Kojenec se budí jen do půlnoci

32
27.12.20 21:09

Kojenec se budí jen do půlnoci

Maminky, nemáte nějaké zkušenosti, co se může dít. Synovi je 10,5 měsíce a pravidelně se budí jen do půlnoci. Jde spát kolem půl 8, buď usne hned u mléka a nebo ne a potom se často budí. Někdy k němu jdu dvakrát a někdy i 5×. Mléko dostane buď o te půlnoci a pak spí až do rána bez probuzení a nebo dostane mléko až kolem 3 ráno. Normálně bych si řekla, ze se vzbudí hlady, ale pred spaním vypije 200ml a za půl hodky je hned vzhůru, to nemůže mít přeci hned hlad. Přes den spinká už jen po obědě 3hodiny cca a ani se nehne. Nemůžu přijít na to, co ho trápí. Zubu má 6, možná rostou další ale ze by ho to bolelo jen do půlnoci? Předem děkuji za reakce :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
330
27.12.20 21:14

Nevím, mám to teď podobně. Dcera je už starší. Má 16 měsíců, od miminka spala v noci krásně. Celou noc. Od 8 do třeba do těch 6:30. Nedávno prodělala zánět dásní, měla ATB, celé dva týdny jsem nespala, furt plakala - pochopitelně. Ale už je zdravá a noci hrůza. Usne v těch 8 jako vždycky, ale furt se převaluje a v 1 už je vzhůru, chce do obýváky a hrát si jako kdyby už byl den :roll: Jsem hotová, někdy se vzbudí ve 4 ráno, jako dnes a už nespala. No taky nevím, doufám, že ji to tak nezůstane. Jinak spala užasně. Nic ji nebolí, je zdravá, usměvavá, hravá. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13230
27.12.20 21:38

Není to stroj. Je to malé dítě. Nemusí se mu dít vůbec nic.
Všechny 3 děti se mně tak budily. U prvního jsem to řešila, že proč, u dalších jsem to vzala jako fakt.
Dětem se spánek mění. Opravdu všechny nezalehnou v 8 a spí do 8.

Poslední dítě bídně spalo do roka. Možná později.

Zlepší se to, bude spát. Ale v 10,5 měsících je malý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
224
27.12.20 21:39

To může být úplně cokoli, hlad, nachlazení, zuby nebo nějaká nová dovednost – nezačal si nedávno třeba stoupat, chodit nebo něco takovýho?
A nebo to není vůbec nic, spánek se prostě pořád mění. Nám to lítalo tak, že děti spaly celou noc / budily se do půlnoci (to byly zuby) / budily se od půlnoci… časem si to sedne. V 10,5 měsících je na nějaký režim ještě brzo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
108
27.12.20 22:18

Mně tohle dělala holčička přesně do té doby, dokud jsem ji nevzala dudlík. Já neustále přemýšlela, proč se v noci budí…zuby, hlad, zima…žádnou noc nespala celou..fakt hruza…a teď na čerty vzali jsme ji dudlík…a ona najednou spí celou noc bez jediného probuzení. Nikdy by mě to nenapadlo a nikdy jsem to ani nikde nečetla, že by měl někdo takovouto zkušenost. Dceři bylo 18 měsíců.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1621
28.12.20 10:17

Dcera to taky dělala kolem 9-10 měsíců, byla vzhůru co půl hodiny a pořádně usnula až kolem 22-23 hod. Teď se do půlnoci vzbudí většinou jen jednou - zajímavé je, že vždy kolem půl 10. Není to hladem, ale tím, že se snaží vytlačit prd a to ji vzbudí. Asi má v této době lehčí spaní a to tlačení ji budí. Jindy spí tvrdě, prdí ze spaní, ale nevzbudí ji to.
Možná to u vás může taky souviset se separační úzkostí. Dokud neusne tvrdším spánkem, chce se přesvědčovat, že je máma na blízku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat