Kojenecká láhev - jakou pořídit

257
19.5.11 08:17

Kojenecká láhev - jakou pořídit

Ahojky, jelikož čekáme první tak mám trochu zmatek, co pořidit do výbavičky. Chtěla jsem se zeptat na kojeneckou láhev, jakou bych si měla koupit a také kolik (množství, velikost)? Moc děkuji za odpověďi :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1496
19.5.11 08:29

ahoj,jestli budes kojit,tak bych lahev nekupovala zatim vubec. to se da vzdycky dokoupit.ja jsem mela avent lahve,ktere jsem pouzivala az od 8.mesice,kdy jsem prestala kojit,a mame je do ted (18.mesicu), mala pije ted rano a vecer mlicko.Lahve jsou kvalitni, a mam jich asi 6. mam i ty maly lahvicky,myslim,ze je to do 120ml,ale ty jsem snad ani nepouzila.mela jsem to myslim,jako kdybych nemohla kojit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
186
19.5.11 08:37

já používám skleněné a jsem moc spokojená…nějak v ty plastové nemám důvěru. Mám čtyři, ale asi budu dokupovat, přece jen teď dávám (syn 9 měsíců) Sunar 3× denně.....ale být tebou, nakoupila bych je až po porodu. Dopředu je to zbytečné, a dají se dokoupit vždycky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4118
19.5.11 08:55

Být tebou, láhve bych nekupovala. Jen vyhlídla, jejich obrázek vytiskla i s popisem, kde se dá koupit, a přilípla na ledničku. Pokud po porodu zjistíš, že nebudeš kojit, chlap/tchýně ju koupí :palec:
Jinak hodně lidí si chválí Avent. A pro pidimimčo se myslím kupují ty nejmenší.
Já kojila a na čaj a teď už i na UM používám Nuk. Kvůli tvaru savičky, stejný jako oblíbenej dudlík.

Příspěvek upraven 19.05.11 v 08:58

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7276
19.5.11 08:56

my máme MAM,včéra jsem pořídila i učící hrneček a jsou super,stačí ti jedna láhev,později dokoupíš větší savičky,dle potřeby :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20826
19.5.11 08:57

Andílku, dokud se dítko ještě nenarodilo, lahve nekupuj, mohla by to být celkem drahá a zbytečná investice. Každopádně je dobré, že už se o to zajímáš. Když teď zjistíš, jaké jsou možnosti, bude se ti v tom pak lépe (a rychleji) orientovat v případě nutnosti.

Pokud rovnou nebudeš kojit, pak je asi jedno, jakou láhev pořídíš. Pokud budeš chtít z nějakého důvodu jen přikrmovat ke kojení, pak je lepší použít něco, co se prsu přibližuje, takže dynamickou savičku (lahvičky Medela, Tommy Pee, Lovi). Avent a spol sice mají savičku, která by měla být prsu podobnější, ale nenutí dítě se nikterak snažit sát, takže dát takovou láhev je většinou zabijákem kojení. Taky si, prosím, prostuduj, takzvané růstové spurty. Hezky je to popsané tady:

http://www.moje-rodina.cz/…ustovy-spurt

Sice to zdánlivě vypadá, že to s tvým dotazem nemá nic společného, ale je to právě o tom, že spousta maminek sahne po láhvi příliš ukvapeně a zničí si tak pracně vybudované kojení. Tak držím palce, abys lahvičky nikdy nemusela řešit :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4155
19.5.11 09:16

Ahoj souhlasím s holkama, zatím nekupuj lahvičky žádné. Pokud budeš kojit, tak je nebudeš třeba ani potřebovat nebo až později a to už zase neužiješ ty nejmenší lahvičky a savičky. Já mám avent lahve a kupoval je manžel, když jsem byla v porodnici rovnou i v sadě se sterilizátorem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18810
19.5.11 09:25

AVENT

pro klid duse bych koupila jednu malou 125 ml s novorozeneckym sosackem, tu pak vyuzijes i po pul roce na caj nebo s pitkama na vodu, stavu i ranni/vecerni mleko.

navic, budes-li po porodu kupovat odsavacku, tak taktez doporucuju Avent, uz je s tou variabilitou s lahvickama a Via kelimkama je jedinecna :lol:

kazdopadne jednu malou bych poridila, to zas takovy zasah do rozpoctu neni…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
257
19.5.11 09:26

Moc děkuji za cenné informace, jelikož nevím co mě čeká, chci se trochu „teoreticky“ připravit a není nad rady z praxe. Článek je zajímavý, s lahvičkou tedy počkám, je pravda, že se dá koupit kdykoliv, ale docela mě zaujala ta „lovi“. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18810
19.5.11 09:29
Amabilis77 píše:

Avent a spol sice mají savičku, která by měla být prsu podobnější, ale nenutí dítě se nikterak snažit sát, takže dát takovou láhev je většinou zabijákem kojení. Taky si, prosím, prostuduj, takzvané růstové spurty. Hezky je to popsané tady:

http://www.moje-rodina.cz/…ustovy-spurt

Sice to zdánlivě vypadá, že to s tvým dotazem nemá nic společného, ale je to právě o tom, že spousta maminek sahne po láhvi příliš ukvapeně a zničí si tak pracně vybudované kojení. Tak držím palce, abys lahvičky nikdy nemusela řešit :kytka:

tak s timhle v zadnem pripade nemuzu souhlasit. Prvni dcera byla prikrmovana od sesteho tydne - ja diky zachvatum zlucniku mela malo mleka a ona nepribyvala spurt nespurt. Diky Aventu jsme kojeni zachranili alespon do ctvrteho mesice, kdy jsme stridali - jedno krmeni prsa, dalsi krmeni lahev.

Sama pediatricka neverila, ze to tak dlouho vydrzime a chvalila a chvalila a od te doby Avent taky doporucuje. Bylo to v roce 2003, kdy byla masirka „kojit, kojit, kojit“ z oblbovacich maminkovskych castopisu typu Bettynka a Maminka dost silena - ted jsou clanky o kojeni slaby odvar… :zed:

Navic pokud ozkousite novorozenecky sosak, tusim ze ma znaceni 0 nebo 1 - tak ten ani nekapne, pokud se nezmacne sosacek, takze ditko se musi sakra snazit, aby neco vytahlo…

mimochodem 125ml lahev se sport nekapajicim pitkem ma na ranni kakao dcera jeste ted, kdy ji budou tri - ja mam aspon zaruku pri snidani, ze mleko ci kakao nebude vycamrane jako je to v pripade, kdy ho dostane do normalniho hrnku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9649
19.5.11 09:31

Ja jsem si taky pred porodem jednu malou lahvicku koupila :-) Zase tak draha investice to nebyla, vysla me asi na 120 Kc a navic si myslim, ze ji pouzijes urcite - kdyz ne na kojeni, tak casem na cajik :-)
Ja mam teda Avent, Tomme Tippee a NUK, male je docela jedno z ceho pije, hlavne ze tece :-)
Jo a taky jsem dostala lahvicku v balicku u gynekologa a potom v porodnici, tak bych to moc nehrotila :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
304
19.5.11 09:34
adeeelia píše:
my máme MAM,včéra jsem pořídila i učící hrneček a jsou super,stačí ti jedna láhev,později dokoupíš větší savičky,dle potřeby :wink:

Taky máme MAM. Holčičky sice plně kojím, ale dostávají z nich odstříkané mlíčko s Nutritonem na reflux, takže jsem ráda, že je mám. Jsem naprosto spokojená. Jo, a dají se otevřit i zespodu, takže se skvěle umývají! :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11512
19.5.11 09:36

Tak já mám zkušenosti s Aventem a Nukem :-) Jako mimi bych dala raději Nuk - skleněnou lahvičku -mlíčko mi příjde v plastu pro malé mimi divné. A Nuk mi příjde, že má savičku podobnější prsu :-) Ten s širokým hrdlem..
My taky přikrmovali od 3 týdne - prso a láhev a nezabili jsme nic a během 7 týdnů se nám kojení rozběhlo a lahvička šla do skříně:-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Bin
465
19.5.11 09:53

tak z mé zkušenosti…pokud se chce zachránit kojení a přikrmuje se z lahve, tak doporučuju NUk nebo Avent…z toho se dětem tahá docela těžko, musí se snažit, stejně jak u prsu, ale jak jsem přestala kojit, bylo zase krmení z těhle lahví spíš pro zlost…strašně to trvalo a u dvojčat mě pěkně bolely ruce, tak jsme přešly na MAM a obrovská spokojenost…jsou fakt super na to umejvání a ten antikolikovej systém je úžasnej…takže spíš bych pořídila jednu lahvičku třeba Avent…měla jsem doma i pohotovostní dávku nutrilonu v pytlíčku…dá se v lékárně koupit, kdyby náhodou tokojení nestačilo a pak bych se zařídila dle toho, jak to s kojením půjde… :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1741
19.5.11 09:57

Ahoj, no je pravda, že do toho možná investuješ „zbytečně“ ze začátku, ale já jsem pořídila lahev antikolikovou lahev Difrax, použití i pro větší děti :wink: , já stejně nekojím, mléko odsávám a podávám přes tuto lahev… ale teď se s prckem snažíme zase dostat zpět k prsu a tak jsem včera pořídila lahev od Medely, jmenuje se Calma a ona je napodobeninou ženina prsa, bradavky, takže prcek by neměl poznat rozdíl mezi lahví a skutečným prsem. Obě lahve cca okolo 400,–Kč, což není málo, ale přiznejme si, zase taková darda to není :nevim: :wink:

Jinak já i kdybych plně kojila, stejně podávám prckovi čaj, cca 20ml denně, za prvé po tom krásně prdí a kaká, takže nemáme problém s prdíkama :dance: a v horkých dnech má i miminko žízeň… a nemyslím si, že v horkých dnech stačí miminku pouze mléko

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat