Kojení a dokrmování MM UM

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Petistaaa
Kecalka 135 příspěvků 21.03.18 12:50
Kojení a dokrmování MM UM

Dobrý den
omlouvám se že jsem založila nové téma vím že je tu toho mraky. mám problém mám 3 týdenní miminko, které je od porodnice dokrmované UM já se samozřejmě snažím ze všech sil kojit, ale nějak mi to nejde… za prvé malý mi odmítá pravé prso tudíž je kojený defacto jen z levého, ale přikládám i k pravému stále kojím z obou poté je dokrmený buď Mým MM pokud mám odstříkané a když nemám tak UM vypije zhruba dalších 60 ml od mne dle váhy nějakých 30-40ml z prsa. Za druhé- má zelenou stolici s příměsí hlenu někde sem četla, že to tím že pije jen přední mléko a nedostane se k tomu zadnímu u prsa ho mám 15 a 15 minut jenže on mi zachvíli odpadne a usne a přestane tahat at budím jak budím. zkusila sem vše vyvléct donaha lechtat na plošce, omývat mokrým kapesníkem, ale co to pomůže, když si po kojení odsaju max. 50-60 ml z obou prsů. nejsem zřejmě ani dojná ani kojná, ale chtěla bych to ještě zachránit mám vytrvat nebo to nemá cenu? piju kojící čaje, 1×-2× denně cucám homeopatika, jím vývary, meltu já už nevím.. nebo mám zkusit jen kojit bez příkrmu přikládat co hodinu? :,(

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Hadumi
Extra třída :D 12876 příspěvků 21.03.18 12:59

Já takhle malé děti kojila víceméně pořád (cca co 45 min.). A ten dokrm vyžaduje? Možná si už na ten domkrm navykl, teče mu snadno, takže si dá snadno mlíko z prsa + snadno do krm a nemá potřebu tahat zadní mlíko.

Geeg
Kecalka 176 příspěvků 21.03.18 13:07

Nech ho u prsa dyl, malou jsem kojila treba hodinu, stridave u toho spala a pak zase sala, kdybych ji ve trech tydnech nechala jen dvakrat 15 minut, tak nestihne vypit nic, takhle po 10-15min z obou mi pije az ted cca ve trech mesicich. ;)

Petistaaa
Kecalka 135 příspěvků 21.03.18 13:11

Lahvičku používám z medely- calmu, která by měla podporovat sací reflex, já si neumím představit že bych ho měla imrvére u prsu ještě mám doma 3letou cácorku tak je to docela náročné někdy navíc se mu ozvývá už bolení bříška protože kombinace kojení a UM není zrovna ideální, doktorka říká, že nebude asi stejně prospívat, když pije jen přední mléko
no. ale můžu to zkusit

Petistaaa
Kecalka 135 příspěvků 21.03.18 13:14

No, ale když cítím že netahá a jen žužlá tak je to zbytečné navíc se po nějaké době začne vztekat

Geeg
Kecalka 176 příspěvků 21.03.18 13:20

Kdyz se zacne vztekat, tak vymenit prsa a tak porad dokola..jestli mas jeste iedno dite, tak chapu, ze na to nemas cas. Ja jsem dokojila a ani zhruba za hodinu jsem kojila nanovo, to se se dvema detma neda no..ale zlepsilo se to no..tak uvidis, kdyztak bude na UM

Icestar
Závislačka 4062 příspěvků 1 inzerát 21.03.18 13:28

@Petistaaa Co chceš vzdávat, prosím tě?? Nedivoč, máš normálně spuštěnou laktaci, možná trochu spavější miminko - zkusila bych se na lahvičky vykašlat, jen ať tahá, když bude mít hlad - koj klidně po půlhodině, když si miminko řekne, pro prsa nejsou omezení :kytka: Doporučuju nekoukat na hodiny, osobně bych nekoukala ani na váhu. Teda pokud nemáš nějaké nedonošené miminko, kde tu váhu hlídat musíš kvůli případným komplikacím… jestli je to normálně zdravé donošené miminko, váhu nepotřebuješ, jen tě zbytečně stresuje. Oni ti prckové sami poznají, kdy mají dost a kdy chtějí ještě. Nabídni a koj, kdykoliv si dítko řekne, laktace se ti upraví sama a budete spokojení oba :kytka:

Hadumi
Extra třída :D 12876 příspěvků 21.03.18 13:31

@Petistaaa a co nějaké ergo nosítko nebo šátek? V tom ho můžeš mít, prso venku a bude si pít, jak chce a ty se můžeš věnovat mladšímu.

Petistaaa
Kecalka 135 příspěvků 21.03.18 13:49

Mám velké prsa 85 E špatně se mi kojí vsedě natož v šátku už ted umírám na záda a v leže mi to moc nejde navíc sem po sekci ted už je to lepší s ležením na boku Ale ze začátku vubec no zkusit přiládatčastěji

Lalitaluky
Kecalka 288 příspěvků 1 inzerát 21.03.18 13:54

@Petistaaa ahoj, ja som mala s malym obdobny problem, ale bol predcasnatko a moc spavy, vydrzali sme kojit len 4cele mesiace s obcasnym dokrmovanim. Mlicko mi odislo same. Nepomohlo ho mat na prse stale… ani laktacne dve si uz nevedeli rady. Caje, kminove vyvary, ziadne rady nepomohli… bola som po akutnom cs.
Dolezite je sa nestresovat, to robi viac skody. Rozhodne to este nevzdavaj ale, je prilis skoro. Prikladaj jak to bude potreba, dokrmuj v pripade, ze mas fakt pocit, ze to inak nejde. Kombinace mm a um nevadi, ak neni problem dakde inde, coz vidim ja v tej zelenej stolici. Ta je bud hladova (ale v kombinacii s um by taka byt nemala vobec), alebo problem s mliecnou bielkovinou. Mna by teda toto zaujimalo viac… u nas sa ukazala alergia na kravsku bielkovinu a beztak musel nastupit na specialne um na predpis. Prosim neplas sa tym ale, skor by som sa len popytala detskej dr na to, jak to vidi ona.
Stale su totiz dva tabory zien, kojit za kazdu cenu (coz je super, ked to ide a sa to podari) a ta druha, ktorej to proste nejde a vzda to.
Prisposob si to vsetko sebe a malemu, pripadne skus radu laktacnej. Rozhodne sa nikym a nicim nestresuj. Ziadna ina zena neni jak ty a len ty sama seba poznas, co zvladnes a co ne. A rozhodne bez vycitiek. Stres a vycitky ta len budu nicit, hlavne ked uz jedno zlato doma mas.
Drzim moc palce, aby sa to rozkojilo, a ak to nepojde, proste nevesaj hlavu, neni si prva a ani posledna. Ale teraz to este nevzdavaj! :hug: :hug: :hug:

Hadumi
Extra třída :D 12876 příspěvků 21.03.18 14:00

@Petistaaa tak s velkými prsy by se daly najít polohy, ve kterých dítě může pít a ty si s mladším hrát :mrgreen:.

lalaláček
Ukecaná baba ;) 1028 příspěvků 21.03.18 14:04

Mám podobný problém, akorát mojemu miminku ještě není ani týden. V porodnici jsem nenakojila nikdy nic, teď už tam asi něco bude. ještě v porodnici jsem musela přikrmovat. Teď už tedy asi více pije z prsa a méně UM, ale stále nějaké potřebuje, když mu dám jen z prsa, tak brečí a dává si prsty do pusy. K tomu měl hraniční žloutenku, takže víc jíst a pít musel. Sice mi prý hrozí, že zůstane na flašce, ale já si říkám, že lepší na flašce jak na kapačce.

Hadumi
Extra třída :D 12876 příspěvků 21.03.18 14:06

@lalaláček já syna krmila stříkačkou odstříkaným MM, já si myslím, že jak se dá jednou flaška (jakákoliv), že se jí pak dost těžko zbavuje.

bertoldina
Stálice 73 příspěvků 21.03.18 14:54
@Hadumi píše:
@lalaláček já syna krmila stříkačkou odstříkaným MM, já si myslím, že jak se dá jednou flaška (jakákoliv), že se jí pak dost těžko zbavuje.

To bych neřekla, ale je to individuální a špatně odhadnutelné. S dcerou jsme z porodnice odcházely a byla na poměru MM/UM 20:80, ze zdravotních důvodů musela mít flašku, kojení pro ni bylo fyzicky dost náročné a přitom musela kvůli glykémii mít jídlo pravidelně. Teď je to po pár týdnech naopak. Nemá problém to střídat. Asi by šla flaška odbourat úplně, ale zas flaškou krmí ráno muž před odchodem do práce a oba dva si to užívají, je to taková jejich společná chvilka v době, kdy má malá rozesmátou náladu. A já se o to déle vyspím :D.

Petistaaa
Kecalka 135 příspěvků 21.03.18 15:35

My z porodnice taky odcházeli na stříkačce s nutným dokrmem, ale takovým způsobem že do něj behem 5-10 minut opravdu to mléko nastříkali- ne přes prst, ale opravdu tu stříkačku mu dali do pusy a na horní patro mu po troškách stříkali mléko, vlastně jenom polykal a tak vypil i 5 po 10ml po celé 4 dny co sme tam byly sem ho nakojila a donesla na dokrm sestrám, jinak by řval a řval a pokud se mi mléko nerozjelo do dnes po kojení a následném odsávání, když po kojení odsaju jen 50 ml z obou prsu tak to asi žádná hrůza není samozřejmě mi to nevyjde vždycky po každém kojení ale 3× denně se snažím…no uvidíme budu kojit co pujde a uvidíme hold se stim musím smířit
:oops: ale sou to nervy tak strašně sem chtěla kojit ale moc mi to nejde

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tak vypadá sex v těhotenství: Realita plná humoru

Čeká vás 9měsíční jízda, nebo bude sex v těhotenství nanic? Těžko předvídat... číst dále >

Za větší šanci na dítě si ženy připlácí až desetitisíce

Třikrát a dost. Respektive tři (v určitých případech až čtyři) pojišťovnou... číst dále >

Články z Expres.cz

Rytíř Jaromír Jágr: Myšlenky na sex ovládám, peníze si nezasloužíme

Je miláčkem českého národa a na ledě platí za hokejového boha. Jaký je ale... číst dále >

Nevěsta Meghan: Před svatbou uniklo peprné video

Královna možná pozvedne obočí, ale nám „smrtelníkům“ přijde bližší. Jen... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vysoký tlak je třeba léčit. Může totiž poškodit cévy i mozek, řekla lékařka

Hypertenze je jedna z nejčastějších kardiovaskulárních chorob, která může při... číst dále >

Co už byste nikdy neměli dělat, pokud chcete opravdu zhubnout

Plavková sezona se blíží a vaše předsevzetí zhubnout alespoň nějaké to kilo... číst dále >

Reklama