Kojení 2roky jak přejít na UM

7
23.6.21 15:36

Kojení 2roky jak přejít na UM

Kojima plně už druhým rokem 8) a ráda bych už s kojením přestala. sunar ji u chutná, vypije ho. Pít z hrníčku i z lahvičky umí. Spíš se jedná o pěknou závislost než k nasycení. Kojit chce levné při uspavani, spí semnou ne v postýlce k vzhledem mému postiženi že jsem neslyšící. Zkoušela jsem různé způsoby jak přestat kojit při natírání bradavek citronem apod. Vydržela jsem to tak 3hodiny ne kojit ale byla tak hysterická že jsem ji musela dát prso. Jsem už z toho dost unavená a potřebují jít do práce. Nemáte řadu jak přestat u dvouletého dítěte? Nezná dudlík ani ho nechce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1697
23.6.21 15:49

Mám jenom drastický tip: nechat aby ji uspával otec, nebo ji dát na pár nocí k prarodičům. Prostě někde, kde není prso, které by mohla somrovat.
Ve dvou letech už není úplně hloupá a měla by pochopit, že už mlíko nebude. Je to čistě na tom, kolik toho vydržíte vy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2963
23.6.21 15:54

Bohužel v tomhle věku to jde už jen s trochou hysterie, ale chce to vydržet a nedat. Zkouší se různé věci, přelepit bradavky a říct, že mlíčko už není, ať uspává tatínek. Počítejte s tím, že to bude nějaký den trvat, ale pokud jsi rozhodnutá, tak to půjde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26006
23.6.21 16:03

Nejsi v tom sama. Kojím skoro 2,5leteho. Um teda nedávám, ani dávat nebudu, není k tomu žádný důvod. Taky spím s malým v posteli. Uspávám kojením po obědě i večer. Budí se i tak 1-2× v noci.
Též uvažuju o odstavu. Ono když se rozhodneš, musíš vytrvat. To se mi osvědčilo i u prvních dvou dětí. Musíš si být jistá. A nedat. Jinak je dítě zmatené a při dalším pokusu ti nebude věřit, že to myslíš vážně a protesty budou větší.
Já hodlám zapojit tatínka. Opravdu už je čas aby se naučil usínat bez prsa. Jako první se budu snažit omezit počet kojení, aktivitami, pobytem venku, nesedat na gauč, kde obvykle kojím..No a po prázdninách si asi udělám krátkou dovolenou a nechám ho s tátou. Umí se o něj postarat od miminka, mají krásný vztah. Slíbila jsem starším dětem prodloužený víkend jen sami, tak toho asi využiju. ( Šalvějový čaj a vložky do podprsenky s sebou :mrgreen: )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9836
23.6.21 16:04

Normálně nedat, nejde o potřebu, ale o vynucování si. Není rozdíl mezi tímto a vyřváváním si něčeho v obchodě. Tak holt bude hysterčit, no a co. Nepodlehnout hysterickému dvoletému dítěti je výchova.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
23.6.21 18:48
@LilyJane píše:
Mám jenom drastický tip: nechat aby ji uspával otec, nebo ji dát na pár nocí k prarodičům. Prostě někde, kde není prso, které by mohla somrovat.
Ve dvou letech už není úplně hloupá a měla by pochopit, že už mlíko nebude. Je to čistě na tom, kolik toho vydržíte vy.

To máte naprostou pravdu tohle zafungovalo u druhé dcerky která byla dva dny u babičky. Jenže teď babičky sou starší a nechtějí už hlídat a tatínek to taky zkoušel ten už vůbec nemá trpělivost navíc je vozíčkář ten to tak v Máliku nema

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
23.6.21 18:51
@andelka83 píše:
Nejsi v tom sama. Kojím skoro 2,5leteho. Um teda nedávám, ani dávat nebudu, není k tomu žádný důvod. Taky spím s malým v posteli. Uspávám kojením po obědě i večer. Budí se i tak 1-2× v noci.
Též uvažuju o odstavu. Ono když se rozhodneš, musíš vytrvat. To se mi osvědčilo i u prvních dvou dětí. Musíš si být jistá. A nedat. Jinak je dítě zmatené a při dalším pokusu ti nebude věřit, že to myslíš vážně a protesty budou větší.
Já hodlám zapojit tatínka. Opravdu už je čas aby se naučil usínat bez prsa. Jako první se budu snažit omezit počet kojení, aktivitami, pobytem venku, nesedat na gauč, kde obvykle kojím..No a po prázdninách si asi udělám krátkou dovolenou a nechám ho s tátou. Umí se o něj postarat od miminka, mají krásný vztah. Slíbila jsem starším dětem prodloužený víkend jen sami, tak toho asi využiju. ( Šalvějový čaj a vložky do podprsenky s sebou :mrgreen: )

Dekuji moc za užitečné rady :pankac: zkusím vytrvat a uvidí se co dál. Jen sem na to bohužel sama i když tatínek je ale nezvládne to :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12811
23.6.21 23:44

Musis byt fakt vnitrne naprosto rozhodnuta, ze uz nedas. Bude hrozne rvat, ale kratce. Vyciti z tebe, ze fakt uz ne. A pujde to.

Pokud si ale jista nejsi a prso ji das, zacne rvat hned uz v te intenzite, ktera minule zabrala, pozor na to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26006
24.6.21 09:37

@alicep86 to chápu, že je mnohem těžší. Jste stateční oba. Z nás tatínek zastupuje komplet, tak snad to zvládnou. Babička hlídá též. Ale taky míň než starší děti. Nejstaršího měla přes noc na dva dny právě kvůli tomu, že jsem tu dobu chtěla využít na zrušení nočního kojení. Byly mu čerstvě 3. I druhý šel k ní s bráchou na noc chvíli před 3 rokem. Nejmladšímu bude 2,5 a taky bych ráda, aby už ho mohla kolem toho 3 roku hlídat i přes noc u sebe ( potřebujeme s manželem taky být pár dní jen spolu no).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat