Kojenec 7 měsíců nejí příkrmy

15.4.17 14:39

Kojenec 7 měsíců nejí příkrmy

Zdravím Vás, poradíte mi, co dát 7 měsíčnímu, plně kojenému miminu? Jediné, co si vezme je kukuřičná křupka, kus banánu ožužlat…nechce žádné kašičky, zeleninu, maso.. mixované, mačkané,. zkoušela jsem i sladit no nechce to, ani s tím banánem se nenechá ošálit. Budu ráda za každý typ. P.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

5394
15.4.17 14:43

@ppaavvllaa Prostě nabízet, nenutit, rozhodně nesladit a vydržet. V sedmi měsících má ještě moooře času. Je to kojenec, takže má mít hlavně MM.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.4.17 14:45

@ppaavvllaa Jídlo nabízet, ale neřešit, pokud prospívá, evidentně příkrm nepotřebuje, plně kojit se dá mnohem déle než jen půl roku. Mám vlastní zkušenost, moje dcery byly dlouho odpůrkyně jídla, mladší obzvlášt, v roce byla na 95%živa z kojení. Postupně pomalu se rozjedla, ve 2letech se dalo říct, že jí :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3154
15.4.17 15:59

Tak ono záleží i na tobě, zda ti plně kojení vyhovuje nebo jestli chceš mít alespoň jedno nahrazené pevnou stravou a mít možnost ho předat na hlídání.

Děti které začínají s příkrmy občas vypadají, že mixované nechtějí, ale třeba jen neumi jídlo posouvat dozadu. Je dobré dát jídlo na špičku lžičky, tu vložit na jazyk trochu dál než na špičku a lehce zatlačit dolů, dítě by mělo reflexem rty sevřít, jídlo sebrat. Zpočátku fakt malinko na tu lžičku, malinkou lžičkou.

Může vadit i konzistence, mladšímu synovi jsem musela i kupované ještě ředit, vůbec nejedl příkrmy s bramborem.

A vytrvale nabízet, na tyhle nabizeci pokusy je dobré si vytvořit hladký jednodruhovy příkrm vhodné konzistence a nalít si ho do tvoritek na led. Pak si rozmrazit jen kostičku, dvě podle potřeby a nebude té stvat, že jde většina porce do koše.

Do prikrmu se dá zamíchat i odstrikane mléko, určitě by v něm mělo být trošku másla, klidně zkusit i bylinky, kmín. Některé děti milují jogurt, třeba choceňský smetanový.
Nepřislazovala bych, vytvoříš zbytečně návyk na sladké.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.4.17 16:02

No.. nabízím už dýl než měsíc.. to víte navařím s láskou a pak nic.. trochu mě to přestává bavit.. :D a tak myslíte, že mám nabízet především tu zeleninku.. nebo zkoušet, co prostě zachutná..? ono teda, když si ochutná je fakt vidět, že jí to nešmakuje.. jsem si myslela, že v roce už bude víc jíst než mít MM. no uvidíme. má svoji hlavu. nutit-když se pusa zamkne, tak je zamčená.:D jak zjistí, že jsem na lžičce vyměnila jídlo za čaj hned s chutí otvírá pusu, ručkama se natahuje a pije po lžičkách.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
672
15.4.17 16:09

Přesně tak, vůbec to neřešit, nabízet, zkoušet, máme to stejné s dcerou, akorát jí už je 19 měsíců. Už toho sní samozřejmě malinko víc, ale je to boj. Taky jsem z toho měla nervy, ale postupně jsem se uklidnila, váží 12 kg, podobně jako děti které jí normálně, vypadá dobře živená. Akorát bych ji už v létě ráda odstavila, jsem zvědavá, jak to dopadne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
258
15.4.17 16:11

@ppaavvllaa mela jsem podobne predstavy :lol: to jsem byla naivka tedy…nabizim uz 4 mesice, varim mnohonasobne vickrat nez pro nas s muzem a nula nula nic. Obcas ma uspech ovoce, ale „plne davce“ se nepriblizujeme ani zdaleka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.4.17 16:19

No návyk na sladké.. taky jsem si říkala, aby pak nechtěla jenom sladkou chut.. ale ona nechce ani to.. a jako dáme do pusinky, šklebí se, zamkne a už nic.. ani to sladké nechce… tak nevim, co jí mám zkoušet dávat, aby to zachutnalo..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.4.17 16:27

Děkuji za rady. jaké bylinky.? jsou vhodné pro kojence? dobromysl..?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3500
15.4.17 17:02

Měla jsem to s mladší podobně. Vzal si občas pár lžiček jinak to prskal nebo vůbec neotevřel pusu. Nabízelala jsem každý den. Časem pokukoval co mám v talíři já, tak si vzal bramboru, těstovinu nebo zeleninku. Zlomilo se to někdy po roce, kdy se více méně přestal kojit. Najednou začal jíst, ale to co máme my. Kvůli staršímu vařím s málem soli, tak to není problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10433
15.4.17 18:09

Pokud zvladnes odstrikat sve mleko, udelej ji hodne ridounky prikrm treba jen z mrkvicky nebo bramboru s tvym mlekem.Aby to bylo spis mleko. A postupne zvysuj pomer ve prospech zeleniny ci ovoce. Zkus taky zda nevadi teplota-nektere deti jedi jen studene, jine naopak potrebuji prihrat i ovoce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
15.4.17 19:07

Maly se mi rozpapal az nekdy kolem 10 mesicu, jinak byl porad kojeny. Kolikrat i po roce nemel chut a chtel spis MM. Takze bych nabizela a uvidis. Ja taky toho povyhazovala a tez si rikala, ze se s tim patlam a zbytecne :D

• Citovat
  • Upravit
362
15.4.17 19:33

@ppaavvllaa byla bych v klidu, pokud je spokojený, tak přesně co píší holky. Nabízet, nevnucovat a HLAVNĚ NESLADIT. Dcerku jsem plně jen kojila do 7,5m, pak najednou ji to přestalo stačit a bylo po problému. Kluk začal bastit hned v 6m a během 14 dní snědl i 2 misky masozeleninoveho příkrmu. Každé dítko je jiné. Hodně sil :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.4.17 19:59

To je právě to, že moc odstříkat mi nejde.. ikdyž na vylepšení chuti těch dvou lžiček by to možná mohlo stačit-zkusíme. no nějakou nespokojenost nepozoruji.. budí se teda v noci někdy víc někdy míň-zuby nebo bříško.. ještě 1-2× v noci kojím. no naše mimi není moc spavec..čísla na váze říkají, že příbírá, netrhá rekordy, ale roste nám.. no a tak myslíte, že jí mám dávat na dokola tu zeleninu a zkoušet, kdy zabere..?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3500
16.4.17 13:40

@ppaavvllaa zkoušej nabízet a hlavu si s tím nelam. Jíst začne, dřív nebo později. Když přibírá a je spokojené, tak je to v pohodě. Mladší když se pak rozjedl, tak jsme nestačila zírat, co zvládá za porce. :hug: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama