Reklama

Kojení a zubní kaz

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

bertík28
Echt Kelišová 9079 příspěvků 13.11.11 23:06
Kojení a zubní kaz

Ahoj mamči
Ve zprávách bylo řečeno, že není dobré děti dlouho kojit, protože se tím zvyšuje výskyt kazů. Je prý prokázano, že dlohodobě kojené děti- nad jeden rok mají více kazů. Proto by jsem se ráda zeptala maminek, které dlouho kojili jaké mají jejich děti zoubky.

Přečtěte si článek: Pozor na zubní kaz u dětí: Zoubky čistěte pečlivě

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

adus
Extra třída :D 11966 příspěvků 13.11.11 23:07

Ahojky:)))

tak já kojila 5měsíců a melj má zoubky hrozný:((( takže u nás kojení nekojení… al emá to po mne, já je měla taky špatný.

Dessie
Zasloužilá kecalka 573 příspěvků 13.11.11 23:11

Zrovna jsem to řešila s mámou… V televizi řekli, že MM obsahuje cukry, které v kombinaci S DALŠÍMI CUKRY způsobují zubní kaz. Takže v podstatě nic, co by si někdo nedomyslel. Že MM obsahuje cukry je jasný. A pokud k tomu budu navíc dítě napájet džusem, Kubíkama a krmit spoustou ovoce a sušenek, bude mít zřejmě zubní kazy. Navíc hraje roli dědičnost. Podle mě je tohle zase jenom další výkřik do ticha, prostě už nemaj co do těch zpráv narvat…

Raduš.ka44
Kelišová 7193 příspěvků 13.11.11 23:11

Kojila jsem 16 měsíců, v pátek malej oslaví 3. narozeniny a je bez kazu, u zubaře jsme byli naposledy o prázdninách, říkal, že má zoubky naprosto v pořádku. Pokud budeš opravdu důsledně doržovat ústní hygienu, tak kaz nemá šanci.

BohunkaP
Extra třída :D 14897 příspěvků 13.11.11 23:11

Moje dcera byla kojena necelých 15 měsíců - dnes je jí 4,5 roku, zubní kaz nemá žádný.

Mohla bych se zeptat na přesný zdroj této informace?

Ajla
Echt Kelišová 8384 příspěvků 13.11.11 23:13

ja to videla a nevim rikali ze kdyz se po kojeni diteti zuby nevycisti tak se kazi zuby…
no nejsem zastancem hooodne dlouhyho kojeni ale myslim ze kdyz si da dite na piti po vycisteni zubu treba limonadu tak je ot to samy ne?
Rikali ze kvuli tomu ze obsahuje laktozu a spolecne s jinyma cukrama to kazi zuby…
no malyho jsem kojila 7 mesicu, ted je mu mesicu 8, zuby ma dva a nevim jeslti to na nej bude mit nejake vliv, ale ja otmu nejak neverim…mozna je spatny to uspavani u prsa jak rikali… :nevim:

ja na to koukala jako puk a jeste porad nevim co si o tom mam myslet…

Příspěvek upraven 13.11.11 v 23:14

adus
Extra třída :D 11966 příspěvků 13.11.11 23:13
Raduš.ka44 píše:
Pokud budeš opravdu důsledně doržovat ústní hygienu, tak kaz nemá šanci.

Hmmm, to bych zas až tak netvrdila, čistíme od prvních zoubků a k ničemu… kolik soubojů a řevu a stejně k ničemu :cry: :roll:

QQQQ 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.11 23:15
BohunkaP píše:
Moje dcera byla kojena necelých 15 měsíců - dnes je jí 4,5 roku, zubní kaz nemá žádný.Mohla bych se zeptat na přesný zdroj této informace?

Bylo to na nově ve hlavních zprávách :roll: Já kluka kojila 40měsíců takže už nějakej ten zub měl :mrgreen: a dnes je mu 8let a má jen jednu plombu a zoubky jak perličky, teď už ale polovinu u zoubkové víly :mrgreen:

Raduš.ka44
Kelišová 7193 příspěvků 13.11.11 23:16
adus píše:
Raduš.ka44 píše:
Pokud budeš opravdu důsledně doržovat ústní hygienu, tak kaz nemá šanci.
Hmmm, to bych zas až tak netvrdila, čistíme od prvních zoubků a k ničemu… kolik soubojů a řevu a stejně k ničemu :cry: :roll:

To mě mrzí. Ono u těch dětí je to holt těžký, spousta dětí nespolupracuje tak, aby se plak opravdu důsledně odstranil.

varo
Kelišová 6441 příspěvků 13.11.11 23:26

http://www.iprima.cz/, zprávy 13.11. cca 13 minuta.

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19272 příspěvků 13.11.11 23:41

my se na to ptaly na kurzu PA a ta říkala, že je to blbost, prostě někomu se kazí, někomu méně, že samozřejmě od prvních zoubků čistit, ale že mateřské mléko na to vliv nemá…

Raduš.ka44
Kelišová 7193 příspěvků 13.11.11 23:48

Ona je blbost i dědičnost. Taky jsem nedávno viděla nějakou reportáž, visí to i u mého zubaře v čekárně. Člověk sice může mít dědičně sklon k vyšší kazivosti zubů, ale pokud se naučí čistit si zuby správně (ideálně návštěvou u dentální hygienistky) a bude to tak dělat alespoň jednou denně, tak se mu prostě kaz neudělá, protože nebude mít z čeho. Plak údajně potřebuje alespoň 24 hodin na to, aby začal páchat neplechu.

Žižule
Zasloužilá kecalka 971 příspěvků 13.11.11 23:49

Tak já jsem slyšela, že problém je noční kojení. Při spaní se tolik netvoří sliny, takže se MM nenaředí a cukry v něm obsažené působí na zuby. Stejně tak to je když děti dostávají v noci třeba slazený čaj.

Hanka1
Extra třída :D 13450 příspěvků 14.11.11 00:25
Žižule píše:
Tak já jsem slyšela, že problém je noční kojení. Při spaní se tolik netvoří sliny, takže se MM nenaředí a cukry v něm obsažené působí na zuby. Stejně tak to je když děti dostávají v noci třeba slazený čaj.

tak tak, po roce bych dite uz v noci nekojila, u nas byly v te dobe obe deti odstaveny a pokud byla zizen, tak dostaly v noci cistou vodu…

Příspěvek upraven 29.07.14 v 14:35

xangel87
Kelišová 6555 příspěvků 14.11.11 00:43

Zkušenost zatím nemám, ale nevěřím tomu ani trochu.MM obsahuje mléčný cukr laktozu a to považuju za nejmenší zlo mezi cukry.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Švédka chce být rekordmankou a touží po největším pozadí na světě

Natasha Crownová (24) se považuje za modelku. Podle svých vlastních slov je... číst dále >

Reklama