Kojení a nekojení, čím to je?

707
2.2.20 19:21

Kojení, a nekojeni, čím to je

Ahoj, poslední dobou čtu jak zensky ztrácí dost mléko. Dodržují pitný režim, pestrou stravu, nejsou ve stresu, a mají kontakt z miminkem. Čím to tedy je, že matka přijde o mléko? Přijde mi že je snad poslední dobou víc maminek co nekoji, než co kojí. Tím mam na mysli opravdu kojence cca dotoho 1 roku. Čtu o tom, že o mléko přichází zhruba ve 3-6 mesicich.. Jak je to tedy možné? :think: Já své mládě kojím, ale v porodnici jsem byla neskutečně ve stresu, nepila jsem, nejedla.. A mléko zatím (tuk, tuk, tuk :mrgreen:) mám. Zatím jsou dceri 2 měsíce, ale mléka mám že bych nakojila vesnici… :) Co tedy dělat aby se o mléko nepřišlo? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2.2.20 19:35

Pokračovat v kojení. Příčin je hodně ale ze dne na den nikdo o mléko nepřijde neboj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
208
2.2.20 19:39

Často např. obezita nebo tam někde v hlavě přesvědčení, že vlastně kojit nechtějí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23381
2.2.20 19:41

Já myslím, že to většinou vzdají u nějakého problému, dávají víc um na dokrmení až na něj přejdou úplně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
220
2.2.20 19:51

U me to bylo psychikou. U prvniho jsem byla psychicky i fyzicky dost špatná, porod katastrofa, neslo mi se rozkojit. kojila jsem jen 2 mesice. Dr.mi pak doporucila prikrmovat, protoze syn porad brecel a nepribiral. Po prvni flasce plac ustal a zacal pomalu pribirat. U druheho se mi mleko rozjelo v pohode, porod byl taky v pohode a ja tez :lol: Dle me je to v hlave.. tak jako vse..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49135
2.2.20 19:55

Kolem toho 3. a 6. m můžou přijít růstové spurty (další jsou časté plus minus kolem 5.-7. týdne, taky období, kdy dost lidí končí). Rozhodně neříkám, že je to tak ve všech případech, ale kdo nemá načteno nebo dostatečn odhodlání, může vyhodnotit situaci „dítě je najednou na prsu pořád, hodně brečí, kroutí se u toho“ jako „přišla jsem o mlíko, popř. mám slabé mlíko, dítě má hlad“. Pak se zkusí UM, teče to samo, dítě najednou spokojené, takže potvrzena správnost řešení, přitom pokud je to opravdu spurt, stačí pár dní vytrvat a situace se sama ustálí, zažila jsem u obou svých dětí. Popř. docela častý mýtus - doteď jsem odsála deci na počkání a najednou sotva pár kapek, už asi nemám mlíko. Samozřejmě v tom můžou být i jiné věci, ale myslím, že pokud je kojení v pohodě, tak málokdo ze dne na den jen tak přijde o mlíko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.2.20 19:58

@mackA159 Já si myslím, že nekoji dost, snaží se o režim, nebo z neznalosti začnou přidávat um a je po kojení.. Je potřeba pochopit, že nevorozene se může chtít kojit pořád a neznamená to, že mu mateřské mléko nestačí, je slabé atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
K92
513
2.2.20 20:10

Ja si myslím, že je to o tom, že maminky často zmatkují, nevěří si a dostávají špatně a hloupé rady od okolí, které je ještě víc vystresují a udělají díky nim chyby, kvůli kterým pak není cesty zpět. Pak určitě dělá hodně i psychika a sebevědomí Já prostě nepochybovala ani minutu o tom, že by to nešlo. Byly velké problémy, ale vybojovala jsem si to. Všechny kamarádky v okolí, které opravdu kojit chtěly kojí a zvládly to, často i přes velké problémy. Pak mám v okoli kamarádky, kterým to bylo jedno a ty záhadně o mléko přišly. Po porodu jsem měla pocit, že je to jako bych se učila na zkoušku na VŠ, těch informací je všude mraky, ale člověk musí vybrat ty správné a opravdu si o tom něco nastudovat (co je to růstový spurt, jaké jsou polohy, co dělat když…). Ležela jsem v příručkách, studovala co a jak. Věnovala jsem tomu opravdu spoustu času a vyplatilo se :). Spousta holek si taky radši nechá poradit od mámy (která taky záhadně přišla o mléko, nebo ho měla slabé :D ), než aby si zavolaly laktační poradkyni, u nich to šlo taky do kopru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7142
2.2.20 20:19

Neznalost a to, že hodně maminek dá na řady těch svých… Dříve bylo úplně normální s kojením v půl roce seknout, dítěti ucpat žaludek kaší, aby pěkně spinkalo. A tak si u každého spurtu maminky myslí, že jejich miláček má hlad a strčí mu láhev. Já kojila prvního do roka absolutně bez nějakých problémů. Když se narodilo druhé, první dny jen spalo, vždycky si párkrát cuclo a nepřibíralo. Odsávala jsem, ale žádná sláva. Jelikož staršímu ještě nebyly ani dva roky, onemocněla jsem já i on, tak jsem se rozhodla, že přejdu na UM. Vím, že kdybych malou budila, přikládala atp, asi kojím i ji, ale můj čas jsem musela rozdělit oběma dětem. Bylo to ale kóje rozhodnutí a nehledám pro něj výmluvy. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14569
2.2.20 20:23

@ugluk hmmm, muj syn kdyz nedostane zvanec, tak spusti takovy rev, ze se otrasa dum v zakladech. Jednou nas maly zaskocil, protoze neuplynuly ani 2h od krmeni a spustil takovy jecak, ze jsem normalne myslela, ze se mu neco deje a zvazovala jsem volat sanitku. Asi 15min jsme zkouseli vse mozne i nemozne, az jako posledni moznost jsme zkusili podat UM a v ten raz byl klid.

Zkratka a dobre, nedovedu si predstavit, ze snasim tenhle rev nekolik dnu. Takze se vubec nedivim msatkam, ktere to vzdaji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.2.20 20:24

Upřímně těžko říct, co v tom je. Porod jsem měla hodně ve stresu, dítě nedonoseny. Vlastně ve stresu jsem byla hoooooodne dlouho (ve 3 měsících měla holka zápal plic) atd… No i přes pár krizi jsem kojila 2 roky. Holka zvládla prso, flašku, dudlík. Nerada jsem kojila na veřejnosti, takze na celodenním výletě jsem dávala um. Teď u druhého je to jiné. Všechno probehlo v klidu a kojim taky, jak dlouho se uvidí (zatím jsou to 2 týdny). Jediný co mi vždy pomohlo bylo, to nelamat přes koleno. Půjde půjde/nepůjde, tak se svět taky nezbori 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
226
2.2.20 20:30

@mackA159 podle mě zkušenosti je na kojení v dnešní době vyvíjený hrozný nátlak, kdyby se o tom pořád nemluvilo a nedělalo se z kojení pomalu svěcení svatou vodou, myslím, že by ženy kojily přirozeně a nebylo by hodně žen na dně z toho že kojení nejde podle plánu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
226
2.2.20 20:32
@warita píše:
@ugluk hmmm, muj syn kdyz nedostane zvanec, tak spusti takovy rev, ze se otrasa dum v zakladech. Jednou nas maly zaskocil, protoze neuplynuly ani 2h od krmeni a spustil takovy jecak, ze jsem normalne myslela, ze se mu neco deje a zvazovala jsem volat sanitku. Asi 15min jsme zkouseli vse mozne i nemozne, az jako posledni moznost jsme zkusili podat UM a v ten raz byl klid.Zkratka a dobre, nedovedu si predstavit, ze snasim tenhle rev nekolik dnu. Takze se vubec nedivim msatkam, ktere to vzdaji.

Myslím, že je přirozené, že matce vadí řev jejího dítěte a udělá hodně pro to, aby dítě nebrecelo. A vůbec nerozumím dnesnimu trend, že žena která dá um je hrozná matka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49135
2.2.20 20:36

@warita pokud si pamatuju z jiných diskuzí, tys o to kojení zas tolik nestála, ne? Já jo, tak jsme si holt pár krizí s dětma prošly, ale já to vyhodnotila, že mi to za to stojí, naprostá většina času je na pohodu. To vůbec nic ve zlým, prostě ti vyhovuje UM, tak ho dáš a svět se nehroutí vůbec u nikoho… ale teda dokud jsem půl roku plně kojila, tak dvě hodiny byly dost úspěch, přes den teda, ony to mm v žaludku tak dlouho nezasytí, ale mně to nějak nevadilo, kojit na požádání, při těch spurtech to byla třeba půlhodina-hodina.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23381
2.2.20 20:44
@warita píše:
@ugluk hmmm, muj syn kdyz nedostane zvanec, tak spusti takovy rev, ze se otrasa dum v zakladech. Jednou nas maly zaskocil, protoze neuplynuly ani 2h od krmeni a spustil takovy jecak, ze jsem normalne myslela, ze se mu neco deje a zvazovala jsem volat sanitku. Asi 15min jsme zkouseli vse mozne i nemozne, az jako posledni moznost jsme zkusili podat UM a v ten raz byl klid.Zkratka a dobre, nedovedu si predstavit, ze snasim tenhle rev nekolik dnu. Takze se vubec nedivim msatkam, ktere to vzdaji.

Ale ono je normální že se kojí hodně často, dvě hodiny vydrží až později nebo když tvrdě spí. Člověk má vlastně pocit, že prvních pár měsíců nic jiného než kojení nedělá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama