde nějaký kontakt na příbuzné ve zdravotnické dokumentaci, když ne, kontaktuje se PČR. Stejně tak, když se nepodaří kontaktovat uvedené příbuzné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4542
31.10.21 15:48

Jako třeba senior, který žije sám?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1807
31.10.21 16:17
@Anonymní píše:
Ahoj, pokud leží v nemocnici člověk, který má rodinu ale neudá kontakt na osobu blízkou, koho pak nemocnice informuje o tom, pokud by třeba pacient zemřel? Jak se tohle řeší a dohledava? Dozví se to rodina i když s ní není v přímém kontaktu?

Mě se to stalo vloni… umřel můj bývalý, otec mého syna… neviděla jsem ho patnáct let… Přišli mi to oznámit policajti domů…
On nikoho příbuzného neuvedl, po jeho smrti to nemocnice nahlásila na policii a ti hledali příbuzné… našli mého syna, naštěstí mu ještě nebylo osmnáct (to mu bylo až za dva měsíce), takže to přišli oznámit mě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9279
31.10.21 17:06
@stinga píše:
No asi nikoho, jak by mohla nemocnice někoho kontaktovat, když nemá kontakt :zed:
  • zřejmě to jen hlásí na obecní úřad, kde má zemřelý TP

Ne, kontaktuje se policie, která vyrozumí příbuzné a předá jim pozůstalosti, které měl ten člověk u sebe v nemocnici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
154
1.11.21 13:50

No nevím. Nám když umřel příbuzný, který se s námi nebavil, dozvěděli jsme se to asi po 2 týdnech (myslím, že z úřadu), že si máme jít už vyzvednout to tělo a osobní věci. Nic víc. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat