Koho pozvat na svatbu

Anonymní
4.4.20 16:03

Koho pozvat na svatbu

Zdravím :)
Obracím se na vás s dotazem, podle čeho jste s partnery sestavovali seznam hostů?
Jde mi o to, že u nás to nebude tak jednoduché. Rodiče mám rozvedene, taťka je sám, mamka s přítelem, který má dvě pubertální dcery z předchozího manželství. Čímž už vzniká první zádrhel. Pozvat mamku i s partnerem a jeho dcerama, když ho taťka nemůže vystát?
S prarodiči od otce od rozvodu nemluvím, tam je jejich nepozvani jistotou.
Ale co teta, bratranci, sestřenice? Z mamčiny strany mám s tetou, strýcem a dvěmi sestřenicemi a bratrancem výborný vztah. Jenže z otcovi strany, od rozvodu našich nemluvím ani s jeho sestrou. Tu tam taky nechci, několik let se nebavíme. (rozvod byl poněkud rušný u našich, až jsem to odnesla rodinnými vztahy i já)
Ale taťka má i bratra, který se ženou mají mou sestřenice a bratranka. S těmi s partnerem mluvíme, ale nenavštěvujeme se. Spíš se jen někde potkáme, pozdravime se, řekneme si pár vět a tím to končí. Nejradši bych je taky nezvala. Chci mít na svatbě jen pro nás blízké lidi, ale takhle bych z otcovi strany pozvala vlastně jen jeho a nechci aby to bral špatně, ač ví, jak ty vztahy tam po rozvodu opadly..
Máme pozvat alespoň otcova bratra se ženou a jejich syna s dcerou (sestřenice a bratrance), aby se otec na svatbě necítil sám?
Jen pro doplnění, se svým bývalým švagrem mluví, zná i partnerovu rodinu, takže mezi „cizími“ by tam nebyl…
Zajímalo by mě, zda jste to tak někdo měli taky :)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

14629
4.4.20 16:05

Nezvala jsem nikoho z povinnosti, jen svoje blízké.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71474
4.4.20 16:14

Když to tak čtu, tak si říkám, jestli by nebylo nejlepší udělat svatbu jen ve 4 lidech :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
352
4.4.20 16:17

Pozvala bych všechny, které tam já osobně nebo partner chcem mít. A oni sami ať se rozhodnou, jestli půjdou, když je tam ten a onen, se kterým se nemůžou vystát. Je to tvá svatba, takže si prostě pozvi koho ty chceš a nespekuluj, jestli tetka z xtého kolena nebude naštvaná :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49883
4.4.20 16:19

Tak řekni že jen malá svatba s rodiči a vyřešeno ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16507
4.4.20 16:19

Přesně z tohoto důvodu jsme měli svatbu ve 4. Bytostně nesnáším tyhle svatební tyjatry :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
777
4.4.20 16:28

Záleží na tom, na co si troufneš a co jste s budoucím mužem ochotni ustát. Jestli pozvat všechny ze slušnosti a nebo jen ty, se kterými se vídáte. Jako první bych řešila rodiče. Jak je to mezi nimi víš jen ty sama. Jestli pozvat jen tatínka a maminku bez přítele, aby byl,, klid " a nebo to tatínek zkousne a pozveš ji tam i s partnerem. My to tak měli a tatínek měl jako doprovod svého kamaráda. Co se týče ostatních příbuzných, tak my jsme zvali jen ty, se kterými se opravdu vídáme a máme je rádi. Nebyla jsem zvědavá na nějaké otrávené ksichty, které mají plnou h… keců. Takže na svatbě nebyla tchyně a nevlastní dcera, ode mě ani můj bratr se sestrou. Jediné čeho jsme litovali, že nebyl můj strýček s tetou, kteří se starali o umírajícího dědečka, který nám zemřel 3 dny před svatbou. Našeho rozhodnutí nelituji já ani můj muž. Svatbu jsme si užili

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3507
4.4.20 16:36

Nikoho, chceme jen sami a svědci = zaměstnanci úřadu nejlépe :mrgreen: naše rodiny nemusíme a ve finále nás nikdo nezajímá, oni tě živit nebudou tak co ti mají kecat do svatby?? Je to váš den, vaše věc, váš život.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3507
4.4.20 16:37
@terien píše:
Přesně z tohoto důvodu jsme měli svatbu ve 4. Bytostně nesnáším tyhle svatební tyjatry :roll:

Přesně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1918
4.4.20 16:41

My puvodne meli na seznamu 55 hostu+ deti, ale manzel menil asi 9mesicu pred svatbou praci, tak tam naskakalo 6 kolegu+ partnerky, nikdo nam do svatby nekecal jen babicka at pozvem sestrenky od dedovyho brachy, ze jsme jim taky na svatbe byli, takze jsme meli asi 80 lidi. Kdyz se na to zpetne divam, tak to bylo fajn, ale mela jsem na kazdeho malo casu a ochutnat neco z rautu nebo sladke o tom sem si mohla nechat zdat.. vzala bych se jen se svedky a pak udelala dve party jednu s rodinou a druhou na chate s prateli a kolegy. Jinak oboje rodice jsou rozvedeni, ja se s otcem nevidam tak ten tam nebyl a tchyne tam mela pritele a zadne poznamky az na byvalou tchyni nikdo nemel

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5089
4.4.20 16:57

Souhlasím s holkama my měli svatbu ve 4, naši jsou rozvedení, hází na sebe jen špínu. Ségra měla svatbu měsíc po nás s příbuzenstvem, samozřejmě naši, neseděli ani vedle sebe, snažili se vyhýbat, s otcovi strany tam nikdo nebyl, a tady to bylo hrozně nepříjemné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
538
4.4.20 18:13

Pozbyl jem koho na kom ti opravdu záleží, koho si vazis a koho vidíš víckrát jak 2× do roka ;-) můžeš pozvat koho chceš a zároveň nikohi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
52875
4.4.20 18:19
@Anonymní píše:
Zdravím :)
Obracím se na vás s dotazem, podle čeho jste s partnery sestavovali seznam hostů?
Jde mi o to, že u nás to nebude tak jednoduché. Rodiče mám rozvedene, taťka je sám, mamka s přítelem, který má dvě pubertální dcery z předchozího manželství. Čímž už vzniká první zádrhel. Pozvat mamku i s partnerem a jeho dcerama, když ho taťka nemůže vystát?
S prarodiči od otce od rozvodu nemluvím, tam je jejich nepozvani jistotou.
Ale co teta, bratranci, sestřenice? Z mamčiny strany mám s tetou, strýcem a dvěmi sestřenicemi a bratrancem výborný vztah. Jenže z otcovi strany, od rozvodu našich nemluvím ani s jeho sestrou. Tu tam taky nechci, několik let se nebavíme. (rozvod byl poněkud rušný u našich, až jsem to odnesla rodinnými vztahy i já)
Ale taťka má i bratra, který se ženou mají mou sestřenice a bratranka. S těmi s partnerem mluvíme, ale nenavštěvujeme se. Spíš se jen někde potkáme, pozdravime se, řekneme si pár vět a tím to končí. Nejradši bych je taky nezvala. Chci mít na svatbě jen pro nás blízké lidi, ale takhle bych z otcovi strany pozvala vlastně jen jeho a nechci aby to bral špatně, ač ví, jak ty vztahy tam po rozvodu opadly..
Máme pozvat alespoň otcova bratra se ženou a jejich syna s dcerou (sestřenice a bratrance), aby se otec na svatbě necítil sám?
Jen pro doplnění, se svým bývalým švagrem mluví, zná i partnerovu rodinu, takže mezi „cizími“ by tam nebyl…
Zajímalo by mě, zda jste to tak někdo měli taky :)

Na svou svatbu si pozvi toho koho ty tam chceš mít a ostatní neřeš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3286
4.4.20 18:21

Ať zazní i opačný pohled, my jsme třeba měli velkou svatbu (přes 70 lidí) a nelitujeme. Ale zvali jsme prostě ty příbuzné, které máme rádi a se kterými se vídáme, popřípadě třeba ještě sestřenice s rodinami, které máme rádi, ale nevídáme se s nimi, protože bydlí stovky kilometrů daleko a vídáme se právě hlavně takhle na svatbách/pohřbech/kulatých oslavách. Ale nikoho jsme nezvali jen proto, že je to třeba bližší příbuzný, než jiný, který pozvaný je. Manželovi rodiče jsou též rozvedení, ale mamka nemá nějaký vážný nový vztah a s přítelkyní od táty jsme se v té době ani neznali, a vlastně oni dle svého uvážení přišli bez nich (vzájemně mají vztah dobrý).

Kolem a kolem, jestli chcete větší svatbu, směle do toho a pozvěte ty lidi, kteří jsou vám milí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama