Kojení druhého dítěte - ploché bradavky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.03.19 09:47
Kojení druhého dítěte - ploché bradavky

Ahoj maminky, mám dotaz ohledně plochých bradavek a kojení celkově. V těhotenství jsem o žádných plochých bradavkach neslysela, jako většina jsem si myslela, ze kojení půjde tak nějak samo. V porodnici mě ale vyvedli z omylu - ploché bradavky. Můj syn byl navíc líný sát. Několik hodin denne u mě byly sestřičky z porodnice a zkousely jsme snad vše. Klobouček syn také neprijmul, jelikož byl proste lenoch. Zůstávala jsem v porodnici déle kvůli kojení, ale bohužel se nám to nepodařilo. Mléka bylo přebytek a tak jsem se rozhodla, ze budu odstrikavat, jelikož jsem se už těšila strasne domu. Tudíž jsem odstrikavala, odstrikavala, mrazila a mrszila a bylo to vazne na hlavu :roll: Teď čekám druhé miminko a chtěla bych znát rady, zkusenosti a zkratka chci udělat vše pro to, aby se mi podařilo kojit úplně :nevim: PS: pokud někdo má kontakt na výbornou laktační poradkyní z PLZNĚ budu vděčná! :srdce:

Reakce:
Jasmina81
Ukecaná baba ;) 1264 příspěvků 22.03.19 09:49

Koukni na mamila.sk a tam podle bydliště najdeš laktacni poradkyni, já také tak hledala a uz jsem s ní v kontaktu vpodstatě kvůli podobné zkušenosti a to mam před porodem, kdo je připraven není zaskočen :palec: :mrgreen:

Hoa Mai
Kelišová 6202 příspěvků 18 inzerátů 22.03.19 10:15

Pořiď si Niplette. Je dražší, než třeba formovače, ale hodně účinný na přípravu bradavek ke kojení. Mě hodně pomohl, mám úplně vpáčené bradavky, používala jsem v těhotenství a pak i v šestinedělí vždy pár minut před kojením a nakonec jsem kojila plně a bez dalších pomůcek (kloboučků apod). Kontaktovat LP se určitě taky vyplatí.

anavi13
Závislačka 3702 příspěvků 22.03.19 10:31

Určitě zkusit ty formovače bradavek. Já kojila přes klobouček, fakt dobrý je od Medely. Jak se mi nalili prsa tak se mi totiž bradavky úplně ztratili. Postupně si je zase vytáhl a za dva týdny už klobouček nechtěl. Ještě zkus jinou pozici kojení než v leže. Mě přijde na začátek nejhorší. My kojili na fotbalisty ( mám velká prsa) a super. Teď kojíme klasicky s sedě, ale nakojím prakticky jak chci ( v leže a pod.). Když se nechtěl chytnout kloboučku tak jsem odstřikala, dala do stříkačky a trošku mu ten klobouček postříkala mličkem, jak se chytl tak ještě dostal stříkačku do koutku a trochu jsem mu dala mlíčka takto a pak hezky sál, jak se namlsal. V počátku měl i příkrm a ten jsem dávala úplně stejně, prostě aby chtěl prso a hezky si ty bradavky roztahal. Ale je to boj, mi bojovali dva dny doma po propuštění z porodnice, ale teď plně krásně kojíme. Mám obrovská prsa a bradavky byli fakt téměř ploché. Formovače jsem nepoužívala, pač v těhotenství byli celkem pěkné, ale po porodu ( akutní císař a vyčerpání) se opravdu ztratili. A to prso vždy uchopovat že široka, koukni na obrázky a vždy dítě přikládat k prsu a ne naopak ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.03.19 10:54

@anavi13 Vidíš a mně se pod formovači prsa celá oloupala a bylo to k ničemu :( A hlavně to asi bylo přístupem sestřiček, které nám fakt pomohly a spoustu času nám pomáhaly, aby se to malá naučila bez toho.

kve-tinka
Závislačka 4837 příspěvků 3 inzeráty 22.03.19 15:09

mám to podobně celý život jsem si myslela, že mám bradavky v pohodě a pěkné :mrgreen: ale pro dítě zcela malé, takže dítě krom toho a jiných problémů bylo na UM. Už ted při druhém mi je jasně, že bradavky nejsou nějaké lepší. Když jsem viděla ženy, které kojily a ty jejich „čudle“ bylo mi jasné, že toho nedosáhnu + mám malá prsa, takže o nějakém kojení v lehu si můžu nechat zdát. Hodně zdaru ;) já uvidím zda klobouček, či co a když tak UM.

anavi13
Závislačka 3702 příspěvků 22.03.19 17:12
@Anonymní píše:
@anavi13 Vidíš a mně se pod formovači prsa celá oloupala a bylo to k ničemu :( A hlavně to asi bylo přístupem sestřiček, které nám fakt pomohly a spoustu času nám pomáhaly, aby se to malá naučila bez toho.

Možné je vše. No já měla prvně nemocniční klobouček a po tom měl malý taky celou rozdělanou pusinku. Po tom od Medely to bylo v pohodě. Takže asi záleží na materiálu.

Příspěvek upraven 22.03.19 v 17:19

anavi13
Závislačka 3702 příspěvků 22.03.19 17:19

@kve-tinka hele já mám malé bradavky a teď už je hezky vytáhnul, ale je hrozně šikovný a od začátku pěkně saje. Plus mám obrovská prsa ( 80H) , takže mi nikdo moc nevěřil, že vůbec budu kojit. Ale byl to fakt boj těch pár dní. Někdy chtějí ty prsa na začátku odsát odsávačkou, když je prso hodně nalité a ty menší bradavky dítě nemůže chytnout. Uvidíš, třeba druhé dítko bude šikovnější a půjde to. Ale když bude na UM tak se svět nezboří. Já ho měla taky nachystané ve skříni co kdyby ;) hlavní je přece spokojená maminka a dítko ;)

pocker
Zasloužilá kecalka 566 příspěvků 22.03.19 18:44

zakladatelko na vpáčené bradavky jsou dobré formovače a při kojení klobouček

Váš příspěvek
Reklama