Kojenecká voda, plast nebo ve skle?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.04.19 18:49
Kojenecká voda, plast nebo ve skle?

Ahojda :) Kupujete někdo kojeneckou vodu ve skle? Já kupuji plast, ale říkala jsem si že se pořád říká jak je plast škodlivý, že z pet flasek to není zdravé atd, a miminka vlastně třeba do roka nepiji z ničeho jiného než prevarenou kojeneckou vodu z plastu přemýšlím zda to aspoň netridat s tou ve skle.. Převařením se z kohoutkové vody nestane kojenecká, Varem se z vody může odstranit např. oxid uhličitý (CO2) nebo chlór a některé bakterie, nedají se jím však odstranit jiné nežádoucí látky, které se ve vodě mohou vyskytovat. Převařením se nezmění její chemické složení jako například obsah dusičnanů, velmi nebezpečných pro kojence a malé děti. - článek který jsem našla na internetu, dříve žádná kojenecka voda nebyla, ale dříve taky nebylo všechno to co teď.. Jak to máte vy? :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlinenozu
Extra třída :D 12435 příspěvků 03.04.19 18:53

Kojeneckou vodu jsem nikdy nekupovala. Máme velmi kvalitní vodu z vodovodu. Já hlavně absolutně nevěřím kvalitě kupovaných vod, když vidím, jak to stojí v létě v paletách několik hodin na přímém slunci a žáru.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.04.19 18:58
@nozu píše:
Kojeneckou vodu jsem nikdy nekupovala. Máme velmi kvalitní vodu z vodovodu. Já hlavně absolutně nevěřím kvalitě kupovaných vod, když vidím, jak to stojí v létě v paletách několik hodin na přímém slunci a žáru.

Právě proto no, bůhví kde to skladují.. Tak si říkám, že ve skle by byla určitě lepší..

Kriss Tina
Extra třída :D 10172 příspěvků 03.04.19 19:03

Jestli prevarena z kohoutku, nebo v petce kde se to skladuje venku na sluníčku a lecos se do toho může z toho uvolnit, už je za mě úplně fuk. Sklo neznám, a osobně bych se s tím odmítala tahat (ale my bydlíme ve 3. patře bez výtahu, to bych na tom nechala záda), momentálně odmítám tahat už i ty petky :lol:

pocker
Zasloužilá kecalka 685 příspěvků 03.04.19 19:30

Ve skle jsem neviděla koj.vodu, ale viděla jsem v obale jakém je trvanlivé mléko.

Kaileee
Ukecaná baba ;) 1325 příspěvků 03.04.19 19:32

to máte tak špatnou vodu? u nás je kvalita vody úplně výborná, převařovala jsem asi první půlrok.. ale za kojeneckou bych nikdy neutrácela a to neřeším nějaké plasty

Uživatel je onlinenozu
Extra třída :D 12435 příspěvků 03.04.19 19:36
@Anonymní píše:
Právě proto no, bůhví kde to skladují.. Tak si říkám, že ve skle by byla určitě lepší..

No a ty si myslíš, že to v tom skle skladují jinak? to je trochu naivní…

klamonožka
Ukecaná baba ;) 2324 příspěvků 03.04.19 19:45
@nozu píše:

Ale když nechají na slunku stát PETky, tak se do té vody uvolní různé sajrajty, když tam nechají stát flašky ve skle, tak se tak akorát ohřejou, o to asi jde. :nevim:

Ale jestli máte v pohodě kohoutkovou, tak mi to taky přijde zbytečné.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.04.19 19:53
@pocker píše:
Ve skle jsem neviděla koj.vodu, ale viděla jsem v obale jakém je trvanlivé mléko.

https://www.aquaanna.cz/…a-0.7l-sklo/

Uživatel je onlinenozu
Extra třída :D 12435 příspěvků 03.04.19 19:54

@klamonožka no jo, ale i ohřátím se ta voda kazí. je jedno, jestli je uložena v plastu nebo ve skle. V plastu je to mnohem horší, ale ohřátí ve skle není taky žádná hitparáda…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.04.19 19:56
O
@nozu píše:

To určitě ne, ale neuvolnuji se tam látky které naopak z plastu ano .. Sklo je odjakživa nejlepší materiál, co se nápojů skladování týče..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.04.19 19:57

Vše má své pro a proti :) děkuji za názor maminky :) každá chceme pro své miminko to nejlepší :)

Bubla_Bučková
Kelišová 6356 příspěvků 03.04.19 20:11

Kupuju kartonovou v Dm za 13 korun litr. Ty 400 měsíčně mě nezabijou už.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.04.19 20:32
@Bubla_Bučková píše:
Kupuju kartonovou v Dm za 13 korun litr. Ty 400 měsíčně mě nezabijou už.

Tyjo :) asi to bude lepší než plast to ani nevím že ji tam mají děkuji za typ :)

Bubla_Bučková
Kelišová 6356 příspěvků 03.04.19 20:34
@Anonymní píše:
Tyjo :) asi to bude lepší než plast to ani nevím že ji tam mají děkuji za typ :)

A nepřevaruju :mavam:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama