kojenecká voda..nebo voda z kohoutku???

Anonymni
1.3.08 10:53

kojenecká voda..nebo voda z kohoutku???

Ahojky maminy,mám 1mimčo a ted tápu jestli používat na UM koj.vodu nebo vodu z kohoutku?Díky moc za radu.Marketa

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3496
1.3.08 10:59

Ahoj, já do půl roku používala kojeneckou, pak převařenou z kohoutku a od 11m jsem ji už ani nepřevařovala, a vůbec nás to nepostuhlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3496
1.3.08 10:59

nepostihlo :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
989
1.3.08 11:25

My jsme doteď používali kojovodu, ale už se mi párkrát stalo že došla, a už se mi navečer nikam běžet nechtělo tak jsem převařila kohoutkovou........nic se nestalo.......co by se taky mělo stát ne? Ale myslím že v porodnici nám říkali do 1 roku používat kojeneckou vodu - tak to teďka asi budu tak nějak koulet podle situace a do toho roku to vydržím

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
1.3.08 11:33

Do roka se má používat balená kojenecká kvůli obsahu dusišnanů a dusitanů. Pro mimča je mnohem přísnější norma než to co teče z kohoutku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
334
1.3.08 12:12

S těma dusičnanama je to tak jak píše Lasička, ale někde je obsah dusičnanů i ve vodě z kohoutku tak nízkej, že tam lze používat (např. Drnovice u Vyškova). Doporučuju si zjistit - např. na netu, limit u kojo vody je 10mg.
Ale já pro vaření zeleniny používám norm. vodu - dává se jí minimum, na kaši, čaj atd. pak vodu balenou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9239
1.3.08 12:13

Mrkni na oficiální stránky vašich vodáren třeba máte vodu vhodnou pro kojence v normálním vodovodním řádu (někde to tak mají). Jinak jedná se právě o ty dusitany, dusičnany, sodík, ale taky třeba vápník a jiné minerály co se musí v kojenecké vodě kontrolovat víc než u dospěláků.
Ale pozor kojeneckou vodu - né jakoukoliv balenou. :wink:

My jsme do půl roku převařovali kojeneckou vodu, pak už jen ohřívali. A v roce mi naše Dr. poradila dávat normálně vodu z kohoutku (že je už vhodná a zároveň obohacená o vápník, železo a jiné věci - malá totiž nechtěla pít UM tak aspoň tak).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3496
1.3.08 12:13

Holky, vím, že se má používat kvůli těm dusičnanům, ale jak víte, jak se s tou kojeneckou vodou zacházelo? Její kvalitu hodně ovlivňuje, jestli nebyla dlouho na slunci nebo někde v teple, jak ji skladovali, než se k vám dostala?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12968
1.3.08 12:27

Ahojky, do půl roku jsem používala kojo vodu, ale několikrát se mi stalo, že jsem i vylila - po převaření byla jakoby kalná :evil: Pak jsem koupila filtrovací konvici a používáme přefiltrovanou vodu z kohoutku :wink: Zdá se mi na chuť lepší a podle toho, jak ten filtr za chvíli vypadá, tak to snad k něčemu i je 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13338
1.3.08 20:21

já se přidávám k září. občas je opravdu jistější vzít vodu zz kouhoutku. u kojeném opravdu člověk nikdfy neví, jak se s ní zacházelo. a z kohoutku teče voda kontrolovaná, uskladněná v chlůadu a tmě, jak to má být… my teda začaly až od půl roku s čajíky, do té doby byla klárka jenom kojená. ale brala jsem rovnou převařenou vodu z kohoutku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
andela
1.3.08 21:12

Já jsem to neřešila a dávala vodu z kohoutku - z počátku převařenou (sunar, čaj). Myslím že voda je kontrolovaná dostatečně …Akurát u našich dávám vodu balenou, bo tam mají studnua v ní vodu neskutečně tvrdou
Mmch, když budeš mít doma 2 - 3 dny otevřenou kojo vodu, asi to už nebude vončo ne? A nikdy nevíš jak jí skladujou … a nikde ti nezaručí že když je napsáno kojenecká voda, že taky opravdu normy splňuje .

• Nahlásit
  • Citovat
5648
1.3.08 21:41

ahoj ja od zacatku davam prevarenou vodu z vodovodu.Kamaradky maminka dela na vodarnach u rozboru vody a doporucila ji primo kohoutkovou.Jde opravdu o to,odkud jsi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5255
2.3.08 10:28

Tak já jsem do půl roku dávala balenou a od půl roku do roku z kohoutku převařonou,od roku už nepřevařuju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
2.3.08 12:13

Je pravda, že se správným skladováním balené vody se obchodníci moc netrápí, ale to nemá co dělat s obsahem dusičnanů nebo těžkých kovů (mmch norma pro vodu v kohoutku se neustále změkčuje, aby byly vodárny schopné vůbec něco dodávat do řadu). Kazí se bakterka a to se vyřeší právě převařením. Vaření kohoutkové vody nemá moc význam, je v ní chlór, kterej všechno živý už zabil :-)

Lasička

• Nahlásit
  • Citovat
Bedhann
4.3.08 10:00

Ahoj, já jsem dávala vodu balenou, ale jelikož my příjde, že se ta vodá v obchodech válí kdekoliv /slunce, mráz…/, tak jsem koupila filtrovací konvici Brita a mám vyřešeno. A pijeme tu vody i my!! Je to fakt sakra rozdíl :lol:

B.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama