Kojím přes 3 roky a už chci přestat. Nějaké rady, jak na to?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.19 12:31
kojení 3 roky a déle,chci přestat, rady - je tu někdo?

Dobrý den,

je tu někdo, kdo kojil třeba 3 roky? prosím jen reakce těch co ano, nechci tu rozjet diskuzi kojit či nekojit větší dítě, vím, že na to má spousta lidí různé názory, ale nerada bych plevelila diskuzi, prostě chci praktické rady jen..

Mám 3 letou a už chci přestat, chtěla jsem už dříve a nejdříve měla dcera velmi špatnou reakci na očkování a pomohlo kojení, pak byla nemocná a zase jen kojení..

Jinak v mezidobí kojim už jen ráno a večer a vlastně už nechci, chtěla jsem do samoodstavu a upřímně myslela, že přijde třeba po 2. roku a stále nic, dcera je mlékomil, byt mléko přes den nevyžaduje, občas ukáže a já řeknu ne a hotovo, venku nekojim, jen doma ráno a večer, ale už není třeba, je to jen zvyk, bohužel večer u usínání..

no a chci to stopnout, ale mléka se mi dělá pořád asi dost, cítím jak dcera pije, navíc v noci jak nekojim, mám ráno prsa trošku nalitá, takže nejdřív bych ráda omezila tvorbu mléka, aby ji to ani už nebralo, když nepoteče a pak prostě stop, na jaře jde do školky..

vlastně se mi to vymklo, chtěla jsem do těch 2 let max a najednou jsou to roky 3..bude to asi těžké, zažitý zlozvyk, zvlášt to spaní, ale tak pokusim se vysvětlit, že maminka už nemá, obvázat si prsa? nějaký čaj proti kojení, takže bych ráda praktické rady těch, co kojily dlouho, jak přestaly, aby se to obešlo bez pláče a tak, jak omezit to mléko, šalvěj? díky moc!

Přečtěte si článek: Jak přestat kojit: Odstavujte pozvolna

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
andelka83
Generální žvanilka 20518 příspěvků 21.01.19 12:39

Já teda tak dlouho nekojila,jen něco přes rok,ale postup asi podobný. Končila jsem když jsem kojila jen ráno a večer. V tu dobu jsem víc zapojila rodinu,a malý už jedl normálně i pil,takže bez problémů. Usínal až po kojení,ne brzo po něm. Takže jsem prostě nedala. Tříleté dítě asi bude víc vzdorovat,ale taky už víc rozumí věcem jako není, nemá, bolí..už nebude. Už před odstavením pár dní jsem pila šalvějový čaj. A při nalití odstříkat,ale jen trochu. Časem se to srovná.

Lenka_Hal
Kelišová 6992 příspěvků 21.01.19 12:40

To zas bude, ty se na tebe sesypou… :D
Pokud chces prestat, tak prestan. Zacni treba ranem, vecer byva horsi. Az bude min mlika, vem to vecerni. :nevim: Jinak, ja to utla, kdyz jsem mela taky mleka hodne. Asi dvakrat jsem si musela odstrikat, ale jen tak trochu do ulevy a pak uz dobry.

andelka83
Generální žvanilka 20518 příspěvků 21.01.19 12:44

Jo a staršího jsem odstavovala tak,že on se kojil ráno kolem 6h, cucnul a už nespal. Takže to jde mu pak už zrušila a šli jsme rovnou vstávat a snídat a ani nevzdechl. Pak jsem ještě měsíc kojila jen večer,musela jsem si i psát,z kterého prsa který večer. Ale po tom cca měsíci už jsem zrušila i to.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.19 12:46

@Lenka_Hal no já mám právě strach, první půl roku života malé jsme měla opakované záněty a hrůza, tak se bojim, aby se mi to nevrátilo, minimálně bych to chtěla něčím snížit, nevím, jestli existuje i neco jiného než šalvěj, ani nevím jak často ji pít..a pak prostě nebude, beuz protahování, já už jsme 100pro rozhodlá, dceři už to říkám, že mléčko brzy nebude, zatím to ignoruje..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.19 12:47

@andelka83 jn, ten vzdor bude asi výživný, má ted ještě takové období..

Anny0694
Povídálka 33 příspěvků 21.01.19 12:49

Dát si na prsa alkoholové zábaly. Tvrdého alkoholu a pít šalvěj. Za dva dny bylo po mliku…jinak jak postupně,nevím

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.19 12:50

@Anny0694 uper, to zkusím, jak často jsi pila tu šalvěj, může to být prostě jen sušená šalvěj?

Anny0694
Povídálka 33 příspěvků 21.01.19 12:52

Normální salvejovy pytlíkovy čaj z lékárny, takže klidně i sušená :-) no těch čajů jsem si dala tak 7 denně, protože jsem to ukončování chtěla mít co nejrychleji za sebou, tak jsem se opravdu nalévala

andelka83
Generální žvanilka 20518 příspěvků 21.01.19 12:58

Musíš být rozhodnutá,a půjde to. Děti nejsou blbé. Myslím že místo mléka jí můžeš nabídnout spoustu alternativ. Šalvěj jsem měla myslím v sáčku,i když normálně preferuju sypaný. Pila jsem určitě 2-3× denně.

Klopotkova
Echt Kelišová 9020 příspěvků 21.01.19 13:01
@Anonymní píše:
Dobrý den,

je tu někdo, kdo kojil třeba 3 roky? prosím jen reakce těch co ano, nechci tu rozjet diskuzi kojit či nekojit větší dítě, vím, že na to má spousta lidí různé názory, ale nerada bych plevelila diskuzi, prostě chci praktické rady jen..

Mám 3 letou a už chci přestat, chtěla jsem už dříve a nejdříve měla dcera velmi špatnou reakci na očkování a pomohlo kojení, pak byla nemocná a zase jen kojení..

Jinak v mezidobí kojim už jen ráno a večer a vlastně už nechci, chtěla jsem do samoodstavu a upřímně myslela, že přijde třeba po 2. roku a stále nic, dcera je mlékomil, byt mléko přes den nevyžaduje, občas ukáže a já řeknu ne a hotovo, venku nekojim, jen doma ráno a večer, ale už není třeba, je to jen zvyk, bohužel večer u usínání..

no a chci to stopnout, ale mléka se mi dělá pořád asi dost, cítím jak dcera pije, navíc v noci jak nekojim, mám ráno prsa trošku nalitá, takže nejdřív bych ráda omezila tvorbu mléka, aby ji to ani už nebralo, když nepoteče a pak prostě stop, na jaře jde do školky..

vlastně se mi to vymklo, chtěla jsem do těch 2 let max a najednou jsou to roky 3..bude to asi těžké, zažitý zlozvyk, zvlášt to spaní, ale tak pokusim se vysvětlit, že maminka už nemá, obvázat si prsa? nějaký čaj proti kojení, takže bych ráda praktické rady těch, co kojily dlouho, jak přestaly, aby se to obešlo bez pláče a tak, jak omezit to mléko, šalvěj? díky moc!

Chválím, že chceš přestat :kytka: a velmi doporučuji šalvějový čaj. :potlesk:

Je tu paní, která kojí tandemově roční a pětileté dítě. :poblion: :mavam:

Jasmina81
Zasloužilá kecalka 593 příspěvků 21.01.19 13:06

Kamarádka odjela pryč a nechala dítě manželovi a zabralo to. Taky jsem někde četla, že pomohlo namazat prsa melasou a říct, že se mléko zkazilo :lol: tak držím palce ať se zadaří bez velkého boje :palec:

Jana206
Nadpozemská drbna 26855 příspěvků 21.01.19 13:07

Kojila jsem syna skoro do 3 let,ale k němu mimino. Syn dostal angínu a nechtěla jsem ani náhodou riskovat,že se přenese na malé miminko,tak jsem mu prostě už nedala. Výhodou bylo,že byl v horečkách,spa­vý,nevyžadoval si to. Tekutiny jsem mu dávala stříkačkou a potom jak pookřál,jsem mu vysvětlila,že už je velký a mléko je jen pro miminko.

Dítěti bych to vysvětlila,už není mimino a rady,jak zastavit laktaci,taky jsou. Každému vyhovuje něco jiného. Já jsem všechny ostatní děti kojila do přirozeného odstavení kolem druhého roku a problémy jsem zvládala jen odstříknutím do úlevy a paralenem proti zimnici v prvních dnech. Jinak vše odeznělo samo.
Ale já jsem batolata kojila pouze ráno a večer chvilku,žádné usínání u kojení,tišení v nemoci nebo řešení bolístek. Tělo bylo zvyklé na mléčnou produkci max. dvakrát denně,takže odeznělo.

Mandarinka01
Zasloužilá kecalka 803 příspěvků 21.01.19 13:07

Ahoj, já kojim, syn měl 3 roky. Pokud chceš přestat, asi bych to utla hned, vysvětlila a už nedala. Případně párkrát odstrikas. Já jsem asi před měsícem zrušila noční kojeni, občas se syn v noci budí a chce, ale nedám a spí dál. Přes den mi to nevadí, takže pokud chce ráno nebo odpoledne, nemám s tím problém. Chodí několik měsíců do školky a v pohodě. Někdy si třeba celej den nevzpomene. Já to neřeším, je to moje věc a ať si každej mysli, co chce a hledí si svého.

zmimi
Stálice 79 příspěvků 21.01.19 13:09

Měla jsem podobný problém. Ukončila jsem to bez odstavování . Malou jsem dala na starost manželolvi ( ukládání na spaní). V noci jsem spala v jiném pokoji. Chce to asi 3 dny.Kojila jsem necelé tři roky. :srdce:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Sluníčkář Klus nejdříve politoval své děti a pak oznámil deal s miliardářem

Zpěvák Tomáš Klus (32) neztrácí dobrou náladu a radost ze života a přál by... číst dále >

Průšvih s gentlemanem: Hanzlíkův film do kin přilákal méně lidí než Lego příběh!

Herecké obsazení v čele s Jaromírem Hanzlíkem a Lucií Vondráčkovou slibovalo... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >