Kojenecká voda, co se nemusí převařovat

550
28.6.05 10:10

kojenecka voda co se nemusi prevarovat

Ahojky,
s rocnima prckama frcime na tabor, kde neni elektrika, tepla voda, kanalizace a pod… Doma prevaruji vodu z kohoutku, ale tady neni pitna, poradite mi nejakou balenou kojeneckou vodu, co se nemusi prevarovat? Nebo uz je to u rocnich deti v pohode a mohou neprevarenou jakoukoli kojeneckou vodu?
Diky za tipy.

Monca a moncicaci 12m a 3t

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6545
28.6.05 10:20

Od narození malé používáme vodu Aqua Baby, zpočátku poctivě převařovaná, cca od 6 měsíců převařuji na jídlo a když potřebuji rychle chladnější, nebo na studené nápoje, už nepřevařuji pokaždé a teď bude malé 9 měsíců a když zrovna vodu nemam převařenou (vařim v konvici určené pro malou větší várku - kaše, čaje apod), tak normál naleju rovnou z flašky. Problémy s ní nemam. Kupujem jí v Tescu, 5litrový kanystr.
Vodu z kohoutku budu čekat dýl, ale je to tim, že u nás voda neni zrovna moc vhodná ani pro dospělé.
GaB, 9měs

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12466
28.6.05 11:02

Voda Fromin se nemusi prevarovat. Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2901
28.6.05 11:15

Balená kojenecká voda se musí převařovat? Pro roční dítě? To teda zírám… :roll: Dcera byla plně kojená - a pak už jsem nic nepřevařovala, jen když to byla voda z kohoutku.

Baghira a Eliška 14,5 m.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
203
28.6.05 11:22

Ahoj holky,
Taky si myslim,ze uz neni potreba v roce prevarovat balenou kojeneckou vodu.Petra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2480
28.6.05 13:44

Ahoj Monis!

My už taky dlouho kojeneckou vodu nepřevařujeme, myslím, že to není třeba. Jinak kupujeme Aquilu.

Žížalka a Honzík (13m)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
333
28.6.05 13:45

Ahoj holky,
já jsem si teda myslela, že pokud je voda kojenecká, tak se nemusí převařovat, dělala jsem to asi do 3 měsíců, ale od té doby ne. Malá je zatím OK :D
A od kdy se může normální voda z kohoutku ????
Pá.
Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1718
28.6.05 14:13

Ahoj Mončo,

já kupuji kojeneckou vodu „Veseta“ a přiznám se, že ji nepřevařuji od Petrových 6ti týdnů......doposud žádné problémy neměl, nakonec se párkrát napil i vody z bazénu, kam chodíme plavat a taky se mu nic nestalo :wink: …

Přeji hlavně zdravíčko a pěknou dovolenou s cácorkami
Lila a dva klucííí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1130
28.6.05 14:36

Ahoj,
já jsem kojeneckou vodu převařovala do 6 měsíců poté už ne. Náš pediatr nám řekl, že od těch deseti měsíců, mohou děti už vodu z kohoutku. Do roka jsem jí poctivě převařovala a od roka jak kdy, když jsem potřebovala dolít horký čaj studenou, tak rovnou z kohoutku a malý zatím nic není. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
28.6.05 16:31

Ahojda Monis,
já si taky myslím, že v roce balenou kojeneckou vodu převařovat nemusíš, já už jsem to taky nedělala, jinak doporučuju Fromin nebo Aquilu, tu asi dostaneš snadněji. Jen bacha na Dobrou vodu, ta už pro prcky vhodná není. Ačkoliv v tom roce už by se to asi na pár dní taky nezbláznilo :D Tak si krásně užijte tábor!

Šárka

• Nahlásit
  • Citovat
6429
28.6.05 17:33

Ahoj,

určo není třeha převařovat, jen nesouhlasím s tím, že Dobrá voda není vhodná. Vím, že je nově označená jako „Nejjemnější minerály“ či jak.. ale to vadí malým miminům. Dětem od 10. měsíce to nevadí, jejich ledviny jsou už na to připravené - toliko názor lékaře.

Jinak jsem právě minulý týden někde četla, že by děti po roce měly dostávat i minerálku - právě pro ty stopové prvky, minerály apod., které tělo už umí bez problémů využít, ale nevím od koho to byl článek, tak to o té klasické minerálce nemůžu tvrdit stopro.

Ale dobrá voda je pro roční dětičky OK - dáváme ji dál.
Bůhví, jak dlouho byla víc mineralizovaná.. a to ji tedy naše dětičky dostávaly i v době, kdy na to tělíčko dělané nebylo… to je horší..
nyní věřím, že už je to jedno… tak zbytečně neplašit…
a užijte si tábor!!

Pa, E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3417
28.6.05 17:52

Tak já zopakuju to co ostatní, je to zbytečné převařovat tak velkému dítěti. Kupuvali jsme Kojeneckou vodu, kterou mají v obchodě kam jezdíme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1436
28.6.05 19:11

Ja pouzivam Tomu, je na nej napisane vhodna ako kojenecka voda. Nie je tam nic o prevarani, na Lucke je, ze sa ma prevarat. Takze ja neprevaram varime a pijeme ju az od 6,5m a v pohode. Ale rocnemu uz fakt netreba prevarat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
550
28.6.05 23:13

Holky diky moc za tipy, tolik odpovedi jsem ani necekala :wink: Jsem rada, ze jste potvrdily mou domenku, ze se balena voda uz prevarovat nemusi.
Po ukoncenem 7m jsem chtela balenou vodu prestat prevarovat, ale holky na rodine mi rekly, ze skladovani balenych vod neni nic moc a pokud je dobra voda z kohoutku, tak je lepsi prevarovat tu nez neprevarovat balenou. Proto pouzivame kohoutkovou a prevarujem. A jsem rada, ze muzem prilezitostne pouzit i balenou a neprevarovat :)

Efi, s tou mineralkou me to zaujalo, nevi o tom nekdo neco vic?

Jeste jednou diky.

Monca a moncicaci :P :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
456
28.6.05 23:35

Ahojky, já tedy malé převařuji a to je jí 16 měsíců. Můj otec, který se tím zabývá tvrdí, že je daleko stravitelnější pro lidský organismus. Já tedy převařuji i sobě a musím říci, že nepřevařená mi leží v žaludku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama