Kojen. plavání v Liberci aneb ,zlatokopka' paní Vejražková

9
31.5.07 23:04

Kojen. plavání v Liberci aneb ,zlatokopka' paní Vejražková

Milé plaváčkovské maminky . Určitě i Vy se těšíte na společné plavání s Vaším miminkem, vždyť je to jedna z nejhezčích aktivit, které můžeme s našimi nejmenšími podnikat. Proto bych chtěla varovat před jednou paní instruktorkou plavání, aby i Vám nezůstaly na plavání s drobkem nepříjemné vzpomínky, tak jako mě. Paní instruktorka se jmenuje Jana Vejražková a v současné době nabízí kurzy plavání pro kojence v městě Liberec v hotelu Zlatý Lev.

Prostředí ve Zlatém Lvu je pěkné, vířivka i hračky se nám líbily. Paní instruktorce Janě Vejražkové bohužel ale záleží víc, než na spokojenosti maminek a dětí, hlavně na vlastních penězích. Proč?

1. Promeškali jsme kvůli nemoci lekci. Trvalo přes tři týdny, než jsme dostali náhradní hodinu - náš kurs již mezitím skončil. Musím podotknout, že paní Vejražková komunikuje výhradně přes sms, netelefonuje. Poslala mi tedy zprávu večer před novým termínem, který měl být příští den dopoledne. Zprávu jsem si bohužel, jak se někdy stává, přečetla až ráno, ale bohužel jsme měli v tu dobu již jiné povinnosti. Psala jsem hned paní Vejražkové, že nemůžeme přijít a prosíme o jiný termín. Odmítla s tím, že jsme měli dát vědět den předem(!) Volala jsem jí ihned, abych záležitost vyřešila ústně. Nevzala mi telefon. Na mou okamžitou stížnost v sms reagovala nadále odmítavě s tím, že ona stále komunikuje přes sms a je můj problém, když jsem její zprávu nečetla. Facit: přišli jsme o hodinu v hodnotě 200 kč. Vrácení peněz se také nekonalo.
  1. Jindy jsme s malým přišli na plavání, převlékli jsme se, osprchovali a ještě s jiným miminkem se chystali do vířivky. Paní Vejražková o nás celou dobu věděla, nechala nás ale vlézt do vody, ze které jsme zase ihned vyskočili. Měla 40 stupňů! Paní Vejražková nás prostě bez ohledu na citlivá miminka nechala jít do vody, protože chtěla „vyzkoušet“, jestli to „vydržíme“, aby nám nemusela dávat náhradní hodiny a ona tak tratila času i peněz! Takže jsme zase šli z vody, zase sprcha, oblékání… Místo aby dala hned na začátku vědět, že se stala nehoda, voda je horká a plavání se odkládá, tato seriózní paní instruktorka riskovala zdraví malých a plýtvala časem a nervy rodičů :-(
  1. Paní Vejražková nám nevystavila doklad o zaplacení kurzu na 2000,– kč. To jsem si uvědomila až zpětně. Nechci vznášet křívá obvinění, ale korektní to není.

Takže my se přihlásíme na příští plavání radši někam jinam.

Zdravíme všechny maminky,
Lůca s Matyáškem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2583
31.5.07 23:42

Lůco, to je blbý, že máte takovou špatnou zkušenost. My jsme v Liberci noví, bydlíme tu od ledna a taky už jsem se dívala po nějakém plavču pro děti. Tak díky za varování, i když bych si samozřejmě raději přečetla nějakou pozitivní zkušenost, ať vím, kde to můžem bez obav zkusit. Nevíš o něčem? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10813
1.6.07 06:58

No ja mam jinou zkusenost-jsem spokojena-je fakt ze jim teplota vody obcas hapruje ale 40 stupnu se nam nestalo..
Doklad o zaplaceni-byly jsem upozorneny ze jestli ho chceme tak neni problem ale musime si rict-OK asi by se mel davat automaticky ale proste neni problem si o nej pozadat.
Se mnou pani Vejrazkova komunikuje normalne-problem jsem s ni nemela-spis si myslim ze jste si asi nesedly-ale to zas by mela jako profik uznat…
s nahradnima hodinama je to proste tak ze musis dat vedet den predem protoze jinak logicky nesezenou nikoho jineho misto Tebe a jim utikaji penize za pronajem virivky-jo je to o penezich-z dobre vule jen tak to holt platit sama nebude.
Taky jsem zadala o nahradni hodinu a to z toho duvodu ze prvni dv ehodiny byly super pak nase mala spoluplavkyne prisla uplakana nevyspala a holky na stridacku brecely a tahle nalada jim vydrzela dalsi 3 lekce-tak jsem chtela zjistit jestli mala place kvuli plavani nebo jen solidarne s tou druhou holcickou-nebyl to problem a p.Vejrazkova mi dala hodinu s pohodovou holcickou-moje Madlenka zkusila dvakrat natahovat videla ze kamosce je to uplne fuk tak se vesele plavalo dal a od te doby uz neplace.Za tohle jsem moc rada protoze dat 200 za lekci pri ktere nemuzete dite pujcit instruktorce prottoze place a ono vlastne place porad-to je dost o nervy…
Takze-ja jsem spokojena a male zaplatim i dalsi kurs-obe si to uzivame a na to abych tady v Liberci platila jinde stejnou nebo u kus vetsi sumu a jeste tam bylo misto 2 deti tech capartu treba 5 na to nemam chut.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
1.6.07 09:10

Plavání v Liberci a p. Vejražková

Pro pra:,–(ko:
Ahoj, určitě nechci nikoho odrazovat od plavání ve Zlatém Lvu :-), mým úmyslem bylo jen vyprávět svou zkušenost a upozornit na speciální praktiky této konkrétní paní instruktorky…Jinak se plave v bazénu http://www.volny.cz/plavmimi/ a v Babylonu http://www.centrumbabylon.cz/webview.php?… Kurzy stojí (10 lekcí) kolem 2200 kč. Možná se dá plavat i jinde, ale zatím nic jiného nevím, dá se jet i do Jablonce do bazénu. S Matyáškem chodíme už do bazénu sami, je to takový šikula, že zvládá v 8 měsících nejen vířivku s teplou vodou, ale i velký chladnější bazén, tak máme dost prostoru na řádění :) Moc zdravíme a přejeme pěkné zážitky.
L+M

Pro Gabinku:
Zkušenosti mohou být určitě různé, hlavně pokud se nevyskytnou žádné problémy, které se musí řešit. Já s p. Vejražkovou také problém neměla, až do momentu, kdy jsme onemocněli a chtěli nahradit hodinu…Rozumím tomu, že je nutné odříct hodinu den předem, jak píšeš, ale to by měla dát paní vědět o náhradní hodině dřívě a ne navíc formou sms, kdy není nikdy na 100 procent jistota, že si ji druhý přečte. Pokud tak šetří na telefonu, že nechce volat, klidně mohla prozvonit, zavolala bych zpátky :( Vždyť já té paní platím 200 kč za 30 minut, to je velmi slušný plat a pro nás nemalý peníz! Podle toho by měla paní i jednat, tzn. snažit se udělat maximum pro to, abychom byli rodiče korektně o všem informováni a mohli bez stresu navštěvovat její kurzy.
K té vodě - těch 40 stupňů jsem odečetla z teploměru, který plaval ve vodě, nějaký pan údržbář či co prý den předem špatně nastavil teplotu vody. Doklad o zaplacení by měl být opravdu vydáván automaticky a ne ,na přání'. Ale to už je podružné.

Ale jak už jsem psala nahoře - nechci od kurzů ve Zlatém Lvu nikoho odrazovat.

Všem přeji pěkné chvilky ve vodě a šikovná miminka,
Lůca s Matyáškem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10813
1.6.07 09:18

looco chodis do velkeho bazenu? a neni tam moc lidi? nejka jsem si myslela ze tam muzou az deti od roka-to bychom to pak sly nekdy s malou taky zkusit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
1.6.07 09:25

Chodíme normálně do bazénu, pohybujeme se po všech prostorách, vířivka, malý bazén, velký bazén…Nikde jsem žádný zákaz nečetla a myslím, že by byl i dost diskriminační :)
Určitě běžte!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10813
1.6.07 09:31

super dik moc-kdybys nechtela jit nekdy sama tak dej vedet-klidne se pripojime :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
1.6.07 09:37

Klidně se můžeme sejít před bazénem. Chodíme většinou ve středu kolem poledne, když se mi malý vzbudí a je napapaný. V tu dobu tam bývá málo lidí. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10813
1.6.07 09:52

Ok tak predbezne zkusime domluvit pristi stredu-jen nevim jak dostanu menses takze neslibuju kdyztak bych jeste napsala jo??zaroven bychom to upresnily-super dik moc :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
1.6.07 09:57

Určitě, dej tedy vědět.

koutnikova.lucie@email.cz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2583
4.6.07 15:13

Lůco, díky za odkazy :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
4.8.07 10:01

Plavání kojenců v Liberci

Ahoj všem maminkám…
Ráda bych reagovala za Dětský klub Dudlík na výše psané povídání.
Název „zlatokopka“ asi není úplně ten správný, vzhledem k tomu, že naše skupinky jsou pouze po dvou a cena našich kurzů je v podstatě nejnižší v Liberci a jeho okolí. Navíc nevybíráme jako jinde ani korunu za případný doprovod. Musela bych se propadnout, kdybych si tatínkovi malého dítěte říkala o peníze za to, aby se mohl podívat na svého vlastního cvrčka jak plave.
Toto rodinné a komorní prostředí má jistě svá uskalí, o kterých maminy na začátku kurzu rovněž informujeme. Je možné, že vzhedem k tomu, že nikdo přes noc nehlídá veškeré kontrolky u automatiky či teplotu vody atd.,tak se může stát, že technika selže, popř. i lidský faktor a plavání se musí zrušit. Je to daň za klidné a pohodové prostředí , ikdyž asi ne moc velká, protože maminy tuto informaci přijmou dvakrát za rok s pochopením a já jim za to děkuji.
Plaveme i o víkendu, aby mohli chodit např. dvojčátka nebo miminka, jejichž maminka není zrovna dobrý řidič a tak vezme taťka všechny do auta a udělají si pohodovou sobotu celá rodina.
Se systémem náhradních hodin jsou rodiče seznámeny při první hodině. Věřte mi, že je těžké dát to vše dokupy, když ve skupince máme jen dvě děti. Kdo k nám chodí plavat ví, že se snažíme vyjít každému vstříc a vždy vše řešíme rozumnou domluvou. Náhradní hodiny pochopitelně nedáváme ihned po nemoci, protože si nemyslím, že je dobré, aby mimčo v rekonvalescenci si ihned nahrazovalo hodiny a bylo hned několikrát týdně v bazénu.
Kdo k nám chodí a zná mě, ví, že se zde nebudu s nikým přít. Dělám tuto práci ráda, již osm let, jsem sama maminkou malé Rozárky a podle počtu spokojených plaváčků si nemyslím, že plaveme špatně. Dnes má naštěstí každý právo vybrat si lékaře, školu a stejně tak je to i s plaváním. Kdo u nás není spokojený, tak mu přeji, aby našel plavání, kde bude plavat třeba ve skupince deseti dětí a dostane náhradu týden dopředu. Každý z nás má různé priority a je to asi dobře.
Malá informace na konec: na podzim na přání našich maminek začneme pořádat plavání pro děti od tří let, cvičení a masáže kojenců.
Jinak všem maminám na světě, ať plavou kdekoliv, přeji krásný zbytek léta.
Vaše Jana
www.janavejrazkova.cz

• Nahlásit
  • Citovat
110
13.4.09 10:54

Zklamání

Byli jsme s naším klučinou, kterénu jsou 2 a kousek po předchozí domluvě zkusit plavání v bazénu na Dobiášovce a musím konsatovat strašné zklamání… Dříve jsme chodili do Babylonu od Berušky. Byli jsme poprvé, nikoho neznali, instruktorka neznala nás. Nepředstavila se, nijak nás neuvítala, absolutně se nazajímala, jak a co umíme, kolik nám je, což jsou dle mého klíčové věci aby mohla správně postupovat. Nahnala nás do bazénu a hotovo. Voda byla příšerně studená pro dospělého natož pro děti. Náš dareba tam vydržel asi 2 minuty a se řevem, že je to sudený prchnul. Taktéž ještě dalš 3 děti během lekce řvoucí a prochladlé odmítly spolupráci a utekly. Skončili jsme v pidivířivce s hračkami - krapet jsme se tísnili, ale aspoň nemrzli..... Dle rodičl, bývá někdy voda ještě studenejší 8O , to je vážně síla!!!!! Dalo by se říci, že by jsme si časem možná na vodu zvykli, ale jak jsem mluvila s rodiči, prchaly i děti, které chí dlouho..... Platit nehorázné peníze za pár minut v ledové vodě a pokaždé slyšet útěchu, on si časem zvykne...... to snad nemyslí cvičitelka vážně!!!! eplou vanu s hračkama můžu nalému napustit doma - na to nemusíme chodit do vířivky...... Ani způsob výuky se mi nelíbil. Čekala bych nějaké rozdělení dětí dle věku a schopností, jako to má beruška a individuálnější přístup a méně dětí v odině, protože pak je jkvantita na úkor kvality. Cvičitelka ječela jak pominutá, po chvíli mě z ní bolely uši, do bazénu sama nevlezla, hrůza!!!! Když to srovnám s beruškou, bazen v babylonu je teplý dle předpisů pro děti, nikdo neprchá, že je voda studená, dětí je přiměřeně pro jednu lektorku, vše probíhá v klidu, bez hluku, křiku, v pohodě, s individuálním přístupem, úsměvem, zájmem, lektorka je s námi ve vodě a pomáhá, ukazuje a neječí ze břehu..... Opravdu nesrovnaelné po všech stránkách. Dobiášovka na mě udělala dojem neprofesionálně vedené hodiny, chaosu, stresu, hluku. Co mě dorazilo, bylo, že si lektorka za ukázkovou testovací lekci řekla o plnou cenu lekce!!!!!! Každá slušná školička včetně Berušky má ukázkovou hodinu zdarma. Takže jsme za minutu v bazénu a lázeň ve vířivce bez výuky zacálovali a znechucení šli domů a již nikdy více ani zadarmo!!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
slunickoo
21.4.09 09:35

Ahojky, ja tedy z vlastni zkusenosti musim rici,ze nam se prvni hodina (kurz u p.Vejrazkove),kterou jsme absolvovali s Jenikem(6ti mesicnim) , ted v sobotu, mooc libila..

Krasne prostredi (Zlaty Lev), bezva instruktorka, parada..

A doklad o zaplaceni jsem dostala aniz bych musela cokoliv rikat…

Pekne rikanky, Jenikovi se to moooc libilo.. snad to tak bude i nadale…

• Nahlásit
  • Citovat
22315
21.4.09 09:58

TAk v Jablonci uz beruska neplave ale otevreli uplne novy klub.

nedelam jim reklamu- sama jsem tam nebyla, i kdyz rada bych, ale nejde to
http://www.misutka.eu/index.php

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama