Kojení 4 měsíčního miminka

18.7.20 03:14

Kojení - 4 měsíční miminko

Ahoj :mavam:
Budete si asi říkat, že jsem úplně blbá a nebo bla zen, ale je to moje první miminko, tak nevím.
Chtěla bych se zeptat, jak často kojite 4 měsíční miminko?
Vím, že každé miminko je jiné a také poprosím o radu.
Malý chtěl od narození prso co hodinu - hodinu a půl. Byl doslova přilepený na prsu, plakala jsem, že je tam furt. Časem se interval prodloužil na 2-3 hodiny (odhadem, přestala jsem, někdy po šestinedělí sledovat hodiny, protoze jsem se jinak hrozila pokaždé dalšího kojení, a byla nešťastná že malý tak málo vydrží)
Jenže před třemi dny malý chytil rýmu. Do toho se nám asi vrátila bolest bříška (?) :nevim:
Pravidelně kakal dvakrát ráno a v průběhu dne každý den min. Dvakrát také. Od úterý není schopný kakat a prdět.. pomohla jsem mu třikrát, ale má toho v sobě strašně málo a ještě prujem :roll: ani cvičení nepomáhá, aby se vyprdel.
Přiložím ho k prsu a on se odtahuje, křičí, prohýbá se. Teď před dvěmi dny večer plakal, jako bychom mu řezali nohu. Čaj ani přípravky"na prdíky" nám teda nepomohly žádné, používám probiotika jedny přes měsíc, tím to nebude.
No prostě z intervalu kojení 2-3 hodiny cca, přeskočil jakoby se nechumelilo na 4-5 hodin.
Myselala jsem že je to bojkot :think: Ale po těch 4-5 hodinách se přisaje, zatím.
Večer se budil poslední dny co dvě hodiny a teď jen dvakrát :nevim: Prsa mi doslova praskaji…
Ale jinak je to úplně spokojené, usměvavé miminko, nerozumím tomu, jsem zmatená. Je to v pořádku takový skok?
Když nabídnu prso dříve, jak jsem psala jsou scény, prohýbání.
Je možné že i ta kolika nevymizela úplně? :nevim:
Doktorka ho prohlížela před dvěmi dny a říkala, že je v pořádku.
Snad mě uklidníte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

810
18.7.20 05:40

Mam prcka asi 3m, nekdy chce 2× za noc, jindy vydrzi spat 9h… pokud se zda jinak vporadku, bud rada, ze se ten interval kojeni prodlouzil :palec: prsa si zvyknou, prip trochu odstrikej do ulevy mezi kojenim, pred kojenim nahrat at se neudela zanet a nenos tesne spodni pradlo :D prujem muze souviset s tou rymou, ale kdyz jsi byla u doktorky :nevim: uvidis za par dni :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8618
18.7.20 06:24

Tak čím větší mimčo, tím víc mléka a rychleji si dokáže vytáhnout. Prsa si na ten interval zvyknou, můj syn se kojil každé 4 hodiny v noci i dýl. Řešila bych to jen v případě, že by přestal přibírat. A co se koliky týká, možné to je. Nikde není psáno, že se třetím měsícem ustane a bude vše ok. Můj syn trpěl na prdíky tak do roka. Čím byl starší, tím méně, ale ještě v roce dostával večer kapičky tak 2× týdně. Ve věku kolem čtyř měsíců to ale může být i zpracovávání prožitků z celého dne. Dítě už hodně vnímá a hodně toho umí, nedokáže to zpracovat a to vede k těm podvečerním záchvatům pláče, kdy nejde utišit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.7.20 08:21

Holky tak malý se naposledy kojil ve třičtvrtě na tři a už bude devět, pořád nechce jíst..
Mě nejde do hlavy že do teď potřeboval, fakt co chvílí a teď je to skok jako s prominutím kráva..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama