Kojenec - špatné spaní, noční děsy, problémy s jídlem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ssasanka
Kecalka 153 příspěvků 07.09.18 10:01
Kojenec - špatné spaní, noční děsy, problémy s jídlem

Zdravím maminky,
potřebuji poradit. Mám první dítě, takže nemám zkušenosti.. Syn 10,5 měsíců, narozen předčasně o 2 měsíce s nízkou porodní vahou, akutní císař. Ale vše bez problémů, jen preventivně sledován v rizikové poradně, na neuro a rhb.

Spal dobře jen jako uplně miminko, nakojit, spát,.. Cca v jeho 6 měsíci začly semtam problémy se spaním, že se v noci vzbudil, měl zavřené oči a plakal. Semtam, ne denně. Říkala jsem to neurologovi a říkal, že nehjspíš noční děsy. Taky se mi zdá. Poté to přešlo. Spánek se dost upravil, spal docela pěkně. Následně přestal spát přes den, když už byl aktivnější, nevím, který měsíc. Nespal přes den vůbec. Ale v noci to šlo. Pak začly problémy s růstem zubů, takže se opět budil, ale v noci moc neplakal, nepřišlo mi to na děsy. Naposled řval hystericky před měsícem(ale to byla fáze růstů asi 3 zubů najednou), kdy brečel, zavřené oči, kroutil se, vzlykal, jakoby natahoval (jako když děti brečí třeba při rozbitém koleni, tečou slzy), měl slzy. Následně se to opakovalo asi ještě 2× tu noc. No zřejmě děs, ale možná i k zubům. Pak měsíc klid, nic výrazného, ovšem za poslední týden opět 3× v noci pláč, zavřeé oči, vzlykání. Je to vždy do půlnoci. Navíc špatně spí, přetáčí se, leze, semtam knourne, dnes i jakoby povídal. Nevím, zdá se mi, že zase děs, a že to má spojené opravdu s náročným dnem… minule to byl odběr krve (při kterém byl uplně psychicky v háji), dnešní noc zase možná z nových zážitků (poprvé byl plavat, byl prvně na písku, nové prostředí..), dnes byl teda i v noci pokakanej. Nakonec jsem dala viburcol, který zabral a asi za 45 minut krásně usnul a spal do rána, vůbec se nevzbudil ani na kojení. Viburcol mi zatím vždy zabral, když už jsem nevěděla co. Do toho posldní týden špatně jí, možná i déle, musím do něj jídlo pomalu soukat. Ráno nechce ani prso, když si lehnu že jdeme kojit, začne lézt..nemá na jídlo čas, je hrozně aktivní oproti jiným dětem, psychomotoricky je docela zrychlený, na to, že je předčasně. Dal si ráno jen chleba. Je normální teda, že časem nebude chtít kojit v noci a i ráno, že bude chtít třeba jen klasickou stravu a mléko si dá jen večer? Nerada bych s tím ještě skončila. Jinak očkován není (bylo to na základě doktora - předčasné narození), jenže nyní se na očko chystáme a nezdá se mi to jako vhodná doba vzhledem k jeho spacím problémům. Prosím, měly vaše děti noční děsy, problémy se spaním třeba už před rokem života? Je normální s tím kojením a jeho potřebou? Co pomohlo na děsy? Homeopatika? Potřebuji ho zklidnit, je hodně akční, i při jídle není v klidu. Jinak je uplně normální, zdravé dítě, akorát se mi zdá lehce úzkostný..např pláče, jakmile vidí doktory, ještě se ani nic neděje. Nechci ho zatím nervovat doktorama, nebo vyšetřením, chci zkust jiné možnosti a dát tomu ještě čas. Děkuji

Přečtěte si článek: Dětské nemoci a vše o nich

Reakce:

iwa83
Kelišová 6528 příspěvků 07.09.18 10:40

Já mám dceru 2,5 roku a pokojných a klidných nocí jsme zažili asi celkem 10! Takže spací miminko neznám. Manžela to nevzbudí (je zatím s námi v ložnici) a i když jo, tak ho dcera posílá pryč a hystericky chce maminku. Což se snažíme vydržet a její potřebu v noci obsloužit tatínkem (když chce čúrat nebo potulit). Noční běsy měla taky kolem roku - vždy po náročnějším dnu. I teď se budí 2× za noc. Občas chce mlíko - ale nedávám v noci. Jednak je to novinka posledního týdne a druhak koli zubům. Přes den se taky občas nestíhá najíst - prostě ji to zdržuje od něčeho zajímavého.

A úzkostná z doktorů je taky. Přitom poslední očkování měla v 1,5 roce a to ani nebrečela. Ale když jsme šly po potvrzení do školky - tj. jen razítko, tak hysterák jak z národního. A nechápu proč. Prostě to beru tak, že je to dítě. Nevím zda bych koli horšímu spaní neočkovala - to bych nenaočkovala asi nikdy. A to za měsíc přibudne druhé. takže se asi nevyspím už nikdy :D resp. tak za 5 let :D

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Bude Bendig v porotě ankety Czech Singer? Jeho manažer mluví o podvodu!

Zpráva o tom, že Jan Bendig usedne v odborné porotě nově vzniklé ankety Czech... číst dále >

Plekanec a Šafářová jsou konečně spolu, na rande vyrazili v Brně

Konečně spolu! Ačkoliv tenistka Lucie Šafářová v Praze slavila vítězství... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >