Kojenecká voda versus voda z kohoutku

483
21.11.04 17:38

Kojenecká voda versus voda z kohoutku

Ahoj všechny maminy,
chtěla jsem se zeptat,kdy jste začali mimískům dávat místo kojenecké vody vodu z kohoutku?Ono se to samo nabízí-kojenecká voda jen pro kojence…ale předpokládám,že vodu z kohoutku máte „kvalitní“… :roll: Děkuji moc… :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12466
21.11.04 19:54

Ahoj Kokhino, promin, ze misto odpovedi se ti vmisim do tveho dotazu se svym dotazem, ale ten muj s tim tvym souvisi. Prevarujete jeste kojeneckou vodu? Popr. se ptam - odkdy ji neprevarujete? Ja zatim pouze kojim ale za chvili nam zacnou prikrmy, tak by me to zajimalo v souvislosti s event. nejakym dalsim pitim pro mimi. Diky Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
202
21.11.04 19:58

Ahojky,
já mám ročního syna a kojeneckou vodu používám a budu používat dál, protože máme rodinný domek s vlastní studnou, a voda ze studny není úplně „košer“. Nechali jsme si dělat rozbor, zjistili nám tam nějaký bakterie a bůhví co ještě, doporučili vyčistit Savem nebo Sagenem. To jsme sice udělali, ale i tak tomu moc nevěřim, a používám to jen jako užitkovou vodu. Já sama s manželem taky radši kupujem balený vody a pro dítě tuplem. Co se týče normální kohoutkový vody z vodáren, toho bych se tak nebála, tam na to dávaj bacha, ale dítěti bych to začala dávat až tak od 2 let.

Měj se.
Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
202
21.11.04 20:00

Jani,
když budeš kupovat vodu Fromin, tak nemusíš vůbec převařovat a máš to jednodušší. Já jsem přestala převařovat, co synovi bylo 10 měs.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1460
21.11.04 20:24

Jani!

První měsíce se voda doporučuje převařit, kolem jednoho roku bych dávala nepřevařenou (zpočátku lze míchat půl na půl s převařenou).

Normální převařenou vodu z kohoutku (na vařební a čaje) jsem začala používat až kolem druhého roku. Znám maminky, které dávají dosud jen kojeneckou a hodlají v tom pokračovat do tři let. Na pití používám kojenecou vodu dosud, dcera má skoro dva a půl roku.

Alice

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
483
22.11.04 05:50

Ahoj,
děkuji za odpovědi…já ještě převažuji,mám malé mimi,ale díky za ten tip na Fromin… :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22
22.11.04 11:20

FROMIN

Ahoj, ja tedy vubec nekojila (bophuzel) a tak pri vyberu vody, jsem pozadala kamarky manzela, ktery je laborant a dela rozbory vseho, aby mi poradil. A od te doby kupujeme pouze FROMIN a dokonce ji nemusim ani prevarovat, proste je super. Ja ji tedy prevaruji, ale kdyzjsme treba na cestach nebo tak, tak pouze naleji z lahve… Je sice oneco drazsi nez jine vody, al eje vazne uzasna… Nikdy jsme nemeli zadn epotize napr. s prujemm atd. Jendou nam voda dosla a protoze ji u nas nemeli, takjsem prevarila vodu z kohoutku a to bylo nadeleni… Jinak ten kamaradk ymanzel mi doporucil prevarovat vodu (nebo neprevarovat Fromin:) az zhruba do dvoulet, pak uz by si to telicko melo s vodou z kohoutku poradit samo, ale mam kamaradku, ktera prevaruje vodu z kohoutku od narozeni a nikdy potize nemeli, ono je to asi individualni. My jsme proste choulostivejsi. Kazdoppadne v knihach doporucuji take prevarovat kojeneckou vodu do jendoho roku, po te kojeneckou vodu (ale uz se nemusi prevarovat) a na normalni pisou prejit az tak po druhem roce…
Hanka a Anetka (9mes.)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10
23.11.04 17:46

voda z kohoutku

Syn má jeden rok a používám většinou vodu z kohoutku. Nám teče voda v kvalitě kojenecké, tak si myslím, že není problém ji používat. Šárka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
108
23.11.04 21:45

My jsme používali převařenou vodu z kohoutku od 6měsíců do nynějška (2roky). Žádné problémy jsme neměli. Do 6 měsíců jsme pouze kojili (nedávali čaj), takže kojeneckou vodu jsme nepoužívali vůbec. Určitě je dobré zjistit si na OHS ze vzorku konečného spotřebitele kvalitu vody a podle výsledku se rozhodnout. A chci se zeptat, když dítě dostává třeba do tří let převařenou kojeneckou vodu, nemůžou si jeho střeva na ni třeba tak zvyknout, že by přechod na obyčejnou vodu mohl vyvolávat potíže? Říká se přece, že když držíme dítě v příliš sterilním prostředí, pak se tělo neumí bránit virům, bacilům aj. Nebo to spolu nesouvisí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
458
24.11.04 08:50

ahoj mamči,
chci jen upozornit na jednu věc, na kterou se občas zapomíná. Konkrétně v Praze je voda kvality kojenecké, nicméně záleží na trubkách, jaké máte v domě. My bydlíme ve starším baráčku a trubky už jsou uvnitř zřejmě lehce zrezlé, protože nám teče občas oranžová voda :( . Takže já používám spíš kojeneckou vodu na přímé pití, jinak tedy vařím z městské.
mějte se krásně
janice

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
92
24.11.04 12:28

Ahoj, malá byla do 7 měsíců plně kojená, ale výjimečně do čajů na bolení bříška a později na vaření příkrmů používáme převařenou vodu z vodovodu. Jsme z Prahy a voda je tu dostatečně kvalitní, tedy pokud vám jí nekazí staré vodovodní trubky (kdybychom se nepřestěhovali tak to byl u nás také problém).
Lucka a Petra (9m)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
17.1.05 23:41

Aojky,
ja jsem kojila do 13 mesicu,pak jsem rovnou presla na dzusove stavy michane s vodou.Umela mleka a kravska odmital.Asi do roku a pul jsme pouzivali Evian(bez problemu),ale finance nas donutily zmeny.Zjistili jsme si o kvalite nasi vody v kohoutku a od te doby jen ta.Jestly chces pouzivat vodu z kohoutku radsi si to over.

• Nahlásit
  • Citovat
125
18.1.05 00:09

Ahoj, ja jsem plne kojila do 6m. a kdyz jsem si pak na prikrmy a caje sla koupit koj. vodu, tak jsem ji tady nesehnala, dokonce ani v lekarne! 8O Bydlime sice v malem meste, ale trochu me to prekvapilo. Proste to tu nikdo neresi, vsechny maminky pouzivaji vodu z kohoutku. Co se tyka prevarovani, tak jsem nekde cetla, ze by se mela prestat prevarovat od 9 mesicu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
918
18.1.05 10:45

Do 6 měs. jsem plně kojila, potom jsme používaly kojeneckou vodu převařenou. Jak malá lezla a chodila a čím dál častěji ochutnávala podlahu a jiné „dobroty“ (kočičí granule, našeho psa, skluzavku a ploty venku, pískoviště i s pískem........... :roll: ), tak jsem přešla na vodu z kohoutku nepřevařenou. Nějak mi to pak přišlo nesmyslné. Čerstvá pražská i brněnská voda z kohoutku mi přišla rozhodně lepší, než několik dní načatá voda kojenecká. Myslím, že to bylo tak kolem roku. Teď má malá 19 měs. a nikdy problémy neměla :) . Mně akorát vadilo, že se snažila (a dost úspěšně) pít vodu z bazénu při plavání :x ,ale i to se obešlo bez následků, takže buď máme mimořádně odolné dítě a nebo to není zas až tak vážné :lol: :lol: :lol:
Eliška a Kamča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
30.1.05 22:29

voda-ideální řešení

Všem zájemcům o „vodní problematiku“ doporučuji navštívit www.vodnifiltr.cz. zadejte heslo 895420. Chcete informace o kvalitě dostupné pitné vody? Nebo chcete mít již dnes doma nejlepší domácí vodní filtr? Vás všechny tyto www jistě uspokojí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama