Kojenecké mléko při kolikách - jaké dát pokračovací?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Helena18
Povídálka 17 příspěvků 9 inzerátů 13.01.19 14:59
Kojenecké mléko při kolikách- jaké dát pokračovací?

Zdravím maminky :mavam:
Dceři je 6 měsíců a od narozeni je na UM. Několik měsíců jsme byly na Beba AC proti kolikám. Teď by měla najet na pokračovací mléko od 6m a tápu, jaké vybrat, nerada bych, aby jí zase začaly problémy s bříškem :-( přemýšlím, že bych zůstala zase u Beby (např. Optipro 2…).. máte někdo zkušenosti s přechodem od mléka proti kolikám na pokračovací mléko? Co byste doporučily?
Děkuji ;)

Reakce:
Verurizeckova
Ukecaná baba ;) 1261 příspěvků 13.01.19 15:45

Neporadím s mlékem proti kolikam, protože malý na ne netrpěl, ale obecně si myslím, ze trápení břicha v půl roce už nehrozí. Vždyť už by měla normálně jist a zažívání už je přeci jen zvyklejsi, nebo je nějaký problém? Malý byl na Beba Optipro Comfort… jak jsme najeli na prikrmy, tak jsem objevila kaše Kendamil, které mi přišly naprosto bajecne a přešla jsem i na mliko, takže teď máme Kendamil 2 a musím říct, ze chuti, vůni, vším je to bezkonkurenčně nejlepší um, co jsem měla tu cest vidět anebo chutnat :) malý přechod zvladnul úplně v pohodě, naopak měl zase stolici jako michana vejce, což jsem od zavedení prikrmu prakticky neviděla. Břicho v pohodě, ale od narozeni používám BioGaia probiotika ;)

Helena18
Povídálka 17 příspěvků 9 inzerátů 13.01.19 19:04

@Verurizeckova
Dekuji :-) Doufam ze nehrozi, uz basti prikrmy, ale preci jen strach trochu mam, nektere deti to trapi do 3,4,6 mesicu, nektere do roka… :nevim: Zajimalo me jestli je nekdo ve stejne situaci a jake mleko dal ;-)

Verurizeckova
Ukecaná baba ;) 1261 příspěvků 14.01.19 08:47

@Helena18 ahojky, no na myslím ze maminek s podobným problémem už asi tolik nebude :) a problémy už nejsou? Spis premyslis jako prevenci? Od te doby, co je malý furt na břiše, tak prdi pořad :nevim:

Ale ještě mě napadlo, vždyť nemusíš jít na pokračovací mliko. Pokud te uklidnuje ta Beba, tak u toho zůstaňte :) ty pokračovací mlika jsou akorát jakoby horší kvality, ze je v nich min vitamínu atd. protože je předpoklad, ze dítě má ostatní v jídle, když je na prikrmech :)

Helena18
Povídálka 17 příspěvků 9 inzerátů 14.01.19 19:44

@Verurizeckova myslela jsem i jako prevenci :-) Mala je na brisku hodne, ale kdyz jsme ve 4m zacly s prikrmy, zase ji zaclo bolet brisko, takze jsme musely dat i pauzu… ted uz je to nastesti v pohode, jen radeji nedavam kvetak, hrasek, brokolici zatim… to se neosvedcilo :-( hold ma to zazivani nejake horsi… to je taky moznost s tim mlikem, tak dekuji za tip ;-)

Verurizeckova
Ukecaná baba ;) 1261 příspěvků 14.01.19 19:54

@Helena18 jasně to chápu, tak pokud te to uklidnuje a malé mliko chutná, tak ho nechte, to není nic proti ničemu :) já teď řeším opačný problém, ze malý by nejradši jedl jenom prikrmy a mliko už moc nechce :) tak buď rada, ze ti ho pije a klidně ho dávej :) a až se jednou odhodlas, tak ten Kendamil fakt vřele doporucuju, i to složení je perfektní, ale na pilu netlac a uvidíš, ze to bude lepší a lepší. To já mám pocit, ze do měsíce bude malý asi jist rovnou steak :lol:

Helena18
Povídálka 17 příspěvků 9 inzerátů 14.01.19 20:44

@Verurizeckova jasne :-) ja jsem nevedela jestli to nevadi, rikala jsem si, aby ji treba nejaky vitaminy a ziviny v tom mleku nechybely, a ono je to teda naopak :-) tak to mas pekneho jedlika, to je dobre, aspon mu chutna :-D :palec:

Růžička17
Povídálka 18 příspěvků 21.01.19 10:59

V tomto věku se děti už více hýbají a na koliky tolik netrpí. Takže zkuste a uvidíte. Já osobně dávám od miminka UM Naše mléko (kozí um) a bolení zcela vymizelo. Je lépe stravitelné, než kravské um. Můžete vyzkoušet i Kozí kaše od stejné firmy, syn je má moc rád :palec:

Helena18
Povídálka 17 příspěvků 9 inzerátů 24.01.19 21:29

@Růžička17
Dekuji za tip ;-) zkusila jsem Bebu 2, dala jsem ji male vecer a v noci zacla zvracet, div se mi tim nezadavila :-( takze hned v nedeli jsme shaneli cokoliv jineho a skoncili jsme na Hami, a zatim to vypada dobre :-)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Peníze ze sociálky utrácí za drogy, tvrdí exmanžel Terezy z Výměny

Přání mnoha televizních diváků se možná brzy stane realitou. Účastnice... číst dále >

Nejotrávenější fanynka: Jágr na ledě zářil, Kopřivovou ale příliš nezajímal

Ačkoliv se toho o – na první pohled – vlažném vztahu mezi Jaromírem Jágrem a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >