Kojené dítě - příkrmy od 4. měsíce

31
11.10.11 21:08

Kojené dítě příkrmy od 4.měsíce

Ráda bych se zeptala, zda jste už slyšely, že podle nejnovějších trendů se má začínat s příkrmy u plně kojených dětí už od 4 měsíců. Mně to dnes na 4měsíční prohlídce řekla naše MUDr. A to i přes to, že dcera krásně prospívá. Prý je to nejvhodnější doma z hlediska imunologie dítěte. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

budulinek2011
11.10.11 21:13

Pokus chces přestat kojit tak prosím.. Ale ja osobně bych to teda určitě nedělala. Buď ráda že kojiš.

• Nahlásit
  • Citovat
7192
11.10.11 21:13

A já zase četla, že podle nejnovějších doporučení WHO se doporučuje i nekojené děti začít přikrmovat až v šesti měsících. :-D Osobně si myslím, že není kam spěchat a těch šest měsíců je ok. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2615
11.10.11 21:14

Zatím bych příkrm nedávala,když ti malá přibývá po kojení.Oni pořád něco vymýšlí nového,pak se v tom člověk nevyzná :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14535
11.10.11 21:17
Raduš.ka44 píše:
A já zase četla, že podle nejnovějších doporučení WHO se doporučuje i nekojené děti začít přikrmovat až v šesti měsících. :-D Osobně si myslím, že není kam spěchat a těch šest měsíců je ok. :wink:

To říkala i naše doktorka :wink: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
72391

Já jsem to taky četla, to o přikrmování od 4 měsíce, ale nebylo to klasické přikrmování, ale seznamování s potravinami, jinak se normálně dál kojilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13993

ja to vzdycky beru podle prirody, porovnej to s lidoopi, kdyz je kojene, tak si s ostatnim jidlem akorat hraje

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29646
11.10.11 21:20

Z hlediska imunologie? Imunita se stale vyviji, jeste zdaleka neni hotova a MM v tom hodne pomaha. A protoze neni vyvinuta, spousta veci projde lip, nez kdyby byla. Takze z tohoto hlediska asi jo…ale je to fakt dobry? Nebo se tohle snazi protlacit vyrobci kojeneckych vyziv? :think: (za vsim hledam certa :mrgreen: )

Gorily tusim koji plne do roka, mlade ke konci obcas neco uhryzne… Koji tak zrejme uz od doby, co jsou gorilama. My od nich nemame tak daleko. A furt vymyslime blbosti. :-?

Byt tebou, kojim. Je to lepsi pro tebe, pro dite, pro vasi penezenku… Tech starosti s prikrmama si uzijes jeste dost ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48894
11.10.11 21:26

My teda nekojili vůbec a příkrmy jsme začali dávat od 4.uk.měsíce. U kojených se většinou začíná od toho 6.uk.měsíce, asi co doktor, to názor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2344
11.10.11 21:30

Taky se přikláním k názoru, že pokud ti mrně prospívá v pohodě při plném kojení, tak bych začala přikrmovat až od ukončeného 6. měsíce. Mě Dr. u první dcery říkala, že můžu klidně začít přikrmovat až v 8. měsíci, pokud malé mlíčko stačí. Spíš spoléhej na svůj mateřský instinkt. Co ti říká? :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9419
11.10.11 21:45

Taky bych ve 4. měsících nepřikrmovala, ani kojené ani nekojené dítě. Samozřejmě pokud by bylo spokojené a přibývalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
11.10.11 21:56

Jo, to je teďka trend. Mám 3 děti, nejstaršímu nebylo ještě sedm a u každýho jsou jiný pravidla a vždy ty jedině platný :-) Já jsem teda od 4m pevnou stravou nekrmila. Kamarádka nedávno začala a je to marnost nad marnost. Dítě toho víc vyprská než sní, všechny oblečky zaprasený (ublinkává), no fakt nechápu, v čem těch 5 pidi lžiček mrkve pomůže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5278
11.10.11 22:03
Lasicka píše:
Jo, to je teďka trend. Mám 3 děti, nejstaršímu nebylo ještě sedm a u každýho jsou jiný pravidla a vždy ty jedině platný :-) Já jsem teda od 4m pevnou stravou nekrmila. Kamarádka nedávno začala a je to marnost nad marnost. Dítě toho víc vyprská než sní, všechny oblečky zaprasený (ublinkává), no fakt nechápu, v čem těch 5 pidi lžiček mrkve pomůže.

přesně tak…začala jsem v 5ti měsících neb děti byly na UM, ale na plnou dávku masozeleniny jsme se dostaly za dva měsíce…stálo mě to dva měsíce trápení a nervů, všechno zaprasený, holky blindily …jenže já bohužel kojila jen do 3 měsíců…kdybych kojila plně furt, nezačala bych dřív, než v tom půlroce :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
61682
11.10.11 22:17

Z hlediska imunologického to asi význam má, imunitní systém je tolerantnější. Nešla byych d toho nijak systematicky. Pokud dítě projeví zájem, tak mu dám ocucat banán, jabko, máčknu na lžičku kousek brambory nebo mrkve z polívky. Imunologický účel to splní, výživově toho víc nepotřebuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31
11.10.11 22:19

Díky za reakce. Já samozřejmě nechci přestat kojit, strašího syna jsem kojila do 15měsíců a do 8,5 plně, s příkrmy to byl boj. Spíš než o přechod na normální stravu, se má ve 4měsících začít seznamovat s jídlem, což pak prý vede k větší toleranci a tím pádem k menšímu riziku potravinových alergií. Ale nedovedu si představit, že bych tomu mrněti dávala mrkev :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama