Kojenec 10m, bojkotuje kojení

Anonymní
26.6.20 20:38

Kojenec 10m, od začátku kojení boj, jak dál

Zdravím maminky :)
Omlouvám se za anonym, ale je to pro mě citlivé tema a nerada bych, aby mě v tom někdo poznal.
Porod byl krásný, rychlý, bez komplikaci, bonding, ale dítě se nechtělo/nedokázalo přisát. Pak x hodin zbytečná separace, po té prikladani k prsu stylem “sestra vzala do ruky hlavu miminka a do druhé moje prso, narvala ho do pusinky, dítě se začalo davit, zvracet, řvát…”. Myslím si, že tenhle a několik dalších zážitku mají taky nějaký podíl na tom, jak se nám kojení celou dobu nedaří. Doma se to uklidnilo, návštěva LP, šest týdnů ukázkoveho kojení, dítě přibývalo, spokojené. Pak dva bojkoty během dvou měsícům, ten poslední skončil tak, že se dcera byla ochotna nakojit jen v polospanku, takže nejdřív uspat, pak nakojit. Cely dny se tocily jen kolem toho, kdy půjde spát, aby se najedla, veškeré činnosti, aktivity se podřizovaly spánku/kojení. Jen říkám, že dítě je jinak strašně spokojeny, akční, usměvavý, neplace, vyvíjí se jak má, je moc šikovné, přibývá. Okolo sedmého měsíce cca se to začalo lepsit, už se kojil i za bděla, v nositku, někdy i jen tak normálně. Začala jsrm se radost, že se to lepší, že to zvládneme. Ale poslední měsíc je čirá hrůza a zoufalství. Už mi z toho hrabe, furt resim kojení, curani, přibývání na váze. V pondělí jdu k psycholozce. Nejsem vůbec schopna udělat ten krok a skončit s tím. Cítím se, že jsem jako máma totálně selhala, že nestojím za nic…
Byla bych rada, kdyby se tu našla nějaká maminka, která si prošla něčím podobným…? Podobnými pocity, jestli se to pak časem zlepšilo, jestli se třeba i ulevilo a byla rada, že s kojením přestala… děkuji za sdílení zkušeností.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3230
26.6.20 20:43

Já stím sekla ve 2.5 měsících. Špatně se prisavala, musela jsem kojit přes kloboucky. Díky tomu jsem mela každý druhý týden zánět a antibiotika. Prostě jsem jeden den stím skončila, psychicky se mi hrozně ulevilo. Prostě se na to vyser.. 6 měsíců které jsou doporuceny jsi kojila. 8) A jo, bylo mi hrozně, cítila jsem se že jsem selhala… Chvíli jsem brecela, a pak přišla neskutečna úleva..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
456
26.6.20 20:52

Kojení je pro mě skoro sprosté slovo… Od začátku problémy… Nechtěl pít, věčně nebylo mléko, otoky prsu…pořád dokola. Malej to nechtěl, řval…já dokola brala homeopatika, kojící čaje, odsavala i v noci pro podporu… Všechno k ničemu… Ukončila jsem to v necelých 3 měsících. Teď čekám druhé a nejradši bych nekojila vůbec… Klidně budu odsávat a dávat to z láhve, ale kojení je horor.
Matky, které měli mléka dost, děti pít chtěli tohle samozřejmě nikdy pochopit nemůžou a budou tvrdit, jak je kojení základ a kdesi cosi… Vůbec nevědí o čem mluví a co je to za trápení.. nejdůležitější je spokojená matka…a pak bude spokojená celá rodina. Navíc tvoje dítě už je o dost velké a ten přínos mateřského mléka si myslím už je pase…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29154
26.6.20 20:53

Takovy boje v 10 mesicich? Ona uz neji davno prikrmy a kojeni nema jako doplnkovy? Uplne klidne bych to uz vzdala ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3230
26.6.20 20:55
@Majsina píše:
Kojení je pro mě skoro sprosté slovo… Od začátku problémy… Nechtěl pít, věčně nebylo mléko, otoky prsu…pořád dokola. Malej to nechtěl, řval…já dokola brala homeopatika, kojící čaje, odsavala i v noci pro podporu… Všechno k ničemu… Ukončila jsem to v necelých 3 měsících. Teď čekám druhé a nejradši bych nekojila vůbec… Klidně budu odsávat a dávat to z láhve, ale kojení je horor.
Matky, které měli mléka dost, děti pít chtěli tohle samozřejmě nikdy pochopit nemůžou a budou tvrdit, jak je kojení základ a kdesi cosi… Vůbec nevědí o čem mluví a co je to za trápení.. nejdůležitější je spokojená matka…a pak bude spokojená celá rodina. Navíc tvoje dítě už je o dost velké a ten přínos mateřského mléka si myslím už je pase…

Taky se bojím co bude u druhýho. Mlika jsem až až… Neustále smrad z mokrých plen od mlika, mokrá postel, záněty, horečky, bolesti… :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.6.20 21:19

Přestaň o sobě tvrdit že jsi špatná matka!! Kdybys byla feťačka a alkoholička tak fajn, ale kvůli kojení?? To jako fakt?? Já kojila 3 týdny a vůbec si nepřipadám jako špatná matka. Proč jako, jsou daleko horší věci než že nejde po 10 měsících kojit. Vyprdni se na kojení, minčo už snad dlabe příkrmy takže klídek. A hlavně se přestaň urážet :kytka: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14751
26.6.20 21:34

Nejsi špatná matka. Jen psychika dělá svoje. Ono to taky v sedmém měsíci funguje jinak než váha, čůrání a přibývání na váze. To se fakt nedivím, že ti z toho hrabe.

Já bych se na to vykašlala, resp.bych zahodil. a do kanálu všechny tabulky, poučky atd. a prostě si řekla, že na to dlabu. Koupila bych UM. Buď se srovnáte a kojení půjde a nebo ne. Ale takhle staré dítě opravdu přežije, že ho nebudeš kojit. ;) Sama jsem musela ze dne na den skončit asi v 11 měsících kvůli medikaci. Můžu ti říct, že nejhorší byla právě ta psychika, kdy jsem si já sama musela srovnat, že prostě kojit nemůžu. A věřím, že to funguje i opačně, že stres a neustálý strach z toho, že selžeš, nakonec k tomu selhání vede.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
852
26.6.20 21:36

Já jsem kojila třikrát bez problémů, ale jestli vám to dělá takový potíže a dítěti už je deset měsíců, tak se na to můžeš podle mě s klidem vykašlat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16352
26.6.20 21:36

Ja z toho prispevku vubec nechapu, zda ma zakladatelka dceru nebo syna. To drama kolem kojeni taky nechapu. Ja nekojila vubec, od porodnice mame UM. Kolemm 4-6m bylo u nas taky drama, dcera rvala u krmeni jako pavian, zrejme poletany hrtan z refluxu.

Cili by to klidne mohl byt reflux. Dceri to na 2 letech potvrdili, ma chronicke zmeny na hrtanu zpusobene zrejme chronickym refluxem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.6.20 21:58

Holky díky… ještě ke všemu veškeré prikrmy téměř odmita, dá max par lzicek, víc ani ťuk. Velkou skleničku (220 g) má na 2× a to slavime, kolik toho sní… někdy olizne lžičku a už nechce nebo vše plive. Trochu nás zachraňuje, když dostane něco do ruky, ze se krmí, ale to nejsou žádný extra velký porce… :( tak já vůbec nevím, jak to udělat. Kdyby šlo už třeba jen o nějaký 2-3× dávky um, ale takhle…

• Nahlásit
  • Citovat
2423
26.6.20 22:10

Já kojila obě děti bez problémů a i tak jsem přestala u starší v 11m a u mladší ve 14m, budily se v noci každou chvíli, obě dobře jedly, tak jsem neměla problém kojení ukončit. Po odstavení obě začaly spát celou noc. Jestli s 10m tolik bojuješ s kojením, tak se na to bez výčitek svědomí vykašli. Budeš spokojená ty i dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1800
26.6.20 22:21

Zkus si načíst něco o BLW, třeba ji to bude bavit víc, než klasický příkrmy. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50558
26.6.20 22:23

No, kojím druhý dítě momentálně rok a půl a asi to bude ještě na dlouho, nicméně dělám to proto, že nám to tak oběma vyhovuje. Jak tak čtu tvůj příspěvek, přijde mi, že vám to nevyhovuje ani jednomu. Dítě nechce, tobě to činí potíže a jako chodit k psychologovi kvůli kojení desetiměsíčního dítěte? Neřeknu v šestinedělí, hormony rozbouřený, ale v deseti měsících? Co vám to jednomu či druhému přináší? Ač si myslím, že kojení je pro dítě nejlepší, nejpřirozenější, nejlevnější… tak pouze a jen za předpokladu, že o něj stojí obě strany. V deseti měsících bych dala flašku a nepárala se s tím a neboj, dobrovolně hlady nezhyne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.6.20 22:49

Já souhlasím s holkama, sama kojím už 28m :roll: :mrgreen: ale vše funguje syn je spokojený a mě to zatím nevadí.
Jen bych byla opatrná když píšeš že nechce moc jist, svagrova takto odstavila (ona z pohodlnosti, netají se tím) dříve než ty a syn téměř každé UM zvracel a zvracel, trvalo jim dlouho než našla UM, které sedlo a byla z toho vyřízená.
Tím Te nechci strašit jen počítej s tím že UM nemusí sedět hned první které koupíš.
Neuvažovala jsi o dobre odsavačce a dřeci mléko odsavat? Já jsem takhle odsavala mléko pro dceru 4 měsíce než se chytla a pořádně se rozjedla. Kojení nám i přes velký boj nešlo. Po 4m jsem to vzdala a po dalších 4 jsem už odsala jen málo mléka a dcera pak byla na Hippu.
Prosím o anonym nepíšu jen o sobě.

• Nahlásit
  • Citovat
53
27.6.20 00:07

Poznavam v tom sebe a svoji zkusenost. Bojkoty, nervy, vazeni :) Syn se uz snad ve 2. mesici zacal vztekat u prsa, nikdy jsem nezjistila proc. Mlika jsem mela hromadu, ale on se cim dal vic vztekal. Ja se stresovala, bala se ze umre hlady/zizni/zhubne (je to moje prvni dite :) ). Prenasela jsem to na nej a doslo to tak daleko, ze od nejakych cca 4 mesicu nebyl schopnej se napit jinak nez v polospanku a ja tomu totalne prizpusobovala rezim, navstevy, vylety (moc zadny nebyly). Strasny. A ja furt ze UM nedam a kdyz mam mliko, tak budu kojit. Kdyz se rozjed prikrmu, prestal chtit prso uplne, jen v noci. Takze pres den Sunar, v noci kojeni, protoze to prece sakra nevzdam. Protrapili jsme se oba do necelyho 10. mesice. Pak uz moc nechtel ani v noci. Tak jsem se konecne na kojeni vykaslala a dala jeho milovanej Sunar i v noci a myslim, ze se nam obema dost ulevilo a konecne zacal hezky pribirat :) Co chci rict: 1) myslim ze nejaky deti proste nejsou prsomilove a nikdo s tim nic neudela a nema cenu si to vycitat 2) 10 mesicu je super, tak neblbni s nejakym selhanim 3) kdyby se mi to stalo s druhym ditetem, dam tomu par tydnu a prechazim na UM, za ten stres to nestoji.

Edit: kdybys chtela, napis, proberem, jaky jsou to nervy ;)

Příspěvek upraven 27.06.20 v 00:09

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama