Kojené miminko nepribírá

395
20.12.20 18:22

Kojené miminko nepribírá

Ahoj, mám 3.5 měsíční miminko. Je plně kojené. Nejprve přibíral 250g za týden. Poslední tři týdny cca 20g za týden. Mléka mám dostatek a malý je spokojený, nepláče a dobře spí. Přes den si hlídám aby jedl každé tři hodinky a v noci ho nechávám. Nevím jestli začít dokrmovat. A jak na to. Jednou flašku a jednou prso? O zachování kojení mi nejde. Chci aby byl malý ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6430
20.12.20 18:42
@zdenik1988 píše:
Ahoj, mám 3.5 měsíční miminko. Je plně kojené. Nejprve přibíral 250g za týden. Poslední tři týdny cca 20g za týden. Mléka mám dostatek a malý je spokojený, nepláče a dobře spí. Přes den si hlídám aby jedl každé tři hodinky a v noci ho nechávám. Nevím jestli začít dokrmovat. A jak na to. Jednou flašku a jednou prso? O zachování kojení mi nejde. Chci aby byl malý ok.

Konzultovala bych to s pediatrem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1673
20.12.20 18:48

Kojeny děti přibývají skokově. Příští týden muze přibrat 250 g, další měsíc muze přibývat 200 g/týdně.
Po třetím měsíci se pribirani výrazně zpomaluje, děti se začínají více hýbat, už jen neleží a nespí.
Kojení po třech hodinách ale není úplně moc, nabízela bych častěji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1745
20.12.20 18:54

Já jsem nikdy děti takhle často nevážila. Pokud nemáte nějaký problém, kvůli kterému je třeba vážit častěji, a jestli je malý spokojený a nebrečí ti hladem, tak bych vážila jen na prohlídkách u pediatra a váhu konzultovala s ním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K92
808
20.12.20 18:58

A proč hned dokrmovat? Proč tedy nezačneš častěji kojit přes den a budit v noci? Když začneš dávat UM, tak to může narušit kojení a navíc to není ideální pro bříško. Miminka v tomto věku začínají pozorovat okolí a na jídlo často zapomínají, nesoustředí se a nenají se tolik, kolik je potřeba. Takže doporučuji hlídat, aby se pořádně najedl, kojit v klidné místnosti. Dala bych tomu měsíc a pak kdyžtak začala dávat zeleninové příkrmy k obědu. Začínat s UM v tomhle věku je podle mě zbytečné. Malý je spokojený?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.12.20 19:32

Tak si nejdřív zjisti, jestli opravdu dost vypije (vážení před a po kojení), a podle výsledku se pak zařiď. Když vypije hodně, ale nepřibírá, tak určitě konzultovat s lékařem, no a jestli si jen tak trochu cucne, tak je možná na pořadu dne zařadit nějaký dokrm. Uvidíš, třeba se to ještě trochu rozhýbe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
373
20.12.20 19:40

Koj na požádání, ne každé tři hodiny, to je prostě zlo tyhle někým určené intervaly :zed: pokud je spokojený, čůrá a nemá propadlou fontanelu, neřešila bych. UM je fakt blbost když kojíš, nechápu, proč si to chceš dělat složitější a nevaž ho furt, u kojeného dítěte to stejně nemá vypovídající hodnotu, i když vypije jednou méně, jednou více, živin má pořád dost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
395
20.12.20 19:48
@whooro píše:
Koj na požádání, ne každé tři hodiny, to je prostě zlo tyhle někým určené intervaly :zed: pokud je spokojený, čůrá a nemá propadlou fontanelu, neřešila bych. UM je fakt blbost když kojíš, nechápu, proč si to chceš dělat složitější a nevaž ho furt, u kojeného dítěte to stejně nemá vypovídající hodnotu, i když vypije jednou méně, jednou více, živin má pořád dost.

Kdybych kojila na požádání tak kojim 2× denně. Nemá vůbec potřebu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
373
20.12.20 19:53

@zdenik1988 :lol: tak mu nacpi prso do pusy častěji :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13024
20.12.20 20:01

Tohle jsem presne resila, když se na ctyrmesicni prohlídce ukazalo, ze dcera pribrala za mesic jen 170g. Vyrostla teda o 5cm. Ja nic nepozorovala, byla v pohode, usměvavá, psychomotoricky napred, cely den se jen pretacela na bricho, takže spousta pohybu. Doktorka udělala Saigon a nařídila zacit s kaší na noc. Ja se to 14dnu snažila prekojit, coz se teda nepodarilo, takze jsem začala s tou kaší. Pribirani se zlepšilo, ale zadny zazrak. Pak se rozjedla, ale poradne pribrala az ted v deseti mesicich, kdy jsem ji zacala jidlo tunit maslem a jinymi tuky ve velkym (a taky ma ted pohybu +- stejne jako deti v jejim věku)…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
254
20.12.20 20:54

„kojit na požádání“ :roll: to mně vždy nadzvedne… Ani jedno z mých dětí se nenarodilo s displayem na čele. Zatimco jedno se precpavalo tak že precpanim blilo, tak prvni melo spatnou pusinku, neumelo efektivně sát a bylo spavé. U prsa uslo únavou než stihlo dost vypít. Prošla jsem si jedním kojicim masakrem, jedno bylo s problemama ale šikovnější, a jedno bylo žravé. Takže:

1. UM zatím nedávej
  2. zjisti, kolik reálně vypije, tzn vážit pred a po kojení, sečti za celý den. Má vypít cca 150ml na každý kg své hmotnosti (Tzn 4kg dítě - 600ml/den, 6kg dite - 900ml/den). Když jsme se dodrželi tyto denní dávky, nabírali krásně. Znamenalo to nakojit + stříkačkou dokrmit odstrikane mleko (u 3medicniho bych snad skusila lžičku). Problemove díte se naučilo vypit svoji dávku až asi po 3 měsících dokrmu, ale to byl boj od narození.
  3. pokud nevypije svoji dávku, může být problém v technice, to pak najdi laktační poradkyni.
  4. pokud pije svoji dávku, řeš s PL, může být jiný problém, který se nemusí vyřešit ani UM

Ať to přeperete :hug: :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.12.20 21:03

Um bych nedávala, jak je zmiňovano výše, zvážit před kojením a po kojení, za den aby mělo vypito 100-150ml na kg, kdyby nedosáhl ani nižší hranice tak bych odstrikavala mléko a dávala buď stříkačkou a nebo lzickou.
Kojila bych častěji klidně zkus každé dvě hodiny. Hlidej si i pomocene plenky. Třeba teď nemusel nic pribrat ale třeba další měsíc to dozene. A kdyby nic nepomohlo tak pak prostě dát Um

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
395
20.12.20 21:19

Děkuji vám za rady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.12.20 23:08

A to sis ho vážila doma nebo u pediatra? Na to domácí vážení bych se úplně vyprdla, pokud k tomu není nějaký důvod. Mně takhle váha ukazovala, že malý přibral sotva pár gramů za tři týdny a na kontrole u pediatra vyskočilo půl kila navíc. Naší váze už teda vůbec nevěřím. :D Můžeš si ale zkusit převážit kojení, alespoň jedno, dvě - prostě orientačně pro klid v duši. A rozhodně přikládej častěji, klidně co hoďku, jednoznačně je to lepší než seknout s kojením a dávat UM. Pokud má počůraných alespoň 6 plen denně, tak pije dostatečně. Každopádně mimčo nemusí přibírat pořád stejně. Někdy je to víc, někdy míň. Za mě je to vážení doma fakt zlo a pokud není důvod ho vážit doma, tak bohatě stačí na kontrole u pediatra, kde by případné malé přírustky i řešili. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat