Kojení, bez MS, ovulace, otěhotnění - Vaše zkušenosti?

233
16.5.21 12:06

Kojení, bez MS, ovulace, otěhotnění - Vaše zkušenosti?

Ahoj holky, vím, že toto téma zde už bylo diskutováno hojně, také jsem si těch diskuzí projela dost, nicméně nedá mi to, trošku se pozeptat na čerstvé názory a odpovědi přímo na mou situaci.
Mám čtyřměsíčního prcka, kojím tak ze 2/3, přikrmujeme Hippem Combiotik, protože jsem měla velký nadbytek mléka a byla jsem z toho dost vyčerpaná, tak jsem to trošku zkorigovala. MS jsem stále nedostala, kojím i malému mléko odsávám. Zajímaly by mě Vaše zkušenosti, zda Vám tento způsob sloužil jako antikoncepce. Druhé miminko neplánujeme, tak bych se zde chtěla poradit, jak jste to řešily Vy - kondom, pesar, nebo jste to neřešily a spoléhaly na to, že MS nepřišla a tudíž není ovulace (podotýkám - vím, že to je riziko), nebo sexuální abstinence?
Ještě bych chtěla dodat, že antikoncepci při kojení brát nechci, ze zkušeností jiných maminek a naší pediatričky vím, že prckům mlíčko přestane chutnat :(

Děkuju za názory, pěknou neděli :mavam: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9092
16.5.21 12:09

Kojení není antikoncepce. Pokud nechceš otěhotnět tak nějakou pouzivej. Ovulace je dřív než menstruace. Může ti naskočit kdykoliv. Já jsem ji měla u obou dětí cca 3-4 měsíce po porodu. Otehotnela jsem nechtěně rok po porodu kojila jsem často.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
233
16.5.21 12:43

@JancaS84
A jak jsi poznala, že jsi měla ovulaci, když píšeš, že jsi ji měla 3-4 měsíce po porodu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20773
16.5.21 12:53

Já měla při plným kojení ovulaci ještě v šestinedělí, fakt to není antikoncepce. Když nechceš antikoncepci, tak používej kondom nebo si nech zavést tělísko…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24615
16.5.21 12:54

Tak po ovulaci přijde menstruace. Jenže první ovulace je před první menstruací, takže ji poznáš těžko - možná budou nějaké typické příznaky, ale to už je z antikoncepčního hlediska stejně už pozdě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9092
16.5.21 13:20
@ashanthe píše:
@JancaS84
A jak jsi poznala, že jsi měla ovulaci, když píšeš, že jsi ji měla 3-4 měsíce po porodu?

Ze jsem začala zase ovulovat jsem nepoznala. Pak dorazila menstruace, která následuje pokud není vajíčko oplodneno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1754
16.5.21 13:27

https://www.antikoncepce.cz/…antikoncepce

Jak píšou holky výše, kojení není antikoncepce.
Pokud jsi měla nějaké výrazné charakteristické znaky ovulace, můžeš ji poznat, ale to už taky může být pozdě, pokud před tím několik dní došlo k nechráněnému sexu.
Pokud nechceš používat HA, což je rozumné, zkus si nastudovat symptotermalni metodu, případně zvolit nějakou barierovou ochranu.

Kojící ženy dostávají první MS v průměru mezi 12.-18. měsícem po porodu. V tuhle dobu už je hladina hormonů u ženy téměř stejná jako byla před tehotenstvi a porodem, bez ohledu na četnost kojení. Ale stále je to velmi individuální. Někdo dostane MS hned po sestinedeli a kojí jak zběsilá, některá je bez cyklu třeba dva roky. Nejde na to spoléhat :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K92
936
16.5.21 13:40

Já otěhotněla bez menstruace při kojení. Bylo to tedy plánované, staršímu byl 1,5 roku. Pak jsem teda dostala v genetu vynadáno, že neví jak to zadat do počítače, když nebyla MS. Ale poradili si 😂. Jo a antikoncepci jsem při kojení brala a na kojení to vliv nemělo, nemusela jsem ani jednou dokrmovat a syn byl závislák, pak jsem ji přestala brát a bum, do měsíce těhotná. A bez MS. Nejsem na to brání HA při kojení pyšná, ale lepší, než neplánované těhotenství, nebo potrat. Tělísko mít nemůžu kvůli zánětům a riskovat jsem nechtěla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
233
16.5.21 14:42

@JancaS84
jasný, tak to chápu, takže Ti přišla MS ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
233
16.5.21 14:51

@PepiKo
Jak píšeš, to měření bazální teploty jsem chtěla vyzkoušet ;) to by se měl ale dělat graf celý měsíc, ne? Otázkou je, kdy mám začít, abych měla s čím porovnávat :D prosím Tě, máš zkušenosti s tím, jaká by měla být teplota při ovulaci? Myslím, že vyšší než „normálně“, viď? Já brala léta orální antikoncepci, byla s ní spokojená, takže jsem jinou formu ochrany nemusela řešit, jsem v tom tudíž neznalá, ale nechci aspoň 2 roky určitě otěhotnět, chci si malého „užít“, měli jsme dost těžký začátek.. věřím kondomu, snad nemůže selhat, když je nasazen brzo a správně..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1754
16.5.21 17:44

@ashanthe já měřila cely měsíc, ale protože jsem měla nepravidelný cyklus a často bez ovulace, takže jsem chtěla vědět co a jak a byly to i data pro doktora :)
Co jsem ale pochopila, tak když má žena cyklus pravidelný a už ho “zná”, stačí měřit vlastně jen par dni v měsíci, tzn. tehdy, kdy už by se “datumově” měla blížit ovulace, tím si ji potvrdí a pak už zase neměří. Určitě nemusíš měřit po potvrzení ovulace a pak začít zas až třeba po skončení MS, takže třeba polovinu cyklu jen meris.
Ovulace se potvrdí třemi dny zvýšené teploty oproti “běžné” teplotě. Ta teplota je individuální, u každé ženy jiná, u každého cyklu jiná. :) Ale jsou na to už ruzny aplikace, který ten cyklus umí vyhodnotit :) ale jenuexite dobrý si na to nastudovat přesněji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat