Budu kojit dál, i když dám dudlík? - Jsem vyčerpaná

2602
17.7.21 02:40

Kojeni a dudlik a vycerpanost

Ahoj, je tu nwkdo kdo kojil do roka, roka a půl, a dával od narození dudlík? Já jsem v kontaktu s LP, to ano, a chápu, že dudlík je potřeba odbourat, ale já to fyzicky vubec nedávám…složité uspávání v kočárku, šátku, na míči, jájsem po takovém uspávání vyřízená a dcera (4m) pak stejně spí velmi lehce. Společný spánek zvládám až k ránu, já se s ní v jedné posteli prostě nevyspím, jsem jako zombie, bojím se, že ji zalehnu a nejde dát mezi nás ani mantinel, smysl je že je u prsu. Pak jsou jako ted tři ráno a já jí vyčerpaná dám dudlík, a je klid. Ona byla dudlíková od porod ice, řekma bych kontaktní miminko, jenže mám ještě staršího syna, pro kterého musím fungovat. Je mi líto, jestli si tím zadělávám na konec kojení, ale. obzvlast u toho uspávání už jsem v koncích… jaké máte zkušenosti vy? A je něco co jsem na uspání třeba ještě nezkoušela? Nejlíp mi usne ve společné posteli přitisknutá k prsu. Já to chápu, ale já se tak absolutné nevyspim a jsem jak zombie. Zvládnu to až k ránu, to si ji k sobě beru. Ale.ten dudlík na uspání je v současnosti moje záchrana… nechci se ale kojení vzdát, lrijde mi to škoda, kvuli blbému šidítku.. :nevim: jen nevim jak na to. To společné spaní je poděs… :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4282
17.7.21 03:25

Vždyť nikde není řečeno, že dudlik zruší kojení, pořád lepší varianta, ze dudlik chce, než jako muj syn, který dudlik do pusy prostě nevzal a ja byla živý dudlik víc jak rok. Mimo to, kojení je sice prospěšné a bla bla bla, všichni to známe, ale nejdůležitější je spokojená matka, potom budeš mít i spokojene miminko :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15127
17.7.21 03:39

Obě děti byli dudlíkoví závisláci. Dceru jsem odstavila v cca 15 měsících, syn ztratil zájem v 10 měsících a já toho využila a moc ho nepřemlouvala. Pro mě by byl spánek a schopnost fungovat důležitá a dudlík bych na tvém místě úplně bez výčitek dala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
376
17.7.21 05:42

Tak pokud jí dudlík dáváš od porodnice a normálně se kojí, tak je to v pořádku a dávej jí ho dál - nedoporučuje se hlavně na začátku po porodu, kdy se miminko učí sát a ten dudlík saje jiným způsobem než prso.
Snaž se jí naučit, ať přes den i v noci usíná sama - prostě jí dej po kojení do postýlky, dej jí dudlík a ona snad usne. Má 4 měsíce, takže už to není to nejmenší miminko, které by potřebovalo uspávat v náručí. A z toho, co píšeš, s kojením problém nemáš i přes dudlík, takže to bude ok.

Pokud bys problémy s kojením přece jen měla, byla by to jiná situace. Jsou různé druhy maminek, mně by třeba kojení nestálo za to, abych na sobě měla dítě přisáté ve dne v noci :nevim: a zvlášť, když už jedno dítě máš a musíš se věnovat taky jemu.

Za mě platí - spokojená maminka, spokojené dítě.

Takže dudlík dávej a uvidíš. Pokud by byly problémy, musela bys zvážit, co je pro tebe prioritou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
301
17.7.21 06:01

Kamaradka davala dudlik snad hned od propusteni z porodnice a kojila skoro do dvou let. A odstavovala ona, dite by se klidne kojilo dal. Dudlika pak zrusili zanedlouho a taky uplne bez problemu. Takze to jde :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2050
17.7.21 07:05

Kojila jsem 3 děti do toho +- roka a všechny 3 měly dudel a žádný problém. Druhé a třetí ho měli od porodnice a prvnímu jsem.ho dala až ve 3 týdnech (byla jsem zblbla řečmi, že to kazí kojeni) a doteď si za to nedávám. Veleben budiž ten, kdo dudel vymyslel. Prostě ho decku dej a máte klid všichni, nechápu, co řešíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2602
17.7.21 07:09
@Deninina píše:
Vždyť nikde není řečeno, že dudlik zruší kojení, pořád lepší varianta, ze dudlik chce, než jako muj syn, který dudlik do pusy prostě nevzal a ja byla živý dudlik víc jak rok. Mimo to, kojení je sice prospěšné a bla bla bla, všichni to známe, ale nejdůležitější je spokojená matka, potom budeš mít i spokojene miminko :)

Prej zruší. Laktační poradkyně se v tom shodují že na 80% to poškodí techniku, vede to k zanetum stredniho ucha a k predcasnemu samoodstavu :lol: manzel jim rika laktacni fasistky :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2602
17.7.21 07:14

Diky vsem za rady…nebudu to tak hrotit a pravdou je, ze mohu byt rada, ze ji uklidni i neco jineho nez moje prso. I to ma sve vyjody a ja nejak spolecensky a pro strsiho syna fungovat musim. Asi tomu necham volny prubeh. Jen me ty reci o skodlivosti dudliku dost vydesily. :) chapu, jsou to poradkyne pro laktaci, ne pro dudlik. Delaji jen svou praci :) diky :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.7.21 07:16

@Niemeyer dudlík neznamená konec kojení. :nevim: Mám skoro 5 měsíční, ač jsem jako těhotná byla proti dudlíkům, po narození mimča mě to fakt přešlo. Dudlík má asi od 14 dnů věku. Kojím ve dne v noci bez problému. Nevím, co bude v roce a půl, ale mimčo mi od druhýho měsíce usne max v sedm večer a spí do pěti nebo šesti ráno. Budí se tak 2× někdy 3× na kojení a plínu. Spí hned vedle mě ve své postýlce, s náma by se asi moc nevyspala a my taky ne, točí se v noci klidně o 180°. Má v postýlce několik dudlíků, v noci, když jí vypadne a pak se třeba vzbudí, si pro nějaký sáhne nebo podám já a spinká dál nebo si s nim jen hraje a usne. Takové to uspávání na míči a v náruči probíhalo v šestinedělí. Nějak si zvykla na svoji postýlku, tu má jen na spaní, nenechávám ji si tam hrát, aby věděla, že postýlka = spánek a neodkladám ji tam ani během dne, jen na spaní přes den. Dudlíku bych se fakt nebála, uklidňuje je to, líp usnou a pak ho stejně vyflusnou. Společnýho spaní ve velký posteli, to jsem se bála, že ji zalehnu. Taky je moje hodně kontaktní, ale to si užijeme přes den blbnutím. Musíš bejt neuvěřitelně vyčerpaná. Klidně dej dudlana a postýlka přiražená k posteli, tam mimčo můžeš hladit a oba budete spokojenějši si myslim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8712
17.7.21 07:24

@Niemeyer Myslím, že se dudlík naprosto zbytečné démonizuje. Já bych bez dudlíku třeba nejspíš nekojila, protože mám vpáčené bradavky a kojení s nimi bolí, ze začátku docela dost, ať máš techniku dobrou, jak chceš. Zároveň jsem měla hodně savé děti, které prvních pár měsíců potřebovaly něco neustále dudlat. Bez dudlíku bych se s takovou pos.rala bolestí a na kojení bych se vybodla. Nevím, proč bych to dělala. Nejstaršímu jsem dala dudlík ve dvou týdnech, další dvě děti ho měly ještě dřív, kojila jsem všechny plně, nikdy neměli UM. A kdybych měla další dítě, dám mu dudlík zas, naprosto bez výčitek. Ostatně mě a sestru mamka taky kojila plně a měly jsme obě dudlík, není to nic výjimečného. To jen laktační šílenci si z toho udělali bubu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2557
17.7.21 07:26

Moji kluci meli od narozeni dudlik a prvni kojen 13 mesicu a druhy 10 mesicu. Ja myslim, ze to staci. Dudlik je super vec. Nevyspani a vycerpani blokuje laktaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4282
17.7.21 07:32
@Niemeyer píše:
Prej zruší. Laktační poradkyně se v tom shodují že na 80% to poškodí techniku, vede to k zanetum stredniho ucha a k predcasnemu samoodstavu :lol: manzel jim rika laktacni fasistky :lol:

Hele mě si vzala LP před propuštěnim z porodnice na kobereček, at ji ukážu, jak kojim ( malý moc nepribiral, narodil se trošku předčasně, mel žloutenku a me se prostě mliko spouští az doma v klidu) sjela me ma tři diby, ze mam úplně blbou techniku, ze si odrovnam bradavky, budou me bolet záda a kojit stejně nebudu. No kojila jsem 18 měsíců, 12 plně a mladý měl v 6 měsících 9 kilo. Takže ja mam svůj názor na laktační poradkyně ( ještě údajně vyhlášena v Ostravě) svůj názor. Vždycky dělej tak, jak je tobě příjemné a všechno půjde lépe :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3559
17.7.21 07:41

Malá byla dudlíkovej závislák a kojila jsem do roka. Laktační poradkyně jsou určitě fajn služba, ale jako sorry, tady ta protidudlíková liga už mi pěkně leze na nervy :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
585
17.7.21 07:48

Synovi dudlik nacpali hned v inkubatoru, mel ho asi do roka a pul, kojen do 2 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4432
17.7.21 07:55

Moje segra je LP a sama svým dětem dala dudlík :) a hlavně se staví k tomu dost podobne jako názory, které tady už proběhly. Nejdůležitější je spokojena máma a dudlík muže kazit saní spis u děti, které s nim mají problém od narození. Pak říká sama, ze jsou malé savice a matky by se bez dudliku zblaznily :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat