Kojené dítě / pití MM z lahvičky

535
3.11.07 16:13

Kojené dítě / pití MM z lahvičky

Ahoj, máme 8 týdenního klučinu, plně ho kojím. Potřebovala bych ho občas nechat odpoledne na hlídání a nebát se že se nestihnu včas vrátit, on se probudí a bude mít hlad. Proto jsme pořídili odsávačku a lahvičky. Poprvé pil z lahvičky v pohodě, podruhé nic a hrozně u toho brečel, takže jsem ho musela nakojit normálně. Dnes jsme zkoušeli potřetí. Ze začátku pil, ale po chvíli opět začal brečet a lahvičku odmítat. Nemáte někdo tip jak na to, aby lahvičku přijal ?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2245
3.11.07 18:00

nevím jak na lahvičku,ale my mlíčko davali přes injekční stříkačku je to sice náročné,ale malý to zvládal dobře

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20105
3.11.07 19:31

A co vyzkoušet jiný typ lahvičky/dudlíku? Malej baští z lahvičky v pohodě - používíme Avent.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2263
3.11.07 19:44

Ahoj Janni,

já zkoušela poprvé dát Jájovi lahev ve 2 měsících, to pil v pohodě. Ale asi od 3.měsíce, taky odmítal, začal láhev kousat, pak plakal a vůbec nechtěl. Tak jsem zkoušela ze lžičky, ale to si dal jen jednu lžičku a pak taky nechtěl. Je závislý na prsu a lahvičku jsme už nedávali. Chodím už měsíc na jeden den do práce, ale jen na pár hodin, takže ho nakojím před a pak rychle jedu domů, kde on už hladově čeká. Naposledy natahoval ručičky a začal fňukat, když jsem mu hned nedala. Máme Aventku, ale Jája potřebuje to živé :lol:
Měla jsem hodně mléka, tak jsem odstříkávala, teď mám plný mražák a k ničemu

Tak jsem ti asi moc nepomohla.

Kati a Jája (téměř 6 měsíců)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
535
3.11.07 23:32

Lahev máme taky Avent. Protože při první zkoušce pil z lahvičky v pohodě, nakoupili jsme odsávačku, ohřívačku, lahvičky a teď nás malej takhle vypekl :) Taky odbíhám do práce, ale jsem vždycky ve stresu jestli se neprobudí a nebude brečet. Naštěstí to mám 15 minut domů … a zatím jsem se vždycky stihla vrátit než se vzbudil.
Jinak je to taky závislák. Vyzkoušela jsem 5 typů dudlíků a ani jeden ho nenadchnul, zato prso je schopen mi dudlat hodiny. V podstatě od osmi do půlnoci s přestávkama u mě „visí“, z čehož jsem taky trochu zoufalá, ale nic jinýho ho neuklidní a nepomáhá.
Budu to ještě s lahvičkou zkoušet, doufala jsem že bychom tím mohli odbourat i tohle jeho večerní a noční dudlání prsa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
64
4.11.07 00:09
Novire píše:
A co vyzkoušet jiný typ lahvičky/dudlíku? Malej baští z lahvičky v pohodě - používíme Avent.

Presne tohle jsem chtela pripsat i ja…

Ja na avent flasky..atd…nedam dopustit ale je fakt ze ne kazde mimi z techto flasek chteji bastit.

A samozrejme…kdyz muzou dostat zivy dudlik tak maji asi nejradsi ten :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2263
6.11.07 20:46

Janni,
Jája sice na mě není přisátý v noci, spí ve své postýlce. Ale budí se tak po 2 hodinách 8O , někdy i dříve, snažím se ho uspat nošením, ale on by nejraději prso. Byly časy, kdy se tak moc často nebudil, ale už je to 2 měsíce, snad to brzy přejde.

Kati

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.5.15 11:09

Ahoj, obnovuji tuto diskusi, protože potřebuji poradit. Musím nastoupit na zkrácený úvazek do zaměstnání, kdy synovi bude v té době 7 měsíců. Syn je plně kojený, takže budu odstříkávat a bude, v době, kdy budu v zaměstnání, dostávat MM z lahvičky. Problém je, že syn není zvyklý na žádné lahvičky a savičky. Máme jen netekoucí hrneček na vodu, ale z toho nesaje, jen si s ním hraje. Jakou lahvičku a savičku mu mám koupit? Prosím pište mi Vaše zkušenosti, přece jen nechci kupovat 20 různých druhů. Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56909
22.5.15 11:12

@Michala79 teď jsme koupili učící hrneček od Aventu s násoskou pro 6m+ a kluk z toho pije :palec: ale né vždy, takže to je taková sázka do loterie - pokud bude mít fakt hlad, tak to natahá z toho. když si začne hrát, tak mu ho beru, aby pochopil, že to není hračka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
747
22.5.15 11:16

V 7 měsících jsem malého naučila pit z normálního hrnecku, zkuste trénovat :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
120
22.5.15 11:20

My máme lahvičku od Medely. Jmenuje se Calma. Naší malý budou teda jen 3 měsíce, ale nemusím se pak bát, že nebude chtít prso a když potřebuju, můžu si v klidu jít něco zařídit bez obav, že by měla hlad :-)http://www.medela.cz/…A200000003BB

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.5.15 11:35

Syn pil asi od půl roku MM z hrnečku z IKEA, bílý se zeleným pítkem. Tou dobou ho přes den přestalo bavit pít z prsu a tak do 15 měsíců cucal hrnek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
22.5.15 12:16

Žádná lahvička nenahradí svým tvarem savičky a způsobem sání prso, a to ani medela (což je dobrý marketingový tah od té firmy).při pití z lahve dítě zapojuje jiné svaly než při sání z prsu. Podle zák. práce máš nárok na to si nechat syna donést na kojení. Takže já osobně bych volila tuto cestu. Pokud trváš na tom, že dítě kojit v práci nechceš, tak jako lepší cestu vidím krmení po lžičkách, z kádinky.. tím netvrdím, že pokud dáš jednou třeba medelu, tak je celé kojení v háji, ale kdo ti zaručí, že se to nestane?

• Nahlásit
  • Citovat
22.5.15 12:43

@brko Z toho mám strach. Z práce to mám domů asi 10 min. pěšky a mám i přestávku na kojení, ale syn nejí pravidelně, a já ne vždy si můžu odskočit. Tak tedy vůbec nevím :nevim:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
22.5.15 14:40

@Michala79 tak jestli to mas domu tak blizko, tak bych to vazne neresila a normalne odbihala kojit. predpokladam, ze behem prac.doby budes kojit max.2 krat

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama