Kojení a mléčné příkrmy

346
3.6.13 18:20

kojení a mléčné příkrmy

Ahojte, předem se omlouvám za další dotaz ale tady jste mi vždy dobře poradily. Dneska jsme byli na kontrole s mimískem (11dní) u dětské lékařky. Dopadli jsme tak že se ji moc nelíbilo že malý nemá ještě svoji porodní váhu (3600g). Při dnešním vážení měl 3560g. Bylo nám řečeno že děti v tomhle věku už ji mají nebo mají lehce přes. Malý přesto papa, snažím se aby moje strava byla co nejlepší. Piju čaje pro kojící. Přesto nám doktorka doporučila mléčný příkrm HIPP že snad třeba nemám kvalitní mléko, přesto stolice malého je žlutá jak má být.
Chci se zeptat jak mám dostat do malého příkrm když z prsu se mi nadulí a už nechce :nevim: Nebo mám nějak střídat příkrm s kojením? :nevim: Prosím poraďte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11132
3.6.13 18:24

Mas doma vahu, abys ho zkontrolovala treba za 3 dny?
Ja byt tebou tak jeste vydrzim. Kdyz tak koj casteji. Nevim, jake mate pauzy ted, ale klidne koj co 2 hod, bud na kojeni i v noci (co 3 nebo 4 hod).
Lepsi ho casteji kojit nez zacinat s lahvi.
PS: a to rikam jako odpurce latacni ligy a odpurce drzeni se kojeni zuby nehty… :mrgreen: ale v 11 dnech je jeste malinkaty, stoji to za boj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lizzi
3.6.13 18:24

Nepřikrmuj, ta váha je krásná! My byli na porodní váze až za měsíc.. doktorka Ti nemůže nic přikázat a na tabulky se vykašli! Pokud čůrá, přibírá aspoň něco, prospívá, pěkně spinká a pokud Ty máš mlíko a miminko umí sát a vytáhne si to od Tebe tak nemáš co řešit :-) Kvůli 40g takový štráky, u nás měl malej po čtrnácti dnech od porodu půl kila dole, to je teprve důvod, ale 40g teda určitě ne :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
615
3.6.13 18:26

Ahoj, já bych tedy po jedenácti dnech nad plným kojením nelámala hůl. Jestli se dítě vyloženě nehlásí hlady, tak bych zatím u plného kojení setrvala. Lékařka možná dá příliš na tabulky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lizzi
3.6.13 18:28

A u tak malýho miminka je to tak, že pokud kaká, tak má nedbytek. Mateřské mléko je bezezbytkové - dokáže se bezezbytku vstřebat v těle miminka, takže pokud čůrá a ještě k tomu kaká, tak by měl být v pohodě.

• Citovat
  • Nahlásit
346
3.6.13 18:31

Holky děkuju, já jsem celá zdrblá od té doktorky, nechci aby malému něco chybělo. Moc díky :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31600
3.6.13 18:33

@Alena27 kvůli 40g? Vždyť to se jednou napije a rázem jste na porodní váze :roll: Nechala bych to zatím být, pokud čurá, kaká, stolice vypadá předpisově (bacha, ona taky může být úplně vodová a nic to nemusí znamenat, stejně tak zelená a nebo dokonce žádná), dítě je nasosaný, řešila bych až kdyby dítě stagnovalo nebo nabralo za týden míň jak cca 80g.
Normálně koj, jak si řekne a uvidíš, že to bude ok. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11132
3.6.13 18:37

@Alena27
netrap se tim, 40g je fakt jak nic - to je jak rozdil, jestli kadil pred vazenim nebo az po :mrgreen:

mi zas doktorka ve 2 tydnech rekla, ze se maly prepiji a ze mam kojit kratsi dobu a pak me vystresovala ve 3 tydnech (ano za tyden!) ze pribira malo a mam kojit casteji… ja bych se na ty jejich tabulky vyprdla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27
3.6.13 19:05

@Alena27 ja bych ho hlavne ani nahodou neprikrmovala kvuli 40g… divna doktorka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1491
3.6.13 19:16

Ahoj, měla jsem to stejně..malá papala ale nepřibírala, takže jsem začala namíchávat MM s UM :) roste jako z vody :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3280
3.6.13 19:32

Pokud vim, tak na porodní váhu se má mimino dostat nejpozději do tří týdnů - takže máte ještě čas!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11150
3.6.13 19:38

Rozhodně nepřikrmovat! Dcera měla žloutenku (ne tak silnou, aby ji svítili, ale měla), ale jedla… a doktor mi řekl: Kojte. Pokud nebude hubnout nebo ječet hlady, tak je všechno v pořádku a jen kojte. První týden nabrala 50g, druhej 60g a pak za dva týdny půl kila.

Čili pokud malýmu chybí jen 40g, tak se proboha nedej zblbnout, koj a on to nažene! Času ještě máš 14 dní…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6831
3.6.13 20:08

@Alena27
kdy jdeš příště na kontrolu?
podle mě je brzo dávat UM :think:
mi dcera od propuštní z porodnice do první kontroly u dr. (od středy do pátku) nepřibrala nic a taky se to dr. nelíbilo :roll: ale nic nehrotila, pozvala si nás ve středu na převážení (kdyby byla příliš spavá nebo si mi jinak nelíbila, tak samozřejmě přijít dříve) a že pokud by stále nepřibírala nebo jen málo, tak by to řešila, naštěstí přibírat začala, takže jsme zůstali je u kojení :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25963
3.6.13 20:19

Nepřikrmovat, kojit, doktorku neřešit. Pokud malej aspoň trochu přibírá, je spokojený, pěkně pije, dost čurá a normálně kaká, UM nedávat. Není absolutně důvod. :zed: Myslím že po tomhle doporučení už bych si slova doktorky vždycky ověřovala. Očividně podpora kojící maminky nic moc :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31104
3.6.13 20:25

@Alena27 tak jako mléčný příkrm HIPP a že nemáš kvaltní mléko… To je teda paní doktorka… Ona z toho asi něco má, když si koupíš zrovna HIPP.

Pokud se cítíš dobře a dítko ti nepláče, tak bych to vůbec neřešila. A jen kojila. Pokud chceš přikrmovat, abys měla klid, že děláš vše dobře, pak nakoj a nabídni malému příkrm. Kolik bude chtít. UM můžeš koupit jaké chceš, já třeba používám BabyLove z DM, je levné, ale malému jede.

Jinak při přikrmování váha není špatný nápad, ale aby Tě to nestresovalo. POdle mě teda tvoje doktorka nabízí HIPP každému.

Příspěvek upraven 03.06.13 v 20:28

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat