Kojení a dokrm UM u měsíčního dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Xmarcelina
Nováček 9 příspěvků 08.03.18 18:25
Kojení a dokrm UM u měsíčního ditete...

Ahoj maminky, obracím se s prosbou.. Jako každá maminka chci dat svemu miminku to nejlepší, a kojení je samozřejmě jedno z toho.Ale po porodu jsem měla s kojenim velke problemy, maly nepribiral, nakonec se povedlo nejake deko nahonit a pustili nas domu. Myslela jsem si ze se kojeni upravi kdyz budu v pohodě doma, bez tabulek atd…ale bojujeme s tim uz mesic, i kdyz po prvnim tydnu pribral, ted je spis opacny problem.Od soboty, co jsme ho zvazily, nepribral do vcerejska ani gram. Doktorka chtela videt nase kojeni, rekla ze delka i zpusob jsou spravne a objednala nas na za tyden.Ale miminko je uz od soboty neklidne, po kojeni nespokojene, place, ma jeste hlad. Radila nam at kojim casteji, snazim se, kojim po dvou hodinach, po hodine zvracel, z obou prsou, snazim se dodrzovat životospravu, piju cca 4litry tekutin, mam kojici caje, piju s mirou, ted jsem koupila ten sunar pro kojici maminky…a beru homeopatika.A­le…nic..prsa mekky, kdyz zkousim odstrikat, dam dohromady cca 60ml z obou…Malej vazi 4680g, porodni vaha byla 4200g a je mu dnes presne mesic…Dneska jsem koupila Hipp 1,a zkusila jsem mu to dat, spolecne s odstrikanym mlikem, cca 110ml dohromady, dite bylo dve hodiny spokojeny, klidny…S doktorkou jsem se na UM nedomlouvala, zatim nechci rict ze bych mu UM davala stale, samozrejme doufam ze se mliko zacne delat pořádně. Ale ani prcek nema moc chuť pit ode me, pri kojeni vydrzi aktivne sat cca 5 minut, pak zuzla, spi, je neklidny…stridame prsa, mluvím na nej, zpivam, simram…Je to zahul.Mate nektera osobni zkusennost s odstrikanym mlikem a UM…a zacali jste davat sami nebo az kdyz vam to rekla pediatricka. Dekuji za rady a pomoc :-)

Přečtěte si článek: Kdy začít s příkrmy u kojených, nekojených dětí?

Reakce:

rousinka
Stálice 85 příspěvků 08.03.18 18:42

Ja kojila dva mesice ale pak vecer mala rvala i kdyz jsem kojila co hodinu. Dala jsem um a byla spokojena. Jak pises mela jsem taky mekke prsa…pediatricce jsem jen rekla kdy a jaky um davam. Jestli nepribira tak bych um dala.

Helileli
Závislačka 3040 příspěvků 08.03.18 18:57

Růstový spurt ve 3 týdnech jste měli? Kojené děti přibírají skokové. Nebo nic nepriberou a vyrostou na cm. A ano, většinou jsou u toho neklidné a nespokojené, protože si tím zajistí častější přikládání, které zase zajistí vyšší tvorbu mléka i změnu složení. Dokrm může způsobit nižší poptávku - tvorba mléka pomalu klesá, množství um stoupá, posléze kojení konci.
Stav prsou ani množství odstrikaneho mléka nevypovídá nic o tom, co si dítě reálné vytáhne.
Snažila bych se vydržet do konce šestinedělí a dokrm či ukončení kojení bych zvážila až pak, spousta věcí se pak ustálí, tvoje vnímání obtížnosti kojení, stav mléka, ochota dítěte sat.

dupejj00
Kecalka 159 příspěvků 08.03.18 19:09

Ja dokrmuju UM od porodnice uz druhe dite. Oba meli 4 Kg porodni vahu a ja malo mleka. Prvniho jsem dokrmovala UM do cca 4 mesicu, kdy nam doktorka rekla, at zacnem s prikrmy-kase na noc, protoze je velky a mleko by mu nestacilo.pak uz jsem jenom kojila do necelych dvou let. Druhy ma teprv 10 dni, tak uvidim, jak to pujde. pokud chces kojit dal, dokrmuj bud z ´ahvicky pro kojene deti-Ja jsem mela Medela Calma lahvicku, nebo alternativne-ted krmim strikackou po prstu.

Lucie_Sx
Závislačka 3091 příspěvků 08.03.18 19:42

Podle mě je ta váha hezká. Kojené děti nepřibírají pravidelně ani tak rychle a i kojení je pro ně větší námaha než flaška :nevim:.
Jestli chceš kojit, tak bych vynechala UM, kojila na požádání, zkusila se nestresovat vážením apod. a ono se to upraví, je mu teprv měsíc, to se všechno teprv srovnává. Že neodstříkáš ani nemáš tvrdá prsa neznamená, že tam mléko není (je), každá to má jinak.
Jak píše @Helileli .
Umělým si to kojení velmi pravděpodobně zazdíš úplně.

wobludka
Extra třída :D 11712 příspěvků 08.03.18 20:02

Nabízela jsem dokrm vždy po kojení a praktikovali jsme to tak úspěšně a ke spokojenosti obou několik měsíců až do odstavení. Byla to asi netradiční rada laktační poradkyně, ale já to tak taky vnitřně cítila, jsem jí za to zpětně vděčná, že jsme se netrápili dlouho. Obecně všechny ženy v naší rodině jsou mizerné kojné a já toho ze sebe beztak víc nevymačkala, ikdyž jsem se na hlavu stavěla.

Obecně platí, že je to hrozně individuální, mně se osvědčil opak téměř všeho, co mi v porodnici radili, naopak jiným to pomáhalo. Začni tím, co je Ti sympatičtější. A hlavně - na kojení to mateřství fakt nestojí ;)

ProfZav
Ukecaná baba ;) 1722 příspěvků 08.03.18 20:18

Prakticky od porodnice jsem dokrmovala bud odstrikanym mlekem nebo UM. Nejdriv jsem syna kojila, aby se musel snazit a pak jsem mu dala strikackou dokrm (ze strikacky musi taky tahat). Uz si nepamatuju, jestli jsem odstrikavala pred nebo po kojeni. Taky jsem s tim stravila valnou cast dne, pozdeji se to trochu spravilo, ze se syn napil z prsu a UM dostaval jen vecer pred spanim, kdy uz proste u me nebylo. Muj nazor je takovy, ze nez kolem kojeni takhle litat, radsi dat UM. Ale zase nekdo ti napise, at si pozves laktacni poradkyni a ze kojit muze kazda.. UM neni zadny zlo ;-) Hlavne v klidu.

vertunka
Závislačka 4710 příspěvků 08.03.18 20:26

Ja mam taky mesic stary dite. Plne kojim. Vazim malou pred a po kazdym kojeni abych vedela kolik si vezme. Vazis taky?? Mala je taky dost plactiva, ale podle me to jsou spis prdiky nez hlad. Akorat teda me pribira no.

Starsi holka mi ve 3 mesicich silene jecela pri a po kojeni. Nervy sileny. Nepribirala. Dala jsem ji flasku a ukoncila kojeni. A najednou jsme byli spokojene obe dve.

rena621
Ukecaná baba ;) 1270 příspěvků 08.03.18 20:49
@Xmarcelina píše:
Ahoj maminky, obracím se s prosbou.. Jako každá maminka chci dat svemu miminku to nejlepší, a kojení je samozřejmě jedno z toho.Ale po porodu jsem měla s kojenim velke problemy, maly nepribiral, nakonec se povedlo nejake deko nahonit a pustili nas domu. Myslela jsem si ze se kojeni upravi kdyz budu v pohodě doma, bez tabulek atd…ale bojujeme s tim uz mesic, i kdyz po prvnim tydnu pribral, ted je spis opacny problem.Od soboty, co jsme ho zvazily, nepribral do vcerejska ani gram. Doktorka chtela videt nase kojeni, rekla ze delka i zpusob jsou spravne a objednala nas na za tyden.Ale miminko je uz od soboty neklidne, po kojeni nespokojene, place, ma jeste hlad. Radila nam at kojim casteji, snazim se, kojim po dvou hodinach, po hodine zvracel, z obou prsou, snazim se dodrzovat životospravu, piju cca 4litry tekutin, mam kojici caje, piju s mirou, ted jsem koupila ten sunar pro kojici maminky…a beru homeopatika.A­le…nic..prsa mekky, kdyz zkousim odstrikat, dam dohromady cca 60ml z obou…Malej vazi 4680g, porodni vaha byla 4200g a je mu dnes presne mesic…Dneska jsem koupila Hipp 1,a zkusila jsem mu to dat, spolecne s odstrikanym mlikem, cca 110ml dohromady, dite bylo dve hodiny spokojeny, klidny…S doktorkou jsem se na UM nedomlouvala, zatim nechci rict ze bych mu UM davala stale, samozrejme doufam ze se mliko zacne delat pořádně. Ale ani prcek nema moc chuť pit ode me, pri kojeni vydrzi aktivne sat cca 5 minut, pak zuzla, spi, je neklidny…stridame prsa, mluvím na nej, zpivam, simram…Je to zahul.Mate nektera osobni zkusennost s odstrikanym mlikem a UM…a zacali jste davat sami nebo az kdyz vam to rekla pediatricka. Dekuji za rady a pomoc :-)

Co plenky? Jak casto kaka a kolik prebalujes plenek za den. Ma je suche nepo kvalitne nacurano? Jeste jsi vsimni ci nedava casta nozicky k brisku(muze ho bolet brisko a prdiky mit tezke). Jestli spravne kojis zustala bych u MM. Vahu ma peknu. Ne vsechny deti maji vahu podle tabulek. Muze jit do delky a na vaze to proto neni videt.

Xmarcelina
Nováček 9 příspěvků 08.03.18 21:33

Vážila jsem ho 14-ct dni po návratu z porodnice, pak jsme vahu vrátili ptz přibral za tyden moc hezky a ja jsem se tema cislama desne stresovala.
Jinak plinky ma pocurany pokazdy, nekdy vic, někdy min, stolicku pravidelně, ale trosku smdo zelena posledni dobou je…
Uvidíme, do stredy to zkusíme bez,event.ze stříkačky muzu zkusit jestli to vůbec toleruje… Koupila jsem Hipp 1,tak snad mu to bude chutnat…ale jak rikam, zkusime jen MM… Důležité je spokojene miminko a v pohode maminka… ;)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Partnerka Dvořáka ze StarDance: „Každá chyba je u nás trestanější!“

Jejich pár teď postoupil do finále, což tanečnice Lenka Nora Návorková bere... číst dále >

Další oběť Me Too hysterie: V rádiu zakázali oscarovou vánoční píseň, je závadná

Vánoční klasika, která neomrzí. Tou je jistě pro velkou část Američanů téměř... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >