Reklama

Kojení - časová náročnost, únava, nevyspání, dlouhodobé hledisko

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jane007
Nováček 5 příspěvků 02.02.18 11:05
Kojení - časová náročnost, únava, nevyspání, dlouhodobé hledisko

Dobrý den všem. Chci se přítomných žen zeptat na něco ohledně kojení. V současné době plně kojím, i když někdy s kloboučky (zvyk z porodnice), které se ale daří pomalu snad odbourat. Prckovi budou za chvíli tři měsíce. Zatím beru kojení jako velkou výhodu, ale přiznám se, že si to neumím představit třeba ještě za půl roku. Kojit mi nevadí, ale vadí mi jednoduše ta absolutní ztráta svobody, kdy vás nikdo nezastoupí a nemůžete si někdy pomalu ani dojít na záchod. Právě kvůli tomu zvažuji, že kolem půl roku budu pomalu přecházet i na flašku (prcek už párkrát z flašky ochutnal a problém zatím neměl) s tím, že nebudu přecházet vyloženě na UM, ale např. odsávat. Chápu, že MM je to nej., ale jsem člověk, co potřebuje také trochu žít a ne mít věčně dítě „u prsu“. Zatím to beru v klidu, ale kolikrát sotva stojím na nohou, jak jsem unavená a upřímně obdivuji ženy, které kojí ještě např. v roce dítěte. Zřejmě nejsem zatím nastavena na roli matky trpitelky, i když to zní ošklivě. Ráda bych tomu dala těch pár měsíců a uvidím, nechci to vzdávat, jen nejsem taková ta zastánkyně kojení za každou cenu. Máte některá podobné myšlenky, nebo měly jste? :think:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

jenny.fields
Generální žvanilka 24718 příspěvků 02.02.18 11:10

Matky trpitelky. To je teda kravina. Stejne jako to ze nemuzes na zachod. Ty na zachode sedis 2 hodiny :roll: :roll: :roll: dite se nekoji tak, ze je cely den u prsu. Mozna by jsi si v tomhle mela trochu rozsirit obzory. Stejne tak muzes odstrikat a vyrazit parit na celou noc.
Z ceho jsi presne unavena? Z kojeni?

Agrion
Závislačka 2776 příspěvků 02.02.18 11:12

@Jane007 Mas jeste predpokladam hodne male mimino… pokud mas takove pocity, tak muzes zkusit zacit cca od dokonceneho 4.mesice s prikrmy, cimz se ti pomalu pauzy mezi kojenim prodlouzi (pokud bude ditko spolupracovat) a bude na par hodin hlidatelne ;) Jak uz jsi psala MM je nej… byla by skoda ho o nej ochudit, pokud vam kojeni „jde“ ;)

Nikola63 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.02.18 11:13

Ahoj, ja budu teda kojit max pul roky, dele ne. Prijde mi divne kojit rocni dite, natoz kdyz pak beha dvouletak a sape se na prso, ze ma hlad. Nevim pul rok je u me hranice dyl kojit nebudu. Uz jen to, ze clovek nema svobodu a naustale nosit prsa nality mlekem, kdyz sportuji taky neni zrovna fajn. Nejsem zastancem dlouhodobeho kojeni.

vertunka
Závislačka 4622 příspěvků 02.02.18 11:13

Tak spokojena musis byt hlavne ty a dite. Pres to nejede vlak. Pokud se necitis na dlouhodobe kojeni, tak nekoj. Ja to treba naprosto chapu, mela jsem v planu kojit tak max do roka, nakonec to priroda vyresila za me a nekojila jsem temer vubec. A nejak mi to nevadi. A ditku to nevadi uz vubec. Za par dni se mi narodi druhy a jsem taky rozhodnuta kojeni nehrotit a kdyz to nepujde tak to zase s cistym svedomim vzdam. Lepsi nez se nervovat a pak to prenaset na dite.

Ovsem to je jenom muj individualni nazor, matky co koji deti do samoodstavu treba ve 3 letech, by mi asi za pravdu nedaly :mrgreen:.

Vlaďka 83
Ukecaná baba ;) 1054 příspěvků 02.02.18 11:21

@Jane007
No, jestli se ti podaří plně kojit víc jak 6 měsíců, tak klobouk dolu. :palec: Já kojila 2roky a 10měsíců a pak se syn sám odstavil. Plně jsem kojila jen 4měsíce, pak už měl syn skoro 8kg a mléčko nestačilo, tak jsem po konzultaci s doktorkou zavedla příkrm (vařená brambora, mrkev, kaše…). Od půl roku už baštil 3× denně a i maso.
S časovou náročností… :think: No, do těch půl roku jsem se od syna skoro nehla. Pak už nakrmil i tatínek. Po cca roce a půl jsem odbourala denní kojení a kojila jen ráno a večer. Takže přes den volno. Do tří let byl syn se mnou každou noc (ve vedlejším pokoji). Pak se nějak otrkal a zůstával přes noc i u babičky. Takže až po třech letech jsem teoreticky mohla někam vypadnout na víkend bez syna. ;)

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 62910 příspěvků 3 inzeráty 02.02.18 11:27

@Jane007 Asi takhle, je to tvoje věc, ale trochu mě pobavila ta představa, že budeš odsávat MM a dávat ho z flašky a máš pocit, že si tím časově pomůžeš. Plus to furt na prsu mi přijde přehnané, jasně to plně kojené pije třeba po 2-3 hodinách, ale to není furt. Plus s nástupem příkrmů, které mohou být dříve než v půl roce se ten interval ještě prodlužuje.

andelka83
Neúnavná pisatelka 19582 příspěvků 02.02.18 11:28

Ve 3 měsících jsem ten pocit fakt neměla. Měla jsem představu, že první půlrok budu plně kojit a věnovat se miminku. Vždyť to je tak krátká doba v životě. Od půl roku příkrmy, v 7-8 měsících už ho mohl někdo pohlídat na dvě tři hodiny, pak i dýl. V 1 roce jsem kojila obě děti, jednoho do 13 měsíců, druhého do 15. Ten rok nějakých omezení není tak dlouhá doba.

Vlaďka 83
Ukecaná baba ;) 1054 příspěvků 02.02.18 11:29
@Nikola63 píše:
Ahoj, ja budu teda kojit max pul roky, dele ne. Prijde mi divne kojit rocni dite, natoz kdyz pak beha dvouletak a sape se na prso, ze ma hlad. Nevim pul rok je u me hranice dyl kojit nebudu. Uz jen to, ze clovek nema svobodu a naustale nosit prsa nality mlekem, kdyz sportuji taky neni zrovna fajn. Nejsem zastancem dlouhodobeho kojeni.

Myslím, že asi změníš názor. :think: Pokud kojení utneš ze dne na den a ještě v půl roce, tak si zaděláš na hezky bolestivý problémy - zkus to přehodnotit a přestat postupně. ;) Nemyslím tím, že máš kojit jak já do skoro 3 let, ale třeba těch 8měsíců, ať nemusíš zavádět UM. :roll:

EmmaAnna
Závislačka 3398 příspěvků 02.02.18 11:29

@Jane007 Kojila jsem co tři hodiny, nevím, jak často musíš ty. Kolem půl roku krátkodobě i co hodinu, ale pak to přešlo a do roka jsem kojila už jen dvakrát denně. Buď ráda, že můžeš kojit, pro miminko je to to nejlepší a opravduje to jednodušší, než flaška. Zejména když někam vyrazíte, jste na výletě, na návštěvě. Jídlo máš pořád při sobě a bez starostí, jen vytáhnout prso :D

Pajka89
Ukecaná baba ;) 1918 příspěvků 2 inzeráty 02.02.18 11:40

Ne, nemela jsem takovy pocity. Od toho ses na matersky, aby ses venovala miminku ne :roll: Odstrikavanim do flasky cas rozhodne neusetris, spis naopak. Intervaly mezi kojenim se obvykle prodluzuji a s prichodem prikrmu dite potrebuje kojit cim dal mene. Nevidim v kojeni stred vesmiru, ale kojim rada jeste 11ti mesicni a nemam v planu s tim zatim prestavat. Ani jsem nikdy nemela pocit, ze delam diteti otroka. Kdyz jsem si chtela nekam vyrazit, odstrikala jsem nebo propravila UM do flasky a nakrmil tatinek… Jaky si to udelas, takovy to mas.

Popokatepetla
Závislačka 3075 příspěvků 02.02.18 11:48

@Jane007 věř, že odsávat a krmit z flašky je ještě větší pakárna než kojit. Za mě je kojení nejjednodušší způsob, nikde nemusíš tahat lahvičky, prso je vždycky v pohotovosti :mrgreen:

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1750 příspěvků 34 inzerátů 02.02.18 12:06

To, že si nemůžeš dojít ani na záchod, nemyslíš vážně, ne? Plně kojit dítě je časově náročnější, ale za dva měsíce začneš zavádět příkrmy a v 9 měsících už bude přes den normálně jíst, starší se v 9 měsících sama odstavila, kojila jsem ji už jen ráno a pak přešla na flašku. Mladší jsem sice kojila 18 měsíců, ale pak už taky jen na noc a v noci. Pak jsem ji odstavila. S odstříkáváním mám taky zkušenosti, když byla dcera v nemocnici a je to pruda, zvlášť když máš dítě u sebe… Je to na tobě, ale sama uvidíš, že starší dítko nepije tak dlouho a často a postupně se to vyřeší, nedovolila bych si to takhle dopředu plánovat.

dickys
Zasloužilá kecalka 811 příspěvků 02.02.18 12:12

Tak začni od 5 měsíců přikrmovat, my měli v půl roce už 2 kojení nahrazena příkrmy, v 9 měsících už jsem kojila jenom ráno a večer. Plný kojení je děsnej vopruz, to chápu, ale přijde mi jako blbost končit v půl roce, když to právě začíná polevovat :)

Lenka_Hal
Závislačka 4814 příspěvků 02.02.18 12:21

Tak ja kojim 13mesicni a jako trpitelka si fakt nepripadam. Ted jsem uz presla na tri kojeni denne a zrovna chodim kazdy den do prace (mam tu tchyni tak dohanim resty). Cim je dite vetsi, tim je to rychleji, nakojim rano, vecer, pres den odstrikam. Male deti mozna piji hodne, ale ze bych kvuli tomu byla v nejake velke nesvobode? Navic flaska je casove narocnejsi. I to krmeni prikrmu trva dyl jak kojeni, ja plne kojila do ukonceneho sesteho mesice, za me je to mnohem jednodussi. A sportuju si i s prsama s mlikem, nechapu cemu by to melo vadit :think:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

Uzel útočí na Me Too: Rýpu se ženám všude, ale za ramena je vzít nemůžu!

Je tomu přibližně rok, co v Americe odstartovala kampaň Me Too. Za oběť jí... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >