Reklama

Kojení dítěte s infekční mononukleozou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jana206
Nadpozemská drbna 26376 příspěvků 02.04.10 16:57
Kojení dítěte s infekční mononukleozou

Zdravím všechny maminky a moc prosím o radu,zkušenost..

Dceři je 16 měsíců,byla stále kojena,když byla zdravá,jen ráno a večer.V noci spí,kojení se nedožaduje,dává přednost jídlu.Tekutiny pije z hrnečku..

Abych to zkrátila,dnes byla hospitalizovaná na JIP s podezřením na infekční mononukleozu..

Byla to patálie,od soboty měla vysoké horečky,nejdřív to vypadalo na běžnou virozu,zánět průdušek.V úterý dostala ATB Augumentin duo pro zvyšující se CRP v krvi,ATB nezabralo,horečka neklesala - klesla po lékách,ale za pár hodin zpět,zánětlivé parametry se ještě zvyšovaly,přidalo se zvracení,průjem,ú­nava,spavost a povlaky na mandlích.Jen nález na průduškách se trochu zlepšil.

Kompletní krevní testy,vyvráce­ní/potvrzení mononukleozy ještě nemáme.

Přesto se ptám,neví někdo,jestli bych v případě tohoto onemocnění mohla dceru stále kojit?

Lékařky jsem se neptala,na kojení už nijak nelpím,ale chci se rozhodnout,až budeme mít výsledky a všechny informace.Na internetu jsem odpověď nenašla..

Jen prosím,nehledám rady typu,je už velká,kojení nepotřebuje..Dů­ležité je,aby byla zdravá..To já vím a plně si uvědomuju..

Mám to v sobě vyřešené.Už se dokážu smířit s tím,že kojit nebudu.

Řeším to,protože jsem kojila skoro 4 roky v kuse,staršího syna,pak tandemově a teď malou..Laktace se mi jen tak sama od sebe nezastaví.Budu muset odsávat..
Bude prodloužený víkend a nevím,jestli by mi na pohotovosti dali případnou injekci na zastavení..Ale to je téma na jinou diskuzi.

Toto vše zvažuji..

Děkuji

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

neczuz 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.04.10 17:06

Nevím jak mononukleoza, ale četla jsem doporučení pro prasečí chřipku a tam bylo pokračovat kojit. Důvodem je stejně vysoká pravděpodobnost nákazy před vznikem příznaků choroby a to, že později (když už choroba propukne) už má matka v MM vytvořené protilátky. Týkalo se to ale spíše doporučení pro plně kojené děti. v tvém případě je již poměr přínos kojení/riziko nákazy jiné.
Nejsem si jistá jak je to navíc s inf. mononukleozou - jakou má inkubační dobu a kdy je největší riziko nákazy (jak dlouho už byla s tebou dcera v kontaktu jako nakažlivou). Jak dlouho budeš ještě nakažlivá. V tomto ohledu ti nejvíce informací podají pravděpodobně na Infekční klinice Na Bulovce Praha.

Jana206
Nadpozemská drbna 26376 příspěvků 02.04.10 17:18

Neczuz,díky za snahu poradit..

Nevím,jestli sis četla pořádně můj dlouhý příspěvek,ale myslím,že jsem se vyjádřila dost přesně,i nadpis diskuze jsem se snažila vystihnout přesně:

podezření na infekční mononukleozu má Emička,kde ji chytla,nevíme­.Nechytla to ode mě a ani od nikoho z nás,z rodiny..

Ptám se,protože dítě má po prodělané mononukleoze dlouhé týdny,měsíce klidový režim,dietu..Jestli do toho může dostávat mateřské mléko.

neczuz 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.04.10 17:27
Jana206 píše:
Neczuz,díky za snahu poradit..

Nevím,jestli sis četla pořádně můj dlouhý příspěvek,ale myslím,že jsem se vyjádřila dost přesně,i nadpis diskuze jsem se snažila vystihnout přesně:

podezření na infekční mononukleozu má Emička,kde ji chytla,nevíme­.Nechytla to ode mě a ani od nikoho z nás,z rodiny..

Ptám se,protože dítě má po prodělané mononukleoze dlouhé týdny,měsíce klidový režim,dietu..Jestli do toho může dostávat mateřské mléko.

Promiň, jsem úplně blbá. Čtu nějak fofrem, půlku si domyslim… Prostě jsem si zafixovala, že nemocná jsi ty. :zed:

Jana206
Nadpozemská drbna 26376 příspěvků 02.04.10 17:29

JJ,popravdě,bylo mi jasné,že sis přečetla jen nadpis a vše letmo..
Už jsem nevěděla,jak to zkrátit,aby to někoho bavilo číst :zed:

irinek 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.04.10 17:31

Ahoj já jsem si prošla mononukleozou v 17 letech, ale to mohla chytit kdekoliv, v autobuse, na nákupech… Chytí toten co má sníženou imunitu. S kojením bych se přeptala lékaře, bude muset dodržovat přísnou dietu kvůli játrům, takže mi ti tu neporadíme. Já tenkrát nesměla mléčné výrobky, čokoládu, zmrzku, tučná jídla, kořeněná jídla..... Oni ti řeknou, Dodržovat minimálně půl roku. Záleží také v jakém stádiu to zjistili a jak jsou na tom její játra. Tohle musíš probrat s lékařem. Spíše bych asi kojení ukončila, může jí to možná víc uškodit nežli v tomhle stavu pomoci. Držím palce. Jinak se mononukleoze říká líbací nemoc.

irinek 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.04.10 17:37

Ještě nemusí jí to mléko sednout a když si dá něco špatného co nesmí tak jí chytí obrovské křeče a měla by jet na vypumpování žalůdku. Já bych to neriskovala, přece jenom mateřské mléko je dost tučné a to by také neměla. Kojení bych raději ukončila.

neczuz 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.04.10 17:46

Jdu napravit svůj omyl. Četla jsi toto ?

irinek 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.04.10 18:02

Ono je sice hezké, že té mamince povolili kojit, ale raději bych to řešila přímo s lékařkou, protože jen oni mohou vědět v jakém stadiu jsou játra. zÁLEŽÍ KDY TO DOKTOŘI PODCHYTILI.

neczuz 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.04.10 18:04
irinek píše:
Ono je sice hezké, že té mamince povolili kojit, ale raději bych to řešila přímo s lékařkou, protože jen oni mohou vědět v jakém stadiu jsou játra. zÁLEŽÍ KDY TO DOKTOŘI PODCHYTILI.

Jasně, předpokládám, že se Jana zeptá, ale chce mít i jiné zdroje informací. :-)

Jana206
Nadpozemská drbna 26376 příspěvků 02.04.10 18:19

Děkuju všem :kytka:

Neczuz,díky,tento článek mi google nevyhodil,díky.
Irinku,taky dí­ky..

Samozdřejmě,že vše budu konzultovat s lékařem,to bude pro mě směrodatné a tím se budu řídit.
Prostě jsem chtěla načerpat nějaké informace,pop­ř.podobné zkušenosti..

Malá doposud jedla kojeneckou stravu,speciálně upravené příkrmy.Kojila jsem ji,když byla zdravá,tak dvakrát denně.Víc si to ani nevyžadovala..

Teď kojená být nemůže,protože se ke všemu přidaly průjmy,zvrace­ní,s horeček je dehydratovaná,MM je složité na trávení,nedostává nic,jen čaj a suchar a kapačku.Na zavodnění a do ní jiný druh ATB..

Já jsem pochopila i dr.říkala,že mononukleoza je virová,klasická ATB nezabírají,to nezabrala,ale přesto se na průvodní projevy nějaká ATB musí dát.CRP je vysoké.Má zánět průdušek - od středy a povlak v krku - ode dneška..

Už mají výsledky nějakých testů,ale těch jaterních,které potvrdí nebo vyvrátí mononukleozu ještě ne.

zanet
Kelišová 6847 příspěvků 02.04.10 18:31

Hledala jsem na netu, samotnou by me to zajimalo. Mono se prenasi slinama, rekla bych, ze ti to doktori nedoporuci, abys to nedostala. Jedno reseni je odstrikat a dat ji to. Ale jeste se zkusim zeptat expertky a dam vedet.

Jana206
Nadpozemská drbna 26376 příspěvků 02.04.10 18:35

Zanet,díky..
Taky jsem hledala a nenašla jsem..
Myslím,že pokud to od ní mám dostat,už to dostanu,protože doposud jsem kojila.Když dostala průjmy a zvracela,jsem to na doporučení dr.hodně omezila.

Podezření na mononukleozu padlo až dnes,když nezabrala ATB na původně zánět průdušek,CRP v krvi,měla stále vysoké horečky a povlaky na mandlích,které včera odpoledne ještě nebyli..Prohma­távali jí játra,nemá je zvětšená,to prý ale není prvotní a vždy průvodní jev.Směrodatné jsou testy..To jsem se dočetla i na netu.

Jsou různé formy mononukleozy a každá probíhá trochu jinak.Od toho se odvíjí konkrétní doporučení pro pacienta.Co ale měla,tak opuchlé oči,prý u malého procenta.

zanet
Kelišová 6847 příspěvků 02.04.10 18:41

Ja bych ji asi kojila dal. Vzdyt tvoje mleko je nejlepsi lek, mohlo by ji pomoct. Nebo aspon uklidnit, musi byt chudinka vydesena. Hlavne at se brzo uzdravi. :-?

neczuz 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.04.10 18:48

Já tedy taky myslím, že MM je to nejdietnější „jídlo“ vůbec. Ale podložené to tedy nemám.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

S přítelem předvádějí svaly a filtry na Instagramu. Andreu omlouvá, že je zamilovaná

Andrea Pomeje (30) patří k nejkrásnějším ženám našeho showbyznysu, má velké... číst dále >

Články z Ona Dnes

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >