Kojenec a voda z kohoutku

372
12.1.20 16:14

Kojenec a voda z kohoutku

Holky odkdy může miminko pitnou vodu? Mala ma pul roku..může normálně vodu z kohoutku, když ji ohreju v konvici? Na čaj, kaši a takové? Nebo to vadí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15971
12.1.20 16:18

Mne říkali od roku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
894
12.1.20 16:20

Záleží jakou máte vodu, já dávala jen kohoutkovou - převařenou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36401
12.1.20 16:23
@Deňa1995 píše:
Holky odkdy může miminko pitnou vodu? Mala ma pul roku..může normálně vodu z kohoutku, když ji ohreju v konvici? Na čaj, kaši a takové? Nebo to vadí?

Převařenou klidně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14696
12.1.20 16:24

My máme vodu v kohoutku kvalitní. Dávala jsem ji od půl roku. Velmi často je kvalitnější než ta kupovaná v plastových lahvích.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1923
12.1.20 16:27

Pokud je kvalitní (my máme kupř. pramennou z hor), pak ano, ale převařovala bych.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2097
12.1.20 16:28

Normalne prevarenou pitnou vodu davam…a kojeneckou na druhou stranu neprevaruji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48955
12.1.20 16:28

Do půl roku jsem ji převařovala. Od zhruba půl roku už normálně z kohoutku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18285
12.1.20 16:31

Od roka z kohoutku normálně. Jednou jsem četla, že pít jen převarenou vodu (například čaje) není dobré, že té vodě chybí něco nebo tak :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8535
12.1.20 16:48

Já jsem dávala tak od 2-3 měsíců normální kohoutkovou vodu.
Vůbec jsem to neřešila. :) A světe div se, dítě žije.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2390
12.1.20 16:52

@Bubla Bůčková to je jako ty slavný filtrační systémy. Defakto je z toho voda podobná destilované, bez minerálů.

Já kupovala kojeneckou snad jen jednou..kojila jsem plně do 6m, takže nebyla voda potřeba. Pak už normální z kohoutku. Na čaj je převařená, tím, že projde varem, v jídle asi taky. Džus ředím přímo z kohoutku. 10m

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3057
12.1.20 16:53

Dcera byla plne kojena 5 mesicu, pak prikrmy + prso. Nikdy sem nedavala vodu kojeneckou ani zvlast neprevarovala. Pres leto pila cistou vodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1013
12.1.20 17:20

Normálně z kohoutku od narození, tedy od doby, co něco pili kromě mléka. Nejsme v Africe - je tu jedna z najkvalitnějších a nejhlídanějších vod vůbec. Pokud to tedy není z vlastní studny, tam si to člověk musí hlídat sám. Míň teda věřím kojenecký vodám, které stojí bůhví jak dlouho někde na slunci na rampě a v obchodě, sice byly kontrolovány při výrobě, ale už nikdo neví co se tam namnoží, když voda leží tři roky po skladech. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9838
12.1.20 17:51

Vždycky jsem pro dítě používala normální vodu z kohoutku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
19.1.20 08:07

Dobrý den. Já dávám do roka kojeneckou převařenou. Také jsem to nedávno řešila a na FB stránkách zero waste jsem našla tuhle odpověď. Tak sdílím.

Dobrý den,

raději to napíši sem, než do vlákna. K té kojenecké vodě (jsem z oboru).

Voda z kohoutku:

• primárně není určena pro kojence, ale pro dospělé atd. Dospělý totiž zvládne zpracovat jinou koncentraci dusičnanů, než kojenec, kterému může takováto voda ublížit. Nicméně dodám, že záleží, kde bydlíte (některé vodárenské spol. /obce dodávají vodu v kvalitě kojenecké vody, a to v závislosti na zdroj vody). Dusičnany se do vody dostávají především ze zemědělství, jsou tedy i v hlubších horizontech, ze kterých se voda jímá.

Doporučení: Zavolejte si vašemu dodavateli vody a zeptejte se na koncentraci dusičnanů.
Kojenci však vodu také převařte (kvůli mikrobům).

Kojenecká voda v lahvi

• má taktéž sledované parametry, které však splňují koncentrace dusičnanů pro kojence. Když se voda stáčí a kontroluje, jistě splňuje všechny limity. Problém je však s tím, jak je dál s vodou zacházeno (při cestách může projít chladem, jsou skladovány v supráčích venku na vedru apod.).

Tudíž je potřeba ji převařovat taky. Pro sichr.

Dále se můžete setkat třeba s prameny s vodami kojeneckých hodnot. Tam je potřeba se dívat, jak často se ty parametry sledují.

Resumé: Převařením se dusičnanů nezbavíte, převařuje se kvůli bakteriím. A malému dítěti je vhodné převařit vše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat