Kojení (a první příkrmy)

20
27.4.21 13:48

Kojení (a první příkrmy)

Zdravim… Potrebuji se nekde vypovidat.. Mam trimesicni miminko a uz od zacatku mame problemy s kojenim. V porodnici jsme byli prvni dny oddeleni ani mi ho nevozili na kojeni (narodil se cisarem, plus doba covidu) a davali mu UM. Potom mi skoro vubec nevysvetlili co a jak a jeste ke vsemu mi sestra hned nacpala kloboucky (u LP jsem kvuli odbourani byla a nepomohlo to). Po chvili doma jsem dostala zanet do prsu a tim se to jeste zhorsilo a zacali jsme dokrmovat UM. Byli i dny kdy jsem u jednoho kojeni sedela 1 - 1,5 hod. Snazila jsem se vselijak o navyseni laktace a nic nepomohlo. Dr nas chvali, ze to delame dobre, ale posledni dny mame problem s tim ze mimi odmita lahev a ja nevim proc :( Trapi me to jeste vic, protoze uz jeden tyden bez UM byl, radovala jsem se jak nam to jde, ale skoro nic nepribral, takze vim ze mu jen MM nestaci :( Myslim si ze tak ve 4. - 5. mesici zacneme s prikrmama a z toho mam take hruzu, ze nebudu vedet jak mu to pripravit, uchovavat a tak dale.. Porad jsme jen doma, na navstevy ani k babickam nechodime protoze si nedovedu predstavit nekde jinde kojit a uz mi to leze na mozek. Jsem porad nervozni, nastvana, ubrecena. Posledni dny mam i strach jit ven s kocarkem protoze nevim jak dlouho vydrzi nez zacne zase kricet hlady. Nekdy uz i lituju toho, ze jsme nepresli plne na UM, kdyz nam to kojeni neslo, ale porad jsem od pribuznych slychala, jak je kojeni to nejlepsi a ze musim kojit co nejdele a vsichni resili jak kojim a proc z obou prsou co je to pry za blbost az mi to hodne zprotivili a pak jsem mela strach prestat aby se na me nekoukali zle ze jsem ho ochudila o to nejlepsi… Uz jsem zacala uvazovat i o pomoci psychologa, ale tezko muzu nekam jet, kdyz ted nemuzu prcka nechat doma s manzelem, aby mu dal kdyztak UM kdyz nechce pit z lahve :( zacinam byt psychicky dost na dne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
972
27.4.21 13:59

Mimi nepotrebuje nejvic kojeni, ale klidnou, spokojenou a vyrovnanou matku.

Na tvem miste odstavuji bez vycitek a s kymkoli dalsim diskuzi o kojeni ihned utinam, protoze jim do toho absolutne nic neni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
972
27.4.21 14:02

Z prikrmu hruzu nemej, krok za krokem to s tebou probere doktorka, pripadne na netu jsou miliony stranek.

Pripojuju vychytavku, na kterou jsem narazila az pozdeji. Az budes zarazovat maso, rozmixuj jej varene ve vlastnim vyvaru a nalij do tvoritek na led a zamraz. Pak je super pohodlne varit jen cerstvou zeleninku a prihodit kostku navic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63703
27.4.21 14:04

@Petunka24 cece, kašli na kojení. Základ je spokojená máma, od toho se odvíjí spokojené dítě.. Pokud máš že všeho jen nervy, přejděte na um a máš klid. Co se týče prikrmu, to samé. Buď najdeš rady z netu, nebo prostě kup a je klid. Lepší, než se nervovat. Kašli na okolí, jsi to ty a tvé mimčo. Taky od 2 měsíců nekojim a prospělo nám to oběma..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63703
27.4.21 14:05
@Capretta píše:
Z prikrmu hruzu nemej, krok za krokem to s tebou probere doktorka, pripadne na netu jsou miliony stranek.Pripojuju vychytavku, na kterou jsem narazila az pozdeji. Az budes zarazovat maso, rozmixuj jej varene ve vlastnim vyvaru a nalij do tvoritek na led a zamraz. Pak je super pohodlne varit jen cerstvou zeleninku a prihodit kostku navic.

Ty jo.. Ideál.. Vidíš, mám 3.dite ale toto jsem nikdy nedělala. Začnu dělat :lol: to maso bylo vždy opruz, takhle bude klid

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1156
27.4.21 14:05

Zkus do savicky udelat vetsi dirku at mu to lip tece… pripadne zkusit jiny UM.

A za me takhle kojo masaz je proste peklo nejvetsi… zenska mam plny pravo seknout s kojenim a nikdo se na ni za to nemuze tvarit nejak zle apod. Stejne tak mam plny pravo ani s kojenim nezacinam a dat mrne od prvniho dne na flasku a UM.

Takovy to jak se rika ze kazda kapka dobra kapka je proste kravina a nejvic co pro to dite matka muze udelat je aby ona sama byla v klidu a v pohode a pokud to znamena seknout s kojenim nebo nekojit vubec tak proste na to ma plny pravo a tecka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
638
27.4.21 14:07

Tak se na to kojení vyprdni, ( když vám to nejde a Mimi nepribira) neboo se z toho zblázníš. Děláš z toho moc velkou vědu a může za to stres. A díky stresu si vůbec neužíváš miminko a jednou toho budeš litovat :kytka: :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1156
27.4.21 14:07

Jo jinak dobry, ale drazsi je Kendamil, je dost sladky a nejvic podobny MM a hodne deti je v pohode prijima. Pak byly jeste dobry ohlasy na Babylove z DM.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
27.4.21 14:34

@Capretta byla jsem rozhodnuta odstavit, a ze zacatku jeste treba odsavat a davat MM z lahve ale nevim proc najednou lahev nechce :nevim: lahve ma stejne, jeste minuly tyden mu daval manzel a hezky bumbal, driv jsme meli nutrilon pak jsem presla na bebu protoze ho z nutrilonu bolelo brisko…
Dekuju za radu s masem :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
27.4.21 14:35

@martina.se dekuju za reakci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
638
27.4.21 14:40
@Petunka24 píše:
@Capretta byla jsem rozhodnuta odstavit, a ze zacatku jeste treba odsavat a davat MM z lahve ale nevim proc najednou lahev nechce :nevim: lahve ma stejne, jeste minuly tyden mu daval manzel a hezky bumbal, driv jsme meli nutrilon pak jsem presla na bebu protoze ho z nutrilonu bolelo brisko…
Dekuju za radu s masem :)

Mě to malá dělá taky občas prostě nechce.On ti dobrovolně hlady neumře neboj. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
27.4.21 14:53

@KKikina me vic nez hlad desi zizen, aby nebyl dehydratovanej 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63703
27.4.21 16:29
@Petunka24 píše:
@KKikina me vic nez hlad desi zizen, aby nebyl dehydratovanej 8o

Sleduj pocurane plínky.. Hele, mi se malý taky občas sprajcne a nechce.. To se stává

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
638
27.4.21 20:55
@martina.se píše:
Sleduj pocurane plínky.. Hele, mi se malý taky občas sprajcne a nechce.. To se stává

Přesně jak píše kolegyně. Neni to tak dlouho co jsem zakládala podobnou diskuzy…Já do ní tu vodu prala přez stříkačku, když nechtěla nakojit :think: :roll: Hele málo mi pila a žije, tak buď v klidu :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat