Kojení - čtyřdenní miminko

8.4.16 14:54

Kojení čtyřdenní miminko

Milé maminky,
obracím se na vás s prosbou o radu.
Včera mě pustili z porodnice se synem (porodní váha 3790g). V porodnici první den moc nechtěl pít protože zvracel ale přikládala jsem. Pak už dostal hlad, krásně se přisál, tahal ale mléko ještě nebylo nebo třeba vypil jen desítku a řval hlady takže dostal dokrm. Další den už jsme byli bez dokrmu a vypil třicítku vydržel i tři hodiny. Pustili nás s váhou 3600g.
A včera jen co jsme přišli z porodnice tak to začalo. Kojím z každého prsu 20minut. Je pravda že mi u toho hrozně usíná takže ho budím, dávám ho třeba říhnout nebo lechtám pod bradou. Když už vypadá že má dost tak ho dám od prsa, říhne si ale vzápětí si cucá ruce a hledá prso. Takže kojím zase znovu. V podstatě jsem včera kojila od jedenácti do sedmi do večera. Pak jsem už nevydržela a dala UM vypil 30ml a usnul na tři hodiny. V noci kojení zase bez problému a spal tři hodiny. Ráno se to celé opakovala. Kojím a kojím a stejně pořád má hlad. Teď jsem mu dala zase UM a krásně spí takže nejspíš má hlad. Nevím jestli mám málo mléka ale zase si řikám, že častěji přikládat už snad nejde :roll:
Když zkouším odstříkat tak je to s bídou tak 20ml.
Vůbec nevím, jak dál postupovat, jestli tedy dokrmovat nebo zatnout zuby a vydržet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24117
8.4.16 14:59

Koj, je ještě brzy a sáním se tvoří mliko. Čím víc budeš dávat um, tím to půjde dolů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38140
8.4.16 15:01

A neco pro podporu kojeni, zvyseni tvorby mleka, delas?
jinak nez aby byl hladovy a nespokojeny, tak za me klidne UM dat, kdyz bude MM vic, tak UM pak odbouras

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
384
8.4.16 15:01

Ahoj, to že si prcek cucá ruce a nebo hledá prso může být i reflex - ne vždy to znamená, že má hlad. Pokud pije stejně jako v noci musí mu to přes den stačit také, aby spinkal alespoň ty 3 hodiny jak jsi psala. Já když jsem měla nějaký problém hodně mi pomohli tady: http://www.kojeni.cz/maminkam/ Je tam seznam Laktačních poradkyň i dle krajů atd. Můžeš se s nimi spojit je to bezplatné a moc to pomůže ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.4.16 15:04

Vím, že se má hodně pít to dělám min,3listry spíš víc. Kojící čaj také piju. V noci jsem si odstříkávala ale jen to kapalo takže výsledek nic moc :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38140
8.4.16 15:07

@frozendarkness zkus teply caj pred kojenim, nebo nahrat prsa nez pujdes kojit, aby se mleko lip spoustelo, pripadne muzes vyzkouset i homeopatika na podporu laktace
mne teda tenkrat nepomohlo nic a dokrmovala jsem uz od porodnice, preji hodne zdaru :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24951
8.4.16 15:07

Vážila bych před a po kojení, abych měla pŕedstavu kolik vypil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
384
8.4.16 15:08

Pokus se ho přikládat přes den co hodinu až hodinu a půl - častějším přikládáním se dělá více mléko. Doporučuji jíst tvarohy - tučnější dělá pak kvalitnější mléko které miminko zasytí. Zkus tu laktační poradkyni - některé jsou schopné dojet i za tebou a pomoc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
8.4.16 15:09

Ještě pár dní zkus vydržet jen s mm, když tomu teď dáš 3 dny, že budeš mít mimi furt na prsu, tak se ta laktace pravděpodobně zvýší, a pak už to půjde dobře. dokrm je často cesta ke konci kojení(i když znám 2 případy, kdy se dokrm podařilo snížit, popř. úplně odbourat po několika měsících.)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1911
8.4.16 15:10

Určitě vydrž! Koj vždy a všude, miminko je ještě malinké a laktace se teprve rozjíždí! Pokud si zvykne na UM, bude ev.po koju a to je škoda…
Jinak já NIKDY neodstříkala ani 5ml a přitom byly obě holky plně kojené do 6.m. a celkově do 15.m. ;),UM jsme NIKDY neměli…nevím proč se mi nikdy neodstříkalo mlíko (el. odsávačka Avent :palec: ),ale zřejmě na to nezáleží, dítě si svoje vytáhlo bez ohlednu na odsávačku :palec:!

Podpora kojení - 1) přkládat, přikládat, přikládat! pak hodně tekutin (Caro, polévky - vývary, koj. čaj s jeřabinou, voda),klid… ;)

Držím paceny!!! :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58667
8.4.16 15:14

@frozendarkness pokud budeš dávat um, tak si stopneš kojení úplně.. tohle není o příkrmu, navíc cucání všeho neznamená, že je hladový.. zvaž před a po kojení (můj pil na začátku klidně půl hodiny), uvidíš, zda vůbec něco natahal.. dokrm je až poslední možná varianta.. na začátku jsou ty přírůstky fakt malé - dá třeba 30 ml a stačí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.4.16 15:27

Přesně takhle jsem to měla i s prvním synem. Koupila jsem si i odsávačku a odsávala hlavně v noci ale stejně toho bylo malinko. Nakonec jsem to vzdala po měsíci. Teď bych chtěla vytrvat a jsem rozhodnutá pro to udělat cokoliv akorát nevím jak to vysvětlím staršímu že jen kojím a nemám na něj čas :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
384
8.4.16 15:29

Je to jen otázka času a určitě se rozkojíš lépe a bude to dobrý. Malému vysvětlit, že prostě musí miminko víc pít, aby lépe rostlo a bylo zdravé. Neboj se :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17714
8.4.16 15:41

Obe dve deti jsem ze zacatku mela stale jen u prsou. UM nedostaly nikdy. :nevim: pokud chces kojit UM nedavej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58667
8.4.16 15:58
@frozendarkness píše:
Přesně takhle jsem to měla i s prvním synem. Koupila jsem si i odsávačku a odsávala hlavně v noci ale stejně toho bylo malinko. Nakonec jsem to vzdala po měsíci. Teď bych chtěla vytrvat a jsem rozhodnutá pro to udělat cokoliv akorát nevím jak to vysvětlím staršímu že jen kojím a nemám na něj čas :roll:

nekoj celý den, to je taky o ničem - nakrmit, zvážit - uvidíš, zda vůbec něco natahá :nevim: zas mít dítko u prsu celý den je o ničom, nesvědčí to ani tobě, ani jemu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama